Pożar zabytkowego pałacyku w Sieroszewicach

Udostępnij
Tweet

W niedzielę około godziny 17:00 doszło do dużego pożaru zabytkowego pałacyku w Sieroszewicach. Na miejsce skierowano siedemnaście wozów straży pożarnej.

+

Ogien pojawił się na poddaszu. Ogromne ilości dymu i płomienie wydobywały się spod dachu. 12 osób samodzielnie opuściło budynek. Dwie dodatkowe, w tym jedna niepełnosprawna, musiały być ewakuowane za pomocą podnośnika straży pożarnej.

Dwór pochodzący z końca XIX wieku, zbudowany w stylu eklektycznym, rozbudowywany w tym samym wieku o portyk frontowy i skrzydło zachodnie. Jest to obiekt parterowy, z poprzecznym skrzydłem wschodnim piętrowym. Obecnie stanowi własność gminy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadła z drogi. To nie jej wina?
Subskrybuj
Powiadom o

50 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
6 lat temu

Szkoda pałacu, mógłby ktoś prywatnie wykupić, porządnie wyremontować, ogrodzić, zadbać o park, urządzić sobie wspaniały dom albo dom kultury itp. szkoda zabytku …. jest wiele takich przykładów w całej Polsce, iż kiedy przejdzie to w prywatne ręce, wtedy robi się cacko …

FakaJankaK
6 lat temu

Najbardziej szkoda mi Janka K. O. C. I. E. M. B. To taki miły i życzliwy człowiek. W przeszłości życie nie oszczędzisz mu trosk i zmartwień. Cały czas stał z podniesioną głową. Wierzę że tak jak zawsze poradzi sobie z każdą sytuacją. Pozostali mieszkańcy powinni brać z Niego przykład. Janko trzymam za Ciebie kciuki.

Do KS
6 lat temu

wiem co za patologia tam mieszka np nazwisko jamroziak i nie mów że nie a na strychu pełen burdel był jak sobie dbacie tak macie nie mówie o wszystkich mieszkańcach kamienicy ale pare rodzin znam

Eko
6 lat temu

Warunkiem jest płacić rachunki. A później się starać z gminy żeby cos wymienili w mieszkaniu. Najlepiej nie płacić a wymagać. I jeszcze pretensje do urzędników że nic im nie powymieniali.

lokator w kamienicy
odpowiada  Eko
6 lat temu

Po to jest czynsz,aby właściciel budynku,jego część odkładał na cele remontowe, Gromadzi kapitał na remonty i w razie potrzeby dokonuje napraw. Nie może być tak,jak kombinują,,patole,, – wszystko za darmo – mieszkanie,opal i zasiłek z MOPS-u, 500 + na dzieci itp, Nie chcieli płacić – los ich pokarał za zaniedbania. Teraz dostaną mieszkania komunalne,pewno w Ostrowie a tam nie będą się z nimi pieścić jak Wójt Gminy Sieroszewice. Nie płacicie wypad na bruk,prąd wyłączy elektrownia za długi i finito ! ,, Babsko,, do roboty,albo zimny i ciemny wychów, inni także – zima nauczy Was rozumu!

dawny lokator
6 lat temu

Też tam kiedyś mieszkałem,dbałem o mieszkanie,bo to moja ostoja. Zaległości płatniczych nie miałem. Sąsiedzi też byli różni ! Pracowałem w firmie i po godzinach,dobrałem kredyt i kupiłem małe mieszkanie w bloku. Nie patrzyłem czy los poskąpi mi lepszego czy gorszego życia ! DO ROBOTY PASOZYTY ! Pałac wyburzyć,sprzedać plac pod inwestycje budowlane,postawić blok dla uczciwych i pracowitych mieszkańców.

mieszkaniec
6 lat temu

Do Polka.! Nie chodzi o luksusy – ale o obywatelski obowiązek pracy i płacenia zobowiązań za zajmowanie lokalu mieszkalnego,jak miliony Polaków.. Nie może być tak,że pracy się unika a korzysta z MOPS – u, gdzie pieniądze są z podatków pracujących aktualnie i emerytów ( tak płacimy podatek teraz i płaciliśmy kilkadziesiąt lat jak pracowaliśmy ). Dlaczego ma być tak,że mieszkanie ,,babska,, ma remontować Gmina a moje mieszkanie emeryta – ja sam. Motłoch nie podejmując pracy,sam się skazuje na meliniarskie warunki życia i zamieszkania. I nie los im poskąpił lepszego życia a lenistwo,nieróbstwo,gorzała i łatwość korzystania z socjalu,aby tylko starczyło na ………!? ,,Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz,, – stare porzekadło aktualne. Oczywiście mój wpis nie dotyczy wszystkich poszkodowanych w pożarze! Ukraińcy muszą uzupełniać brak polskich pracowników a patologia się bawi na koszt państwa w pałacach !!!

mieszkaniec
6 lat temu

To prawda 80 % to sama patologia – zapytajcie ilu z nich pracowało !!! A na obleganie sklepów z gorzałą,winem i piwem mieli czas !!! Biesiadowali przed pałacem jak na wczasach !!! A to ,,babsko,, co nie płaciło komornego,teraz jest zwolniona z czynszu na zawsze – pod mostem drzwi i okien nie ma ! Trzeba dbać o miejsce zamieszkania a nie czekać na Gminę ! Teraz jak się wyniosą,będą pieniądze na inne cele dla wszystkich mieszkańców a nie dla darmozjadów ! Motłoch w pałacu swawole uprawia a my za to płacimy ! Do obozów pracy zapracować na siebie i zaległości płatnicze !!! O pozostałych 20 % uczciwych mieszkańców,co wywiązywali się z obowiązujących świadczeń – zadbać i udzielić pomocy !!!

Polka
odpowiada  mieszkaniec
6 lat temu

Ty mieszkańcu nie bądź takim chamem, kiedyś ten jad do Ciebie wróci , kto dał Ci prawo obrażać ludzi,którym los poskąpił życia lepszego,pełnego luksusów,w których Ty pewnie się obracasz. I plawisz, ludzie są jak hieny, podgryzają się wzajemnie. Wstydź się człowieku i czekaj na karmę, którą się karmisz,wierz mi, ona do Ciebie powróci.

!
odpowiada  mieszkaniec
6 lat temu

Do Polka – pierwszy raz słyszę, aby „jakaś karma” wracała do kogoś za wyrażenie własnego zdania. Zastanawiam się czy Ty wiesz o jakiej „karmie” napisałaś/łeś. Twój wpis również obraził człowieka, którego nazwałaś/łeś ” chamem”

kacper
6 lat temu

zostawcie chociaz strazakow w spokoju a niby czym mieli gasic skoro w najblizszych hydrantach nie bylo wody sam bylem swiadkiem jak strazacy mocowali sie zeby wogole go odkrecic a gdy sie z tym uporali to wylecialo troche brazowej brei musieli latac po wode do centrum wsi a przeciez hydranty byly na ulicy obok panie dachowski moze pan z tym cos zrobi bo niedaj boze kolejnego pozaru

Zyga
6 lat temu

Zal mi tych ludzi bo faktycznie stracili wszystko ale po obejrzeniu reportażu na kablowce to trochę nie zgadzam się z wymaganiami jakie mieli od gminy.Rozumiem zadbać o dach czy instalacje że strony gminy ale o remonty żeby im wymienić drzwi czy okna to już przesada.Nie płacili czynszu to czego oczekiwali od gminy,A co mają powiedzieć ludzie mieszkający w domach jednorodzinnych, też niektórych nie stać na wymianę okien a do gminy nie lecą bo sami starają się zadbać o swój dom.Tak naprawdę to ludzie z Sieroszowic mieszkający w komunalnych mieszkaniach tak się nauczyli by brać jak najwięcej z mopsu czy gminy .A po drugie ludzie mieszkający w blokach, płacą koszmarnie wysokie czynsze i jak chcą wymienić okna czy drzwi to niestety na swój koszt , więc niech Ci ludzie poszkodowani za dużo nie oczekują od gminy bo nie tylko oni są w potrzebie…

50
0
Napisz co o tym sądziszx