Kronika drogówki – 5-6 XI

Funkcjonariusze ruchu drogowego apelują o rozsądek za kierownicą! Mimo systematycznych kontroli, reagowania przez mundurowych na wszelkie naruszenia przepisów, w powiecie ostrowskim nadal nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy: 109 km/h w terenie zabudowanym, jazda motorowerem z ponad 2 promilami, kierowanie pojazdem bez uprawnień, ponad promil i ponad 0,5 promila za kierownicą samochodu.

+

5 listopada br. po godz. 16:00 policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 46-letniemu kierowcy, który nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

Tego samego dnia, policjanci drogówki zatrzymali 54-latka, który prowadził samochód mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W nocy z 5/6 listopada dzielnicowi z Odolanowa zatrzymali kierującego, który nie zatrzymał się w związku ze znakiem -STOP-. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie wykazało 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj, 6 listopada przed godz. 15:00 funkcjonariusze zatrzymali 36-latka. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 0,5 promila alkoholu. Godzinę później, został zatrzymany 24-letni motorowerzysta. Mężczyzna kierował jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymani kierujący, którzy swoim rażącym zachowaniem złamali przepisy i spowodowali bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowiedzą przed sądem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pani
6 lat temu

Nie rozuiem.Jak można jeździć po pijanemu ,albo przekraczać prędkość.
Przecież jest wyraźnie napisane ,ile można jechać.I jest wyraźnie określone po ilu promilach nie można jechać.
Głupi ktoś jest ,czy czytać nie umieją?

ostrow
odpowiada  Pani
6 lat temu

a ja nie rozumiem jak producenci aut mogą produkować auta które osiągają prędkości powyżej maksymalnie dozwolonych…. przecież to jawne kpienie z przepisów.
Po co auto które może jechać np250km/h jak nigdzie tylko nie wolno jechać ?

pos
6 lat temu

Zycie jest za krótkie żeby przejmować się takimi rzeczami

3
0
Napisz co o tym sądziszx