Orkan Grzegorz – uratowano konia i psa z zawalonego budynku

Orkan Grzegorz przeszedł również przez południową część Wielkopolski. Poza złamanymi drzewami i zerwanymi liniami energetycznymi doszło do zawalenia się większej części budynku gospodarczego w Gorzycach Małych. W środku przebywał koń oraz pies „Wojtuś”.

+

Gospodarz po zorientowaniu się w sytuacji, pobiegł pod pobliski sklep gdzie poprosił zgromadzonych mężczyzn o pomoc w ewakuacji zwierząt. Z zawalonego budynku wyprowadzono jedynego konia oraz psa. Na miejsce przybyła straż pożarna by upewnić się czy jeszcze trzeba udzielić pomocy. Budynek był jednak na tyle zniszczony, że podjęto decyzję o nieokrywaniu go folią.

CZYTAJ  Mocno pobity przy ostrowskim klubie

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek
5 lat temu

Szkoda, że nikt nie opisał jak o budynek dbał właściciel, którego ulubiony napój to wódka.

Maro
5 lat temu

Stasiu bohater

Maro
5 lat temu

A nikt nie wspomina o bohaterskich czynach pana stasia ktory sam uratowal z pod gruzow konika

66x66
5 lat temu

KIEDY BEDZIE OSWIETLONY SAMOLOT

Eva
5 lat temu

Spróchniałe belki zzieleniałe od starości i wilgoci drewniane wrota, zczerniały i podziurawiony eternit – niestety to standard wielu wiejskich budynków gospodarczych. Niektóre z takich budynków nie potrzebują nawet huraganu, aby się rozleciały. Ludzie nie remontują latami, ale i nie chcą rozbiórki, a niektóre z tych budynków grożą zawaleniem. Urzędy pomimo poboru podatków też nie są zainteresowane oceną stanu budynków bo i po co. Dopiero jak się coś wydarzy wtedy szuka się winnych. Szczęście, że nikt nie ucierpiał i zwierzęta udało się wyprowadzić.

Grzegorz Pędziwiatr
5 lat temu

Czy ktoś wie jak na imię ma konik i koniuszy z rumowiska? psa przedstawiono, ale reszty ekipy to nie…oraz czy eternit z dachu trafi do lasu czy na ubicie drogi…

czytelnik2
5 lat temu
gość
odpowiada  czytelnik2
5 lat temu

Świetny załącznik i to po polsku-dzięki

riko
odpowiada  czytelnik2
5 lat temu

Fajne to

anna
5 lat temu

a mówiłam jak xawery był i teraz siedziec w domu i różaniec!

nostradamus
5 lat temu

Orkan-oto znak czasu przed Halloween.

senior
5 lat temu

Kto uważnie patrzy to zauważy że te belki to korniki zjadły już dawno i się wyprowadziły. Jeżeli ubezpieczony budynek to odszkodowanie będzie.

22
0
Napisz co o tym sądziszx