OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Porwano 3-miesięczne dziecko w Wigilię. Duża akcja policji!

Takiej akcji w naszej okolicy dawno nie było. Wszystkie patrole ostrowskiej policji zostały postawione w stan nadzwyczajnej gotowości. Stało się tak za sprawą zgłoszenia o porwaniu 3-miesięcznego dziecka. Smaczku dodaje fakt, że dziecko jest pochodzenia romskiego. Porywacz zresztą też.

+

W Wigilię ostrowska policja otrzymała zgłoszenie o porwaniu dziecka. Sprawca miał oddalać się srebrnym Mercedesem zarejestrowanym w województwie łódzkim. Policjanci uzyskali informację, że samochód może przemieszczać się w stronę Pleszewa. I faktycznie, srebrny Mercedes dojechał na osiedle domków jednorodzinnych w Pleszewie. Chwilę później było tam już 6 radiowozów, w tym 3 lub 4 z Ostrowa Wlkp. – co zdarza się bardzo rzadko by funkcjonariusze z innego powiatu podejmowali interwencję na sąsiednim terenie.

Policjanci musieli przewidywać, że na miejscu będzie gorąca atmosfera. Mieszkańcy obydwóch posesji, na których mieszkają spokrewnione ze sobą osoby narodowości romskiej, wyprawiali Wigilię.

Po przybyciu policjantów, jeden z lokatorów, dobrze zbudowany, poprosił policjantów o pokazanie nakazu wejścia na posesję. Wtedy według relacji mężczyzny dialog przebiegał tak:
– Pokażcie mi nakaz, że możecie wejść na posesję.
Funkcjonariusz pokazał legitymację służbową, co nie spodobało się Romowi.
– Nie pokazuj mi legitymacji szkolnej, tylko pokaż mi nakaz.
Dowódca akcji wydał rozkaz:
– Skuć go!
Na co Rom zrelacjonował, że w czterech nie mogli mu dać rady, aż zabrakło mu powietrza i musiał dać za wygraną. Rodzina krewkiego mężczyzny twierdziła, iż jest on po zawale serca i kilku “stentach” (rozszerzanie żył).
Jedna z kobiet powiedziała nam, że 3 dni temu matka dziecka wyrzuciła ojca 3-miesięcznego dziecka z domu mówiąc mu: “bo ty w moim domu nie będziesz mieszkać”.

Wracając do obezwładnienia Roma. Jedna z kobiet, mieszkających z nim w domu, powiedziała, że dowódcy akcji z policji nie ujdzie to na sucho “oj nie, nie, nie”.

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Urbaniak
odpowiada  Cyganka
4 lat temu

Won cholero na Słowacje do slamsów. Brudasy smierdzące…

jack
odpowiada  Cyganka
4 lat temu

A poza tym nie lubimy was – bo korzystacie z pełni” społecznej infrastrukrury” ( opieka zdrowotna itd.) NIE DOKŁĄDAJĄC SIĘ do kosztów..wszyscy Cyganie mają renty i zasiłki z MOPS..Uczciwie pani zdaniem?

jack
odpowiada  Cyganka
4 lat temu

owszem , nie dorastamy wam do pięt..w chastwie i przekonaniu o własnej wyższości.Szanowna pani – to wy nam dajecie powody , byśmy byli rasistami -ale takimi” wybiórczymi ” – tylko wobec was. Mam wielu znajomych o odmiennym kolorze skóry , oc eniam ich b.pozytywnie..Ale Cyganie ..spójrzcie chociażby , co się dzieje , gdy jeden z was trafia do szpitala – wtedy nikt inny się nie liczy – ważny jest tylko jaśnie pan Cygan..zaraz zjawia się z 20-30 członków rodziny – hałaśliwych , ordynarnych.Chodzą za lekarzami i pielęgniarkami , wymuszając szybsze przyjęcie.W poczekalni zaraz wszystkie miejsca zajęte -nawet cygańskie dzieci MUSZĄ SIEDZIEĆ ,a ze starsze osoby (Polacy) muszą przez to stać – was to nie obchodzi.,.

po
odpowiada  Cyganka
4 lat temu

Cyganka,tak dobrze znasz prawo i zakres kompetencji Policji?

Cyganka
odpowiada  AntyCygan
4 lat temu

Najpierw się doucz potem sie wypowiadaj

Cyganka
4 lat temu

Mila prawo poprosic o nakaz bo nikogo bez powodu sie nie nachodzi . A to ze policjant zlamal prawo to juz hmmm o tym sie nie mówi..

Cyganka
4 lat temu

Boże jacy wy ludzie jesteście zacofane ksenofoby . Co was tak cyganie w oczy kolą? Cudze widzicie a swoje brudy chowacie?! Zróbcie porządek najpierw u siebie a potem wydawajcie opinie na temat innych. Tak my cyganie sie wyrużniamy, bo bijemy was na głowe nie dorastacie nam do pięt. Jestescie rasistami zadufanymy ksenofobicznymi egoistami PRL sie klania zacofany tak zwany Polski Naród ..

LUK
4 lat temu

Opis w stylu “trudnych spraw” albo “dlaczego ja” brawo Wy!

AntyCygan
4 lat temu

Kultura Cyganów oraz Islamistów ma wiele wspólnych mianowników.

Redaktor
4 lat temu

Dlaczego wszystkie opisy są pisane tak jakby zła była POLICJA ? NO JA PIER… uratowali dziecko źle bo cygana skuli. Jakby opuścili i nie weszli było by też źle bo się bali. Żal mi was !

33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x