Zdjęli graffiti z Raszkowskiej. Teraz wiszą historyczne postacie

Ostrowskie Centrum Kultury dokonało zmiany wystawy plenerowej, która na stałe wpisała się w krajobraz ulicy Raszkowskiej. Od końca kwietnia do teraz prezentowano sztukę graffiti. Po częściowej krytyce podjęto decyzję o zmianie koncepcji. Powielono kampanię „Tu mieszkali” i na większym, czytelniejszym formacie znaleźli się znani ostrowianie z przytoczonymi cytatami.

+

Obecnie można zapoznać się z takimi postaciami jak: Wojciech Bąk, Gustaw Bojanowski, Kazimierz Grześkowiak, Leo Hirsch, Jerzy Ofierski, Edzard Schaper, Jadwiga Żylińska.

Niestety jedna z plansz zawiera błąd w nazwisku autora rysunków. Zamiast Szymon Wasielak, połknięto ostatnie a z nazwiska twórcy.

Jak Państwo oceniacie obecną formę? Czy powinno się prezentować innego rodzaju sztukę?

O graffiti pisaliśmy tutaj:

Miejskie graffiti powstało na Raszkowskiej

POLECANE NEWSY

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tu mieszkam
4 lat temu

Ja na tych nośnikach umieściłbym członków KOD-erastycznego zespołu BIG CYC każdego z osobna, żeby ostrowianie pamiętali

Ostrowianin
odpowiada  Tu mieszkam
4 lat temu

Ja bym jeszcze dodał zdjęcie Skiby, który jako reklamujący Ostrów wraz z big cyc pokazał to co pokazał honorowemu obywatelowi miasta Ostrowa Wielkopolskiego Buzkowi. https://www.youtube.com/watch?v=fppzQkoeJiM

Andrzej
4 lat temu

Jest to tak już oklepane, że nikt nie zwraca już na te billboardy uwagi, nie oszukujmy się, większość nie zna i nawet nie kojarzy tych postaci.
Równie dobrze można by napisać, Jan Kowalski tu mieszkał wyszło by na to samo.
Co się dzieje w tym Ostrowie ostatnimi czasami to masakra.

Bronia
4 lat temu

Więcej zieleni, mniej bilboardów (niczemu niesłużących – jaki maja one efekt promocyjny? Czy przyciągają turystów, inwestorów, itp.?)

tragediaa
4 lat temu

Ile można promować Miasto w ten już przejedzony sposób typu „Ja tu mieszkam”Ja tu mieszkalem ” itd.itp. To widać że ktoś odpowiedzialny za taką promocję już się „zestarzał” z pomysłami,albo poprostu nie jest kreatywny. Nie można trwać przy jednym,a wymyślać nowe,zachęcające sposoby ,a nie ciągła zmiana postaci…

Dzzo
4 lat temu

Chyba dobrze zeby co jakiś czas wystawa się zmieniala? Ile mozna ogladac to samo ?

ola
4 lat temu

„Chcemy, aby w przyszłości w przestrzeni miejskiej prezentowane były malarstwo, fotografia, grafika, wystawiani artyści z Ostrowa, z Polski, ale także ze świata”/wypowiedź dyrektora OCK z czasu oddania tego produktu/. Jak to się ma do tego co w tej chwili możemy zobaczyć?.

75thecrow
4 lat temu

Piękny przykład wyrzucenia pieniędzy w błoto, lepiej by zrobiono zwiększając nasadzenia drzewek w tym miejscu a tak mamy następny bilbord, gdzie teoretycznie wszyscy jesteśmy za tym aby je ograniczać bo zaśmiecają przestrzeń miasta

Psw
4 lat temu

Częściowa krytyka? Nikt się pozytywnie o tym nie wypowiadał. Z grafitti to nie miało wiele wspólnego. A teraz kolejna odsłona pokazuje, że brak pomysłów i trzeba stary kotlet odgrzewać. Niedługo szpagat pani prezydent może pęknąć, raz fotki z Biedroniem innym razem z Rachwalską- progresywne uwstecznienie.

WYBORCA Z PISuaru
4 lat temu

Jak to jest z prywatnych pieniedzy Pani Prezydent to mi się podoba jak z maszych podatków mówię STANOWCZE NIEEE

krzysztof
odpowiada  WYBORCA Z PISuaru
4 lat temu

Lepiej już zostań w tym pisuarze

11
0
Napisz co o tym sądziszx