Koniec użytkowania wieczystego

O 75 procent bonifikaty w opłacie mogą ubiegać się mieszkańcy, którzy zdecydują się na przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, stanowiących własność miasta. Przyjęta w 2018 roku ustawa przynosi koniec instytucji użytkowania wieczystego w Polsce.

+

Ustawa daje możliwość gminom udzielanie bonifikat z tytułu przekształcania gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe. Ostrów Wielkopolski z takiej możliwości skorzystał i mieszkańcy, którzy zdecydują się uiścić taką opłatę jednorazowo w roku przekształcenia mogą liczyć na bonifikatę w wysokości 75%. W drugim i trzecim roku uzyskanie bonifikaty będzie nadal możliwe, ale będzie ona wynosić już odpowiednio 65% i 55%.

– Postanowiliśmy uprościć system bonifikat w stosunku do projektu zaproponowanego przed radnych opozycji – wyjaśniał wiceprezydent Mikołaj Kostka. – Nasz projekt przewiduje, że do budżetu miasta z tytułu opłat wpłynie nieco ponad 2 mln zł, natomiast blisko 7 mln zł pozostanie w kieszeni mieszkańców.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Miasto w ruinie, czy rozwój w mieście? Klimek odpowiada na zarzuty
Subskrybuj
Powiadom o

51 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
szturmowiec
5 lat temu

czy można kupić czereśnie i jajka z wolnego wybiegu

szturmowiec
5 lat temu

a prawowici właściciele tych gruntów co im, odebrano dostaną gówno dostał kościół a teraz zarobi państwo ament

Amen
odpowiada  szturmowiec
5 lat temu

A co to jest „ament”?

Biznesmen lokalny
5 lat temu

A radny Zygmunt Banasiak który ma 6000m2 działek jak głosował ws ulgi? Poza tym bierzcie przykład z byłego prezydenta Ostrowa, który to kupił pole od chłopa w miejscu jak się później okazało w samym środku Galerii Ostrovia, a nie handryczyć się o głlupią 95% ulgę czy tam o 75% jak zechciała Caryca.

Darmowe słońce
5 lat temu

Już radny Torzyński mawiał, że nie ma nic za darmo. Chociaż moja znajoma chwaliła się, że chodziła razem z nim gdy był prezydentem na darmowy kurs języka angielskiego dla mieszkańców miasta w ostrowskiej prywatnej uczelni wyższej.

Nieprzekupny
odpowiada  Darmowe słońce
5 lat temu

A może on akurat płacił?

Zduniony
odpowiada  Darmowe słońce
5 lat temu

Radny Torzyński raczył był powiedzieć , że „jak się raz wejdzie do tej samej rzeki to ją trudno opuścić”. Coś w stylu innego idioty który mawiał, że „głowa psuje się od góry”. Ja chciałbym panu radnemu podpowiedzieć prawdziwe przysłowie, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

Bartosz
5 lat temu

Najważniejsze, że CyRK zostało ocalone i nawet nie trzeba było wymyślać nowej nazwy pasożytniczej spółki.

Krokodyla daj mi luby jeśli nie chcesz mojej zguby
odpowiada  Bartosz
5 lat temu

To jedyna firma o której istnieniu nie decyduje rynek tylko to ilu Caryca wprowadziła do Rady Miejskiej radnych. Języczkiem u wagi okazała się radna Grochowska. Więc to ona decyduje czy Bartosz będzie zarabiał krocie czy nie no i oczywiście czy spółka się ostanie czy zostanie zlikwidowana. Taka osoba jest na wagę złota i nie daj Boże żeby jej się coś odmieniło.

51
0
Napisz co o tym sądziszx