Córeczka policjanta zmarła na sepsę w szpitalu

Jak udało nam się ustalić, 4-letnia córeczka ostrowskiego policjanta zmarła na sepsę. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Rodzice zawieźli dziecko do rodzinnego lekarza (nie w szpitalu). Ten zdiagnozował przeziębienie i odesłał rodzinę do domu. Gdy stan dziewczynki się pogarszał, rodzice przywieźli ją do szpitala. Tam trafiła na intensywną terapię, gdzie po kilku godzinach zmarła.

+

Jak podaje wikipedia:

Do sepsy najczęściej dochodzi w warunkach oddziału intensywnej terapii. Dzieje się tak ze względu na ciężki stan przebywających tam chorych oraz liczbę wykonywanych inwazyjnych procedur medycznych niezbędnych w procesie terapeutycznym. Poza szpitalem sepsa dotyka głównie dzieci i młodzież oraz osoby starsze i osłabione. Szczególnie narażone są osoby przebywające przez długi okres w dużych skupiskach ludzkich, takich jak żłobki, przedszkola, szkoły, koszary, więzienia, itp.

Mechanizm sepsy jest skomplikowany, wielopłaszczyznowy i zachodzi na poziomie komórkowym oraz tkankowym. Sepsa jest reakcją organizmu na czynnik zakaźny (najczęściej jest to lipopolisacharyd). Rozwija się uogólniona reakcja zapalna, w której biorą udział liczne cytokiny i chemokiny. W trakcie rozwoju sepsy dochodzi również do zmian na poziomie narządowym, w wyniku których rozwija się ich niewydolność.

W początkowym okresie objawami sepsy są:

– czynność serca powyżej 90 uderzeń na minutę

– temperatura ciała poniżej 36 °C lub powyżej 38 °C;

– częstość oddechów spontanicznych powyżej 20 na minutę;

– niewydolności określonych narządów i układów w przypadku braku lub nieodpowiedniego leczenia pojawiają się objawy niewydolności określonych narządów i układów.

Rozpoznanie sepsy stawia się na podstawie stwierdzenia objawów SIRS. Następnym etapem jest potwierdzenie obecności specyficznego patogenu w badaniach mikrobiologicznych.

Leczenie ciężkiej sepsy jest długotrwałe i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. Powinno się odbywać na oddziałach intensywnej terapii. Stosuje się w nim antybiotykoterapię, płynoterapię, kortykosteroidy, leki obkurczające naczynia krwionośne i pobudzające kurczliwość mięśnia sercowego, aktywowane białko C i inne. Nie istnieje szczepionka, która zabezpieczałaby przed wystąpieniem sepsy.

CZYTAJ  Popularny przejazd będzie nowoczesny
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

49 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
arek
6 lat temu

ostrowscy lekarze sa bezczelni opryskliwi a zwłaszcza na pediatri rozpoznanie wyrostka u dziecka zajelo im piec miesięcy az się wyrostek rozlal gastrolog dziecięcy wyslal dzicko do domu bo nichcialo mu się zbdac w domu wyrostek się rozlal pogotowie zabierajc dziecko które sciskalo się zbolu miało problem na jaki oddziale maja przyjąć dziecko banda wostowskim szpitali

Marcin
7 lat temu

proponuje wojnę domową

Krzysiek
7 lat temu

Policjanta i co z tego dziecko jak kaźde inne rodziców

dario
7 lat temu

Stała się tragedia i skończcie już te bzdurne i chore wpisy.Temat uważam za skończony. Wyrazy współczucia dla rodziców i rodzin zmarłych.

pytam
7 lat temu

A jeśli byłaby to córeczka murarza lub piekarza to też by podano informację czym zajmuje się ojciec zmarłego dziecka ?

49
0
Napisz co o tym sądziszx