OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Piraci drogowi z poniedziałku

Ostrowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującym, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Uprawnienia do kierowania straciła również kobieta, która przewoziła zbyt dużo osób w samochodzie.

+

W poniedziałek, 16 października, w miejscowości Masanów policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, patrolujący drogi powiatu ostrowskiego nieoznakowanym radiowozem, zarejestrowali osobowego volkswagena, jadącego z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący samochodem otrzymał mandat w wysokosci 400 zł oraz 10 punktów karnych, policjanci zatrzymali mu jednocześnie prawo jazdy.

Niedługo później w mimejscowości Ołobok funkcjonariusze zatrzymali kierującego osobowym citroenem, który w terenie zabudowanym również jechał z prędkością 105 km/h. Mężczyzna poniósł takie same kosekwencje, jak poprzedni kierujący, a jego prawo jazdy równiez zostało przez policjantów zatrzymane.

W tej samej miejscowości policjanci nieoznakowanego patrolu zarejestrowali inne wykroczenie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującą busem kobietę, która jadąc z prędkościa 70 km/h w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość dozwoloną o 20 km/h. Policjanci podczas kontroli stwierdzili jednocześnie, że kobieta przewoziła w samochodzie o trzy osoby więcej, niż określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu dopuszczalna liczba pasażerów.

Na kierującą nałożono zatem dwa mandaty karne i łączna liczbę 5 punktów karnych. Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali jej prawo jazdy.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OS
odpowiada  ...
2 lat temu

Pojechałeś -RODO

Wladymir
3 lat temu

Jeżdżę przepisowo – do 100km/h w zabudowanym

Kierofca przez W
odpowiada  Alf
3 lat temu

Oho, chyba na alejach kogoś tir wyprzedził jak jechał swoim matizem 40 km/h.
Idź chłopie wylewaj swoje żale gdzie indziej.
A ja bym powiedział jeszcze inaczej – niech się wezmą w końcu z tych co tamują ruch i robią to celowo, a nie że auto szybciej nie pojedzie.

Pytlowski A.
3 lat temu

Kierowcy ciężarówek to w większości zawodowcy i wiedzą gdzie można przydusić, a gdzie nie.
Oczywiście nie usprawiedliwiam i nie pochwalam łamania przepisów, ale na tą liczbę ciężarówek co jeżdżą po Polskich drogach to ich kierowcy sprawcami wypadków są w dużej mniejszości.
Przypominam również, że Polska jest potęgą transportową Europy i mamy największą ilość zarejestrowanych samochodów ciężarowych.

...
3 lat temu

zwolennikiem łamania przepisów nie jestem, acz mam pare obiektywnych spostrzeżeń dotyczących Ostrowskiej Drogówki i pewnie znajdę zwolenników swoich obserwacji.

Policja w tym kraju i tak zawsze walnie literę prawa – w innych krajach w skrajnych sytuacjach policja kieruje się zdrowym rozsądkiem. Tutaj nie ma o tym mowy. Po drugie ostrowska drogówka często nie ma pojęcia o przepisach, a nawet jeśli to nie rozumie zasady egzekwowania danego przepisu (kiedyś zatrzymałem się na przejściu dla pieszych, a policjant – jegomość prawie wjechał mi w dupę i zaczął sypać dziwnymi pretensjam –
W TYM MOMENCIE NIE BYŁ POJAZDEM UPRZYWILEJOWANYMi) . Kulturę osobistą i higienę osobistą pozostawiam bez komentarza. A tak wogóle – mam nieraz wrażenie, że panowie w insignii PO 6P713 lub Fabii POZ 06PA mają przeświadczenie, że są anonimowy na drogach i ich drogowe grzeszki pójdą w niepamięć. Niestety tak nie jest, świadczy o tym liczba prywatnych wideorejestratorów. Aaaa zresztą…. temat rzeka. Ubolewam, że w instytucji utrzymywanej z naszych podatków( a ja za całą odpowiedzialnością płacę je sumiennie) jest miejsce na tyle niedociągnieć. Wiara w to, że coś tam się zmieni maleje z każdym dniem.

E49 meister
3 lat temu

bydzie bezpieczniej

Robert
odpowiada  wiesia
3 lat temu

ooo tak w poniedziałek jechałem za takim od Skalmierzyc w kierunku Ostrowa bujnął się do 60km/h gdzie dopuszczone do 90km/h było…

driver 1
odpowiada  Alf
3 lat temu

spójrz na to, że po alejach nie da się jeździć… Non stop czerwone światła jak jedziesz przepisowo. Trzeba jechać albo 70 km/h+ by złapać zieloną falę, albo ruszasz co 200 metrów, przecież to parajona. Jadąc z Kalisza do Krotoszyna masz 11 skrzyżowań (1 pasy) z sygnalizacją. Przecież to chore. Nie uspierwiedliwiam zapierdalania, ale no nie ułatwia ktoś w mieście życia. Rozumiem, że rozpędzanie się i ciągłe hamowanie do 0 jest takie bardzo EKO

wiesia
3 lat temu

tiry jezdza bezpiecznie, spojrz na statystyki, najmniej wypadkow, najgorzej stare dziady i baby, co na trasie jedzie 70

Alf
3 lat temu

Ciekawe ile mandatów w tym było kierowców TIRÓW ? Każdy kto jeździ i żyje w Polsce wie że wystarczy wyjść z radarem na Aleje Słowackiego i praktycznie co drugi przekracza prędkość poza miastem jest jeszcze gorzej …

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x