OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

“Ciuchcia” będzie cieplejsza

Trwa termomodernizacja Publicznego Przedszkola nr 17 „Ciuchcia”. W budynku wymienione zostały okna i instalacja ciepłownicza. W tej chwili trwa wykonywanie elewacji. To jeden z trzech obiektów przedszkolnych, w których w tym roku prowadzona jest tego rodzaju inwestycja.

+

– Przez wiele lat Ostrów Wielkopolski inwestował w bazę szkolną – mówi prezydent Beata Klimek. – Obiekty przedszkolne musiały czekać na swój czas. Teraz kolejno staramy się nadawać im drugie życie. Przez lata zmieniły się bowiem standardy i oczekiwania rodziców. Chcemy, aby ostrowskie dzieci spędzały czas w nowoczesnych, pięknych obiektach, które będą przy tym energooszczędne i przyjazne dla środowiska.

– Prace remontowe rozpoczęły się podczas wakacji i ciągle jeszcze trwają – mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 17, Beata Kosar. – Rodzice są jednak wyrozumiali, bo cieszą się, że nasze przedszkole się zmienia.

Termomodernizacja „Ciuchci” kosztować będzie ponad pół miliona złotych, jednak 85% tej kwoty pochodzić będzie ze środków unijnych. W tym roku termomodernizacja prowadzona jest także w Publicznym Przedszkolu nr 9 i 14, w przyszłym roku takie same inwestycje prowadzone będą w Publicznym Przedszkolu nr 15 i 16 oraz w Żłobku Miejskim. Łącznie na termomodernizację miejskich obiektów oświatowych przeznaczone zostanie 5 mln zł.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
klara
3 lat temu

no to było porządne przedszkole Pani Irena Stasia Teresa Krysia Hela itd by sie cieszyły

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x