OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ślubowali na Waryńskiego

W Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, zaproszonych gości,  rodziców oraz najbliższych, złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie stali się częścią społeczności szkolnej.

+

Zanim jednak pierwszoklasiści dostąpili tego zaszczytu, wszystkich zebranych zaproszono w magiczny świat części artystycznej. Tutaj uczniowie bawili się w „alfabetycznym pociągu”, a także w ujmujący sposób prezentowali swoje talenty, wiedzę, umiejętności sportowe oraz prezentowali kunszt artystyczny. Następnie nadszedł moment, na który bohaterowie dnia z przejęciem czekali – moment ślubowania. Pani Dyrektor Hanna Kolińska odczytała tekst ślubowania, a pierwszoklasiści ślubując na flagę Polski, obiecali godnie wypełniać to przyrzeczenie.

Dumni rodzice uczniów klasy pierwszej otrzymali symboliczną sadzonkę drzewka, którą wraz ze swoimi pociechami zasadzą nas terenie szkoły, zapewne będzie ona pięknie wzrastać i rozwijać się jak najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych. Po części oficjalnej przyszedł czas na wielkie świętowanie, wspólne rozmowy przy pysznym torcie, który był słodką niespodzianką od rodziców.

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu towarzyszyli znamienici goście: W uroczystości wzięli udział : reprezentujący Panią Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pan Andrzej Baraniak – Sekretarz Miasta, radni Rady Miasta – Pani Elżbieta Grocholska i Pan Andrzej Kornaszewski, dyrektor Publicznego Przedszkola Nr  9 -Pani Grażyna Kołacka, a także Pani Teresa Stagraczyńska – prezes Rady Nadzorczej Spółdzielni Oświatowej, ksiądz Łukasz  Ciesielski.

Wierzymy, że dzień ślubowania pozostanie miłym wspomnieniem zarówno dla uczniów, rodziców, jak  i zebranych gości. Uczniom klasy pierwszej życzymy samych sukcesów, radości, uśmiechu, wielu pięknych przygód; rodzicom zaś nieskrywanej satysfakcji oraz optymizmu.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kolaborant
odpowiada  Obserwator
3 lat temu

Ta pani jest jak PSL która jest partią obrotową, a na pytanie kto zdobędzie władzę odpowiada, że nasz koalicjant!

Łasuch
odpowiada  b.o
3 lat temu

Mam nadzieję, że pani dyrektor powstrzymała się od zjedzenia tortu..

Obserwator
3 lat temu

Ta pani przyjmująca ślubowanie, to była kandydatka z ramienia PiS do władz samorządowych. Jej mąż jest szefem ZNP na okręg wielkopolski który optował przeciwko likwidacji gimnazjów. A udział Koderasty Andrzeja Kornaszewskiego na tej uroczystości daje wiele do myślenia.

Julia
odpowiada  b.o
3 lat temu
b.o
3 lat temu

Myślę, że grubszy to też człowiek, a te komentarze to pisali właśnie tacy z którymi do zdjęcia stanąć to wstyd….Może to uczniowie niezwykle zdolni absolwenci tej szkoły???? Mimo, że ktoś wpoił mi szacunek do człowieka to jestem zwolenniczką dbania o wagę. Faktem jest ,że ludzie zatracają się w jedzeniu….

Fitt
3 lat temu

Nikt już nie organizuje studniówek w szkole na Waryńskiego, bo jak pamiętam “toalety” fatalne, jedzenie skandaliczne. No może teraz dyrekcja ślubowaniem się odnowi?

Fitt
3 lat temu

Biedne dzieci. Będą mieli zdjęcie z tak mało szczupłą wręczającą nagrody.

Kibic
3 lat temu

Krotoszyn jest zagłębiem zawodników w japońskich walkach sumo. Ale takiej zawodniczki z takimi wymiarami i wagą jak na tych zdjęciach jeszcze nie widziałem.

Uczeń
odpowiada  Perfumiarz
3 lat temu

Na całe szczęście w lipcu są wakacje.

Perfumiarz
3 lat temu

A fuj co tu tak nieładnie pachnie?

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x