Straż Miejska sprawdza, czym palimy w piecach

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sekretarz45
6 lat temu

NO I ZNOWU SIE ZACZEŁO
TRADYCYJNE STRASZENIE STRAŻNIKAMI . POLECAM SZCZEGÓŁOWO PRZECZYTAĆ art. 379 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska,PISZĄ TAM ŻE STRAŻNICY MOGĄ OTRZYMAĆ A NIE ZE OTRZYMALI UPOWAŻNIENIE.CIEKAWSZY JEST REŻ ZAKRES KONTROLI JALI MOGĄ PRZEPROWADZIC! CO INNEGO JEST USTAWA O OCHRONIE ŚRODOWISKA A CO INNEGO JEST USTAWA O ODPADACH!

karol
6 lat temu

Problem w tym, że kontrolują ale mandatów nie wlepiają. W ubiegłym roku wlepili aż 0 mandatów. A siedzi ich w straży miejskiej w Ostrowie bodaj 20. Tymczasem w Krotoszynie, który jest 3 razy mniejszy niż Ostrów, a strażników ma bodaj 5 x mniej czyli 3 czy 4 – mandaty sypały się aż miło. Więc może przestańmy już ściemniać, że ,,Chcemy oddychać w Ostrowie”. To tylko pozorowanie działań!

zosia
6 lat temu

Zapraszam Przymiejska, Łąkowa palą oponami(zakład mechaniki pojazdowej) i czym popadnie. Dlaczego nikt nie pomyśli o odwiertach dla pozyskania ogrzewania ze źródeł geotermalnych?Cały Ostrów miałby bardzo tanie ogrzewanie i do tego jeszcze można byłoby zrobić basen z termami i ściągnąć do miasta Kalisz i inne okoliczne miasteczka. Po co jeździć do Poznania.

hadwao
6 lat temu

Kontrolować przede wszystkim okoliczne wsie z warsztatami stolarskimi gdzie przerabia się płyty meblowe .Przy prędkości wiatru przeciętnej taki smród w ciągu kilku minut jest nad Ostrowem

asdf
6 lat temu

Popieram również. Natomiast czytając komentarze z poprzedniego artykułu na ten temat aż nie dowierzam jaką ludzie mają świadomość. Samochody, samoloty… oraz spalanie gazu nie powoduje smogu. Smog powstaje przez nas wszystkich którzy ogrzewają domy piecami na paliwa stałe. Mamy w ostrowie takie zagęszczenie domów jednorodzinnych, że nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Wszyscy nie zaczną ogrzewać nagle gazem bo to są powody ekonomiczne. Nie przeskoczymy ich od tak. Na to potrzeba wielu lat. Natomiast to co możemy robić to edukować się i ograniczać skutki. Przestańmy najpierw palić śmieci których spalanie bardzo szkodzi i daje nikłe rezultaty energetyczne. Oraz różnego rodzaju inne odpady. Każdy może oddać wiele niepotrzebnych przedmiotów podczas okresowych zbiórek odpadów gabarytowych lub samemu zawieźć na staroprzygodzką lub lotniczą. Jak już przestaniemy palić śmieci nauczmy się poprawnie palić w naszych piecach. Poczytajcie o paleniu od góry. To jest takie proste. Można też pomyśleć nad dociepleniem domu aby mniej ciepła uciekało. Na koniec polecam poczytać o naszym polskim producencie kotłów i palników Eko-Wery które są opatentowane i pozwalają spalać prawie wszystkie substancje lotne. Sam się zastanawiam czy taki nie zamontować. Bo nie stać mnie na gaz.

tom
odpowiada  asdf
6 lat temu

Drobna uwaga: reklamowane przez Ciebie kotły mają certyfikat klasy 5 (wg strony internetowej producenta) tylko dla mocy 16 kW i tylko dla mocy nominalnej, co oznacza, że muszą pracować w połączeniu z buforem ciepła. A na dodatek Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r.w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, które weszło w życie 1 października br dopuszcza do użytkowania tylko kotły z automatycznym podawaniem paliwa…

tom
odpowiada  asdf
6 lat temu

Trochę namieszałem, więc prostuję: Rozporządzenie Ministra dopuszcza kotły z załadunkiem ręcznym, natomiast „grożący” nam od 1 maja 2018 r. projekt uchwały „antysmogowej” Sejmiku Województwa Wielkopolskiego dopuszcza tylko kotły z automatycznym podawaniem paliwa. Przepraszam.

Daniel
odpowiada  asdf
6 lat temu

Tom, i co to automatyczne podawanie da? Przecież piece z autoamtycznym podawaniem paliw mają też drugie ruszta na ręczny załadunek 🙂 Nie powinni ograniczać jak ma się ładować a co ma się palić….

tom
odpowiada  asdf
6 lat temu

Rozporządzenie zabrania stosowania dodatkowego rusztu, tzw. awaryjnego, a projekt uchwały nie dopuszcza spalania mułów, flotów i niskiej jakości miałów. Nie ja tworzę prawo…

Wkurzony
6 lat temu

Proponuję budynki socjalne przy Zielonej tam z inicjatywy MZGM no i miasta zainstalowano niskiej jakości „piece” mamy tam 40 spalarni śmieci, brawo władze miasta ekologia w mieście czy ściema.

Bob
6 lat temu

Powtarzam inicjatywę… Tylko na cele ogrzewania domów, może by coś takiego rozdmuchać?
Podłączyć piece pod gaz albo prąd, opomiarować odrębnym licznikiem (tak jak się zakłada drugie liczniki na wodę ogrodową) ale niech wtedy cena zawiera tylko zużycie paliwa bez opłat manipulacyjnych i akcyz – tylko na cele ogrzewania!!!! EFEKT będzie zajebisty!!!

A
6 lat temu

Zapraszam pruslin. Świetlicowe Szczególnie sobota rano

Poproszę patrol
6 lat temu

Proponuję popatrolowac ul. Przymiejska. Czad, smród, smog. Trzeba chodzić z nosem w szaliku. Nie można uchylić okna, żeby sobie wpuścić trochę świeżego powietrza, bo wpuszcza się dym do domu. Tragedia.

Janusz
6 lat temu

Bardzo dobra inicjatywa!Woń spalanych śmieci jest bardzo żrący,łatwo go rozpoznać.Ale jak ktoś ma z tym problem to wystarczy w dniu zbiórki śmieci selektywnych przejechać się i popatrzeć ile żółtych worków jest wystawionych!Jak jeden max dwa a w domu mieszkają min.4 osoby to wiadomo że palą śmieciorami!

Albrt
odpowiada  Janusz
6 lat temu

Mieszkam w cztery osoby i to ma oznaczać że worków do segregacji ma być cztery czy sześć wystawionych,? jest tydzień że jest dwa a jest tydzień że mamy trzy plastik osobno i szkło osobno? Nie jest to reguła tylko że znam osoby że nie kupują w plastikach a i nie segregują odpadów to też więcej płacą za kosz…tyle w temacie i troche myśleć a nie słać domysły

Janusz
odpowiada  Janusz
6 lat temu

Albrt W gminie Ostrów zbiórka jest raz w miesiącu,wiec jak pod domem stoi jeden worek to sprawa jest troszkę podejrzana tym bardziej że toksyczny dym często ulatuje z komina…A jak ktoś nie segreguje to nie wystawia żadnego worka..myśleć!

55
0
Napisz co o tym sądziszx