Ostrowscy strażacy wyciągnęli z tarapatów kaliski wóz, pod którym zarwała się droga

W piątek ostrowska grupa specjalistyczna z ratownictwa drogowego została wezwana na pomoc do kolegów zza miedzy. Ze zgłoszenia wynikało, że pod kaliskim wozem straży pożarem zarwała się nawierzchnia. Dziura o rozmiarach 3×3 metry i głębokości ponad metra, unieruchomiła kaliski wóz gaśniczy, który brał udział w gaszeniu pożaru w pobliskim bloku.

+

Wóz Mega City, będący na wyposażeniu ostrowskiej komendy, bardzo rzadko jest wzywany do akcji. Ta dzisiejsza wpisała się idealnie w jego zakres działania. Dzięki specjalnemu wysięgnikowi z tyłu, ostrowski wóz podniósł „kaliszaka” i umożliwił mu wyjazd z pułapki. Ta powstała najpewniej w skutek awarii sieci deszczowej, która przez długi czas wymywała ziemię spod kostki brukowej.

Jak widać, ostrowscy strażacy bez trudu mogą i potrafią pomóc kaliskim „braciom”. Dodatkowo może cieszyć fakt, że Ostrów Wielkopolski dysponuje lepszymi wozami niż te w Kaliszu 😉

CZYTAJ  Krówka roztańczyła morsy. Było też jacuzzi (ZDJĘCIA I WIDEO)

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Haha
5 lat temu

Tak się kalisz chwali byłe wojewodztwo ,że ma wszystko , Ostrow nic, a o pomoc dzwonią gdzie…?!!! Do Ostrowa bo im beka wpadła do dziury.A na fakty kaliskie pisali,ze czekali na dzwig.A o Ostrowie nic .Wstyd im sie przyznac ,że Ostow ma ?

xaxa
5 lat temu

Co na to wykonawca ulicy? Jakaś fuszerka 🙁

`
5 lat temu

Ten holownik do nowych nie należy dostaliśmy go w spadku od PSP Poznań.

123
odpowiada  `
5 lat temu

Chłopie na to do czego jest przystosowany to on jeszcze na 20 lat wystarczy …
Szkoda tylko, że jak ktoś napisał to nie pomagają usuwać ciężarówek na pobocze chociaż po wypadkach, nikt nie mówi tu o holowaniu 500 km tylko o drobnej pomocy w usunięciu pojazdu z drogi na jakiś najbliższy plac/parking itp.

vega
5 lat temu

To się Ma..ek podnieciles jak zobaczyłes dwa duże czerwone autka- z pedzla kapalo. ??

Franek
5 lat temu

Faktycznie nie używają tego sprzętu w ostrowie, skoro Ostrowska straż posiada taki sprzęt powinni przynajmniej używać go do odblokowania dróg jak się jakaś ciężarówka zepsuje albo stoi na środku drogi po drobnej kolizji, a nie czekać nierzadko pare godzin aż pan Kowalczyk z Kalisza przyjedzie i usunie uszkodzony pojazd. Ściągneli by taki pojazd na pobocze i po sprawie. A najlepsze jest to że ostrów jedzie i pomaga kaliszakom za darmo, a do ostrowa przyjeżdża pan z Kalisza za pieniążki.

Regionalista
5 lat temu

Jak świat światem nigdy kaliszanin nie będzie ostrowianinowi bratem.

Andrzej
5 lat temu

Bez wątpienia holownik to bardzo dobry i przydatny sprzęt w ostrowskiej straży.
Pytanie tylko dlaczego nie pomaga jeśli w zdarzeniu/wypadku bierze udział ciężarówka ?
Przecież do tego jest przeznaczony, nikt nie mówi żeby wyciągał i holował auta na drugi koniec Polski, ale o zwykłe wyciągnięcie z rowu/usunięcie z jezdni żeby nie blokować ruchu, a resztę niech sobie właściciel ciężarówki organizuje.

wiktor
5 lat temu

Wstydu nie mają żeby cebularzom pomagać

sas
5 lat temu

A jak bylo trzeba ciagnik siodlowy wyciagnac to kazali pomoc drogowa wzywac.pewienie dostaja dole za klienta

Ziom
5 lat temu

To ostrów ma holownik powinni go uzywac do wiekszych robótek takich jak wyciąganie i odciąganie tirów z wypadków a nie najmowanie cholowników pomocy drogowej

15
0
Napisz co o tym sądziszx