OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niemiecka firma wybuduje zakład i będzie zatrudniać 100 pracowników

Niemiecka firma Teamtechnik wybuduje w Ostrowie Wielkopolskim zakład produkcyjno-montażowy, w którym pracować będzie 100 osób. To dopiero początek, bo jak podkreśla wiceprezes spółki, Jacek Przysada, firma zakłada dalsze etapy rozwoju w naszym mieście.

+

– Dziękuję Pani prezydent i całej załodze, która w sposób nieoczekiwany pomogła nam, kiedy zaczęliśmy myśleć o inwestycji w Ostrowie Wielkopolskim – mówi Jacek Przysada, wiceprezes Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. – Kiedy szukaliśmy terenu pod naszą inwestycję otrzymaliśmy wiele ciekawych propozycji, ale ta zaproponowana przez miasto okazała się najciekawsza i najbardziej przyszłościowa. Lada moment bowiem przystępujemy do I etapu rozwoju naszej firmy, ale przed nami jeszcze etap II i III.

Firma Teamtechnik buduje maszyny do montażu i testowania urządzeń dla branży samochodowej, medycznej oraz solarnej. Są to branże, które wymagają dużego zaufania w relacjach biznesowych, stąd firma stawia na długotrwałe relacje ze swoimi klientami i stara się wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom. Teamtechnik zajmuje się całym procesem automatyzacji produkcji – od planowania po serwis. Jej klientami są takie firmy jak VW, Mercedes, BMW, Roche, Braun czy Novartis.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać dla miasta rzetelnego partnera, który chce swoją przyszłość i rozwój związać z naszym miastem – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Firma już w tej chwili zatrudnia 70 osób, a rozwój firmy z pewnością oznacza kolejne miejsca pracy.

W październiku tego roku Ostrów Wielkopolski podpisał akt notarialny z firmą Teamtechnik Production Technology, sprzedając jej 2,5 ha terenów inwestycyjnych. Firma Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. W Polsce posiada da dwa oddziały – w Ostrowie Wielkopolskim zatrudnia ponad 70 osób.

W ubiegłym roku miasto zakupiło w drodze licytacji komorniczej 10 ha terenów inwestycyjnych przy ul. Wrocławskiej. Tereny po dawnej Fabryce Wagon kosztowały blisko 4 mln zł. Była to jednak ważna z punktu widzenia rozwoju gospodarczego miasta decyzja, ponieważ Ostrów Wielkopolski nie miał interesującej dla potencjalnych inwestorów oferty terenów inwestycyjnych.
Aby zapobiec powstaniu tam kolejnego obiektu handlu wielkopowierzchniowego, zdecydowano o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, przeznaczając go pod usługi i przemysł.

– Nie bez znaczenia jest z pewnością nasza polityka podatkowa – inwestor skorzysta ze zwolnienia od podatku w ramach pomocy de minimis – dodaje prezydent Beata Klimek. – Przypomnę, że przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają nową inwestycję po dniu 21 grudnia 2016 roku i zrealizują inwestycję w ciągu 36 miesięcy – nabywają prawo do zwolnienia od podatku od nieruchomości przez okres 6 lat i 6 miesięcy. To właśnie w tej kadencji wydłużyliśmy okres trwania inwestycji z 18 na 36 miesięcy, aby uchwała ta nie była martwa i dawała przedsiębiorcom realną możliwość skorzystania ze zwolnień podatkowych.

Dla inwestorów z pewnością ważne jest również, że w Ostrowie Wielkopolskim nie rosną opłaty za usługi komunalne, gdyż to gwarantuje stabilne prowadzenie działalności gospodarczej.
Od początku rozmów z firmą mogła ona liczyć na wsparcie Referatu Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego. We współpracy ze spółkami komunalnymi i Miejskim Zarządem Dróg chcemy zapewnić firmie niezbędna infrastrukturę potrzebną do zrealizowania inwestycji.

Z zakupionych w ubiegłym roku 10 ha terenów inwestycyjnych pozostało jeszcze 5 ha, które czekają na nowych inwestorów.
Pełna oferta terenów inwestycyjnych, na które zapraszamy nowych inwestorów znajduje się na stronie internetowej www.przedsiebiorczy.umostrow.pl

70 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartek
3 lat temu

CZY KTOŚ COŚ WIE NA TEMAT TEJ FIRMY ? JAKIE OFERUJĄ ZAROBKI , DLA PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH ? A JAKIE DLA BIUROWYCH ,? JAKIM JEST CZŁOWIEKIM SZEF FIRMY ,I JACY SA TAM LUDZIE KTÓRZY JUZ TAM PRACUJĄ , DA SIE Z NIMI ŻYĆ ? CZY NIE BARDZO .CHCE ZŁOŻYC TAM DOKUMENTY MGR.INŻ.POLITECHNIKA ,JĘZYK NIEMIECKI I ROSYJSKI PERFEKT W MOWIE I PIŚMIE. DODATKOWE STUDIA MENADZERSKIE .,ORAZ PODYPLOMOWE . JESLI TO BEDZIE PENSJA NAJMNIEJ 7 TYS NETTO MOGE ZAOFEROWAĆ SIEBIE W TEJ FIRMIE , JESLI PENSJA NIŻSZA TO DZIĘKUJE ,POZDRAWIAM.

pluto szarik reksio "do mi"
3 lat temu

jak widze ten gnój to wole robic dla niemieckiego fazyszty niz polskiego “nnowobogackiego z x5”

Jacek
odpowiada  Jacek
3 lat temu

Dodam, że media też niemieckie!

maks
3 lat temu

A co z offsetem. No takie zwolnienie z podatków przez tyle lat to chyba zobowiązuje żeby coś dla mieszkańców zrobic???

maks
odpowiada  Stefan
3 lat temu

Zgadzam się z Tobą Stefan ale nie wiem co rzady mają wspólnego z wynagrodzeniami w sektorze prywatnym. To leży w nas Polakach. Dajemy się bzykac wszystkim do okola. I czesto szef nimiec ma polaka z batem(tzw Pan Lider) i goni pracownikow tłumacząc im ze takie czasy i ze muszą na zmianie podniesc norme bo inaczej caly lancuch dostawy się zalamie. A my co? No dobra i zapiepszamy. Broń Boże ja nie namawiam do tego, ale co gdyby tak pracownicy się zbuntowali i powiedzieli, że chca podwyzki o 300zl. I co zrobi pan prezes. Zaplaci! Bo inaczej mu się caly system rozpierdzieli. Ludzie walczcie o swoje bo grube ryby (prezesiki) kupują 5 dom na wloskich wyspach a wy lecicie po chwilówki. No przecież Pan Bóg kazał się dzielić a nie ze zarząd ma po 80tys wynagrodzenia a wy po 2000netto.

Violeta
3 lat temu

Będzie praca dla kobiet

Violeta
3 lat temu

Ciekawe czy kobiety będą przyjmować

Jacek
3 lat temu

Statystyczny Polak pracuje w niemieckiej montowni. Za tą jałmużnę robi zakupy w niemieckim markecie na tzw. promocjach (tzn. drożej niż w Niemczech), kupuje w nich produkty “markowe” niskiej jakości. Jak przeciętny Polak chce kupić telewizor, pralkę, etc to idzie PO kredyt do niemieckiego banku i z jałmużny zarobionej w montowni (Mahle) spłaca kredyt, a resztę na codzienny chlebek z marmoladą i tak to się kręci!
Tusk i jemu POdobni!!! Gdzie są polskie fabryki??? Czemu z Polski wypędziliście 3 000 000 ludzi, co spowodowało wiele tragedii ludzko/rodzinnych! Miłego dnia!

Stefan
3 lat temu

I TAK TO WYGLĄDA , POLAK ZAWSZE BEDZIE ROBOLEM DLA NIEMCA, ZA TAKĄ SAMĄ PRACE NIEMIEC W RFN OTRZYMA 2.500 TYS EURO .A W POLSCE 500 EURO NA MIESIĄC. O CZYM MY TUTAJ MÓWIMY I DYSKUTUJEMY . W POLSCE PRACUJĄ ZA MARNE GROSZE I TRZEBA PRZY TYCH PODWYŻKACH , ZYWNOSCI PALIW, OPŁAT DOMOWYCH PRACOWAĆ DO ŚMIERCI ,BO TAKIE MAMY RZĄDY.

Ostrowianin
3 lat temu

Ciekawe, że Niemcy inwestują w kraju gdzie 60 tys. faszystów uczestniczy w marszu niepodległości. Oczywiście wg Niemców i PO.

70
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x