Policjanci rozpoczynają akcję „Znicz”

Udostępnij
Tweet

„BARDZO LICZYMY NA TO, ŻE TE DNI PAMIĘCI I ZADUMY, BĘDĄ JEDNOCZEŚNIE DNIAMI BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH, A NIE DNIAMI KOLEJNYCH DROGOWYCH TRAGEDII” Policjanci służby ruchu drogowego woj. wielkopolskiego.0

+

DZIAŁANIA „ZNICZ 2017″

Działania pod kryptonimem „ZNICZ”, polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Zmarłych, na stałe wpisały się w kalendarz poczynań Policji, jak również w krajobraz polskich dróg. Tradycyjnie już w tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach cmentarzy. Dodatkowo, niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, będzie mieć jesienna, czasem bardzo zmienna aura.
To wszystko przyczynia się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

JAK BYŁO W 2016 ROKU?

Było bezpiecznie – bezpieczniej niż w inne weekendowe dni. Nasze apele o właściwe zachowanie się i respektowanie przepisów prawa o ruchu drogowym przez kierowców i pieszych przynoszą efekty. Coraz więcej mieszkańców naszego województwa korzysta ze środków komunikacji zbiorowej, co ma niebagatelny wpływ na ruch pojazdów w rejonach cmentarzy. Kierujący i piesi ze zrozumieniem stosują się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu oraz do poleceń policjantów kierujących ruchem

Tak w skrócie można podsumować działania „Znicz – 2016” przeprowadzone na terenie naszego województwa.

Bez większych przeszkód odbywał się ruch wokół największych nekropolii woj. wielkopolskiego. Kierujący, którzy wybrali się na cmentarze samochodami ze zrozumieniem przyjmowali konieczność poruszania się w bardzo wolnym tempie, szczególnie w pobliżu poznańskiego cmentarza na Junikowie. Stosowali się również, bez zastrzeżeń, do poleceń policjantów kierujących ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach. Z roku na rok coraz więcej poznaniaków wybiera tramwaj i autobus, jako środek komunikacji w dotarciu do cmentarzy, co nie pozostaje bez korzystnego wpływu na zatłoczenie ulic w pobliżu nekropolii.

CZYTAJ  Po pijaku z impetem uderzył w drzewo

WYPADKI

Niestety, nie obyło się również bez wypadków drogowych i to tych najtragiczniejszych w skutkach. Stan bezpieczeństwa w czasie trwania działań znicz utrzymany został na poziomie roku 2015.

Podczas 4-dniowych działań (od 29.10. do 01.11.2016 r.) w 24 wypadkach zginęły 2 osoby, a 27 zostało rannych; odnotowano również 368 kolizji drogowych.

29.10.2016 r. (sobota)

9 wypadków drogowych, 1 osoba zabita, 9 osób rannych, 114 kolizji,

30.10.2016 r. (niedziela)

3 wypadki drogowe, 3 osoby ranne, 62 kolizje,

31.10.2016 r. (poniedziałek)

7 wypadków drogowych, 1 osoba zabita, 8 osób rannych, 125 kolizji,

01.11.2016 r. (wtorek)

5 wypadków drogowych, 7 osób rannych, 77 kolizji.

NIETRZEŹWI

Podczas czterodniowych działań „Znicz 2016” wielkopolscy policjanci zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących (w tym aż 19 osób 1.11.2016 r.); osób, których jazda mogła zakończyć się tragicznie, mogła również zakończyć czyjeś życie.

CZY BĘDZIE BEZPIECZNIE ? – TO ZALEŻY OD NAS WSZYSTKICH.

Policyjne działania „ZNICZ 2017″ przy wielu nekropoliach już się rozpoczęły. Policjanci pełnią służbę w rejonie największych cmentarzy naszego województwa, a największe nasilenie ruchu spodziewanie jest w dniach od 28 i 29.10 oraz 01.11.2017 r.
Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu oraz udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu.

Apelujemy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policjantów kierujących ruchem, o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych – co znacznie poprawia poziom ich bezpieczeństwa – szczególnie przez pieszych poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanych – co jest prawnym obowiązkiem.

ZAKAZ RUCHU CIĘŻARÓWEK!

W dniach 31.10 i 01.11.2017 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, i tak:
31 października 2017 r. w godz. 18.00-22.00
01 listopada 2017 r. w godz. 08.00-22.00

CZYTAJ  PiS ogłosiło kandydatkę na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rafaello A
6 lat temu

Co to za ferdek wtym kangoo

marian
6 lat temu

nie jezdze jak sa takie akcje, tyle tej policjii, strach jechac

Hus
6 lat temu

Akcja znicz to niech się w zapalniczki uzbroją i świeczki podpalaja

Statystyk
6 lat temu

Co roku w tych dniach ginie na drogach Polski 3 – 3,5 tysiąca ludzi więc nie ma się co łudzić, że będzie inaczej.

Janusz
odpowiada  Statystyk
6 lat temu

Skąd masz mistrzu te statystyki..od Janiny z warzywniaka?

Alf
odpowiada  Statystyk
6 lat temu

Statystyk ty lepiej zacznij lód nosić na Spitsbergen bo z tego będzie więcej pożytku jak z twojego głupawego wpisu …

telewidz
odpowiada  Statystyk
6 lat temu

Te dane to pewnie z paska TVP INFO…..:)))))))))

7
0
Napisz co o tym sądziszx