Potrącenie kobiety przez TIR-a na Głogowskiej. Kobieta nie żyje (aktualizacja)

Według relacji świadków, samochód ciężarowy marki MAN potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Ta w stanie ciężkim została zabrana do ostrowskiego szpitala. Ciężarówka zatrzymała się dość sporą odległość od przejścia dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul. Głogowskiej na pasie prowadzącym w stronę Placu Bankowego w Ostrowie Wlkp. 

+

Poszkodowana ma 81 lat. Lekarzom nie udało się uratować życia poszkodowanej.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Oświadczenie szpitala po śmierci 18-latki
Subskrybuj
Powiadom o

124 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowiak
6 lat temu

A może ktoś wreszcie pomysłałby o swiatłach. Ja nie jestem kierowcą ale tylko pasażerem ale widzę jak ci ludzie wchodzą na pasy. Oni traktują pasy jak przedłużenie chodnika. Jedni rozmawiają przez telefon, drugi kaptur na głowie, trzeci parasol itp. i wchodzą. No a juz ci co ida na targ czy z targu to szkoda gadać.

!!!!
6 lat temu

wystarczy światła zrobić i po temacie

Adam
6 lat temu

A propos; wczoraj na przejściu w ul krotoszyńskiej, pomiędzy ZAP a st. benzynową zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych (mimo że miałem zielone światło) bo widok na przejście zasłaniały mi stojące w korku na sąsiednim pasie auta, Zostałem „strąbiony” przez jadącego za mną kierowcę. A potem zdziwienie.

BM
odpowiada  Adam
6 lat temu

Za ile kupiłeś prawo jazdy? Na każdym skrzyżowaniu ze światłami też się zatrzymujesz na zielonym? Na drodze z pierwszenstwem też co krzyżówkę stajesz? Powinni Ci zabrać prawko bo stwarzasz ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Adam
odpowiada  Adam
6 lat temu

Przyjmuję do wiadomości że jest to wykroczenie, ale w podobnych sytuacjach wolę zapłacić mandat, tak mi podpowiada doświadczenie i zasada ograniczonego zaufania.

Miernota
odpowiada  Adam
6 lat temu

To musisz mieć, albo bardzo kiepskie hamulce, albo bardzo kiepski wzrok lub myślenie bo normalnemu kierowcy wystarczy, że wyraźnie zwolni żeby w takiej poprawnie ocenić sytuację na drodze i to czy na przejściu znajduje się jakiś pieszy …
Jeśli pieszy jest blisko to wtedy się wciska hamulce i auto się zatrzymuje, a jeśli jest daleko czyli na przykład dopiero wszedł na przejście po drugiej stronie ulicy wielopasmowej to wciska się gaz i się przejeżdża.
Według mnie w sposób jaki to przedstwiłeś to ewidentne utrudnianie innym ruchu drogowego lub jego tamowanie.
Druga sprawa, że jeśli potrzebujesz tyle czasu żeby poprawnie ocenić sytuację na drodze to jesteś bardzo kiepskim posiadaczem prawa jazdy, nawet nie kierowcom tylko posiadaczem uprawnień.
Ciekawe czy jeśli zapali Ci się czerwone światło lub na pustej drodze pieszy wejdzie Ci przed auto to też 5 sekund zastanawiasz się czy nadusić hamulec …

Kierowca od lat 30
odpowiada  Adam
6 lat temu

Osobiście doradzam wszystkim mędrkom i niecierpliwym, by jednak stosowali w życiu codziennym przepis, który mówi, że gdy przed przejściem dla pieszych stoi samochód na jednym pasie ruchu, to innych też obowiązuje zatrzymanie się. Jeśli Adam pisze, że w korku STAŁY przed przejściem samochody na sasiednich pasach, i w dodatku zasłaniały mu to przejscie, czyli uniemozliwiały ocenę, czy stoją ze względu na korek, czy ze względu na to, ze na przejsciu jest pieszy, to zrobił to, co należało. Jak rozumiem, nie stał tam całe wieki a tylko zatrzymał sie zgodnie z przepisem, i tylko do momentu własciwej oceny sytuacji.. Radze przypomniec sobie ten przepis, który nie uzależnia zatrzymania się od innych czynników, niż fakt, że stoi samochód na sasiednim pasie, w szczególności – od tego, czy sie komus wydaje, że widzi całosc sytuacji Popędliwym radze wziąc na wstrzymanie.

Marcin
6 lat temu

analogicznie tak jak w wielkich aglomeracjach powinien być żółty płotek na krawędzi chodnika od przystanku do przejścia dla pieszych na ulicy Głogowskiej, który uniemożliwi nagłe wtargnięcie na przejście. Oraz znak STOP 2[m] przed przejściem dla kierowców obu pasów.

Większość z nas chyba wie jak kiedyś wyglądała sytuacja na tym przejściu w tzw. dzień targowy.

Fix
odpowiada  Marcin
6 lat temu

znak STOP zmusza do zatrzymania się pojazdów nawet jeśli nikt nie przechodzi….kuriozalna sytuacja kiedy każdy pojazd staje przed pustym przejściem dla pieszych….

Robert
6 lat temu

Witam często widzę deszcz pada stoi babcia przy pasach mało kto ją widzi i stanie pozdrawiam uprzejmy kierowców

No jato ja
6 lat temu

MOŻE NIECH ZROBIĄ TAM PRZEJŚCIE PODZIEMNE ? (CZEKAM NA OPINIE ) ?

Pies
odpowiada  No jato ja
6 lat temu

Przejście podziemne to ogromne koszty, coś jak budowa metro.
Znacznie lepsza i tańsza byłaby nadziemna kładka nad drogą, ale lepiej budować świetlice dla seniorów.

Nieznajomy
6 lat temu

Każdy mądrzy się o prędkość ! Czy ktoś to widział te sytuację? Na pewno nie ale oczywiście komentuje . Dla jasności monitoring na pewno to nagrał ponieważ kamery pod bankiem na pewno to miejsce sięgają. I odpowiednie osoby daną sytuację rozwiążą

xaxa
odpowiada  Nieznajomy
6 lat temu

Tam jest kamera 360stopni wiec napewno to zarejestrowala… a sytuacja byla prawdopodobnie taka, ze kiedy kierowca ruszał po przepuszczeniu innych pieszych to babcia wlazla mu pod maskę a on nie moze jej wtedy zauwazyc z kabiny 🙁

BM
6 lat temu

Nie wiem skąd to powszechne przekonanie że pieszy ma pierwszeństwo? Prawo o ruchu drogowym mówi wyraźnie: pieszy przed wejściem na pasy ma się upewnić że nic nie jedzie! Tak, na pasach ma pierwszeństwo ale zanim na nie wejdzie ma obowiązek przepuścić jadące samochody. W każdym innym przypadku jest to wtargniecie. Na

Ludzie nie znają przepisów, a najwięcej krzyczą ...
odpowiada  BM
6 lat temu

Bierze się to stąd, że kiedyś był taki głupi pomysł takiego przepisu, ale NIGDY nie wszedł w życie.
Wszędzie o tym „przepisie” trąbili i ludzie nie znający przepisów coś, gdzieś słyszeli i teraz powielają bzdury dookoła.

kaja
6 lat temu

W większości krajów UE tiry muszą mieć zainstalowane zewnętrzne lusterka skierowane w dół przed kabiną, by kierowca widział wszystko przed autem – dlaczego nie u nas? Apel do kierowców, którym zależy na bezpieczeństwie własnym i innych zainwestujcie w takie lusterka.
Jeśli kierowca tira nie widzi pieszych to powinien zatrzymywać się 4-5m przed pasami. Apel dla zarządzających drogami – namalujcie przed pasami linię dla tirów 5m przed pasami a nie jak to jest w Ostrowie 1m. (może któryś z radnych tego dopilnuje). Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny Pani,która zginęła. Na tych pasach mogło być dziecko, dorosły, osoba starsza, każdy. Żenujące są wpisy, że starsza pani wtargnęła na pasy.

Nieznajomy
odpowiada  kaja
6 lat temu

Mimo iż są te lusterka w pojeździe niestety nie wszystko co dzieje się po prawej stronie kabiny widać tak dokładnie jak każdemu z zewnątrz się wydaje. Ciężarowy samochód niestety posiada martwy punkt pola widzenia. Co z tego że ciężarowy zatrzymuje się przed przejściem 5metrow widzi wszystko. Pod pełnym ładunkiem zdaża się że pojazd taki próbuje ruszyć czasem nawet 5razy po każdym ruchu na przejście nadal na przejście w pośpiechu wchodzą piesi. Więc osoba mądra zatrzyma się przed przejsciem, a ten który nie ma wyobraźni wchodzi przed taki pojazd i po tym są niestety takie sytuację.

?
6 lat temu

Tak bywa jak ludzie włazą na pasy i myślą że im wszystko wolno i idą po nich jak święte krowy!
To oni wkraczają na nasz teren kierowców(jezdnię) a nie my na chodnik. Powinni uważać jak wchodzą na pasy!
Szkoda tego kierowcy będzie miał przez babę traume.
Tir to nie rower że zatrzyma się od razu dotyczy też aut osobowych.
Myślcie piesi jak kuźwa wchodzicie na pasy!
Święte Krowy!?
I jak przechodzicie przez pasy to idźcie przez nie i nie patrzcie się na nas kierowców jakby my chcieli Was zabić.
Tylko raz dwa i na drugą stronę ulicy!!!
I nie na czerwonym świetle lub poza pasami?

Ewa
odpowiada  ?
6 lat temu

Kiedy osiągnie Pan wiek 81 lat też będę kazała Panu iść raz dwa, szybko przez ulicę. Powodzenia

Ewa
odpowiada  ?
6 lat temu

I trochę szacunku dla tej Pani (nie baby). Przeżyła wojnę, widziała piekło… Pan jeszcze nie s…ł w pieluchy.

kasiat
odpowiada  ?
6 lat temu

Hej

124
0
Napisz co o tym sądziszx