Problem z bazą LPR w Michałkowie

Udostępnij
Tweet

Nowa i docelowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie miała powstać do końca 2018 roku. Są jednak problemy z wyborem wykonawcy tej inwestycji. Niestety do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która złożyła ofertę znacznie wyższą od przeznaczonej kwoty.

+

Obecnie śmigłowiec LPR-u stacjonuje co prawda na lotnisku w Michałkowie, ale korzysta z istniejącego hangaru, a pracownikom pełniącym dyżur postawiono tymczasowy kontener socjalny. Warunki te odbiegają od standardów panujących w normalnych bazach.
Na początku września Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło przetarg na budowę budynku wraz z wykonaniem przyłączy dla bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa medycznego. Termin składania ofert był przekładany kilkukrotnie – wszystko przez brak chętnych.

Ostatecznie do przetargu zgłosiła się jedna firma, której oferta przewyższa o 2 miliony budżet LPR. Na budowę bazy w Michałkowie przeznaczono 5,5 mln zł, natomiast firma KIK z Ostrzeszowa złożyła ofertę na kwotę 7,5 mln zł.
Wiele na to wskazuje, że przetarg zostanie unieważniony, a LPR będzie musiało szukać wykonawcy do skutku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ZENON
6 lat temu

Mieszkam obok i nie wiem dlaczego to tak drogo. Czy changary ktore tam stoja na koncu sa tez takie drogie trzeba brac z nich przyklad.Pomyslec nad nowym projektem by bylo taniej.

Max
6 lat temu

Nie rozumiem o co chodzi. Usiadlem nad kalkulacją i wstępnie mi wyszło ze za te pieniądze to da się wybudować ten obiekt wraz z potrzebną infrastrukturą i jak się trochę poszuka oszczędności to powinno starczyc na helikopter… (no fakt że nie nowy-po małym wypadku ale mój blacharz mowi ze trochę szpachli i żywicy i nie będzie śladu) I jak tu nie przystąpić do ponownego przetargu… hehe

mieszkaniec kołątajewa.
6 lat temu

To są kolosalne pieniądze. I myślę że firma z Ostrzeszowa po głębokim zastanowieniu sie, przystanie na oferte LPR.

Lech
6 lat temu

Koniunktura spowodowała żę pracownika „za psie grosze na zlecenie” się nie dostanie. Ma to odzwierciedlenie w rzeczywistych kosztach firm.
PS: byłem na spotkaniu gdzie pracownicy jednej z firm opowiadali dowcip (???):
-szef do pracownika który odchodzi: a idź w diabły , zobacz jaka kolejka do mnie czeka!, mam w czym wybierać.
-Powinien szef wiedzieć , to są następni którzy przynieśli wypowiedzenia…

Obserwacja z mojej branży, do wielu jeszcze nie dociera że zaczyna się kształtować rynek pracowników.

PS
6 lat temu

Coś mi tu nie gra,że do przetargu przystąpiła tylko jedna firma i to z Ostrzeszowa!Albo po prostu nie da się spełnić stawianych wymagań za 5,5 bańki,a firmy nie chcą dokładać do interesu!

PS
odpowiada  PS
6 lat temu

Panie redaktorze,jeżeli pan już obcina wpisy to proszę poprawić to „a”na „albo”

marcinek
6 lat temu

ale porażka, mialo byc tanio wyszlo drogo

7
0
Napisz co o tym sądziszx