Tym busem można było przewozić tylko 40 kg ładunku

Udostępnij
Tweet

Kolejny przeładowany bus został zatrzymany i skontrolowany. Wykazane przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej to aż ponad półtorej tony. Kaliskich inspektorów z WITD w Poznaniu zdziwiło jednak co innego.

+

Zatrzymany 26 października do kontroli bus w miejscowości Antonin – Strugi, na drodze krajowej nr 11/25, został zważony i jego rzeczywista masa całkowita wyniosła 5000 kg. Była więc wyraźnie przekroczona w stosunku do dopuszczalnej masy całkowitej wbitej do dowodu rejestracyjnego i wynoszącej 3490 kg. Pojazd dopiero po całkowitym rozładunku towaru stał się normatywny, ponieważ jego rzeczywistą masę waga wyświetliła jako 3450 kg. W sumie zatrzymany iveco mógł zgodnie z prawem przewieźć ładunek o masie tylko 40 kg (słownie: czterdzieści kilogramów). Jakie były intencje przewoźnika przy kupnie i rejestracji tego busa z tak małymi możliwościami transportowymi, pewnie się nie dowiemy.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny do czasu rozładowania pojazdu. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jeden ze zmarłych policjantów pochodził z sąsiedniego powiatu
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ssrr
6 lat temu

Ineteresujcie sie soba.patola jedna z was jest jedna.

JUREK
6 lat temu

kazdy dzisiaj kombinuje, takie czasy, taka polska, i mnie to loto, byle mnie nie sprawdzali, szkoda mi go, ale odrobi kase

bubel prawny
6 lat temu

Polak to jednak jak nie zakombinuje to nie żyje. Ale takie realia jak nie oplaci viatola to dzieciom nowe butu na zime kupi. Tylko tak powaznie to za takie przewalenie wagi to powinno byc prawko zabierane. Bo przecież kolo był swiadom ile ma na pace. A to juz powyzej 3,5 T a na to potrzebne C, no tak czy nie?

Ssss
6 lat temu

A mnie dziwi czemu. Urzad rejestrujacy pojazd niedopaczyl sie tego.

ramzes wędzony
odpowiada  Ssss
6 lat temu

Co urzędnika interesuje jaki i na co pojazd rejestrujesz?On ma zweryfikowac dokumenty ,sprawdzic, potwierdzic i wydac zezwolenia/dokumenty.A jak Audi TT rejestrowali „biznesmeni” na bankowóz (samochód do przewozu rzeczy wartosciowych i gotówki) to nikgo to nie interesowało :)))

jessie james
odpowiada  Ssss
6 lat temu

„Paczyc” to możesz na kota p.Kaczynskiego. Na cięzarówkę nalezy patrzeć …

123
odpowiada  Ssss
6 lat temu

To by żaden bus tego typu nie jeździł po drogach, po za tym nie zabija się kury znoszącej złote jaja …

Fix
6 lat temu

Dziwi mnie lekkie przyzwolenie opiniujących na takie praktyki.Kiedyś ludzie żeby nie płacić VAT rejestrowali samochody osobowe jako ciężarowe i montowali kratki.Ale jak na granicy mieli stać do odprawy w kolejce dla ciężarówek to darli gęby że mają auta osobowe……

Tomek
6 lat temu

liderzy transportu samochodowego nad całą UE

123
odpowiada  Tomek
6 lat temu

Liderami jesteśmy raczej w transporcie ciężarowym, a tam bądź co bądź nie ma takiej patologi jeśli chodzi o wagi bo kary są dużo poważniejsze niż do 3,5 t.
Nie mówię, że tam nie ma patologii w ogóle, ale na pewno jest mniejsza niż na tzw. busach.

roman
6 lat temu

Bo to jest bus pancerny.

Krystian
6 lat temu

W Wysocku na łuku pan Z ma też iveco ta sama sytuacja jezdzi z cb radiem i jak slyszy ze gdzieś stoja to jedzie inna droga bo jak go zatrzymaja to niepowinien wiesć prawie nic;)

do krystian
odpowiada  Krystian
6 lat temu

Pilnuj swojego nosa.rogaczu!

do krystian
odpowiada  Krystian
6 lat temu

Co za debil z ciebie patola jedna

25
0
Napisz co o tym sądziszx