OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstaną 2xświatła na Krotoszyńskiej!

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy. Mowa o skrzyżowaniach Krotoszyńska-Bema i Krotoszyńska-Wybickiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła właśnie przetarg na inwestycję, która nie tylko podniesie bezpieczeństwo w tym miejscu, ale również upłynni ruch. – To bardzo dobra i bardzo oczekiwana przez mieszkańców wiadomość – mówi prezydent Beata Klimek.

+

 

 

Miasto zabiegało o przebudowę tych skrzyżowań i zainstalowanie sygnalizacji świetlnej poprawiającej bezpieczeństwo pieszych od kilkunastu lat. Miejsce to jest nie tylko nieprzyjazne dla rowerzystów i pieszych, ale także dla samych kierowców, bo ze względu na natężenie ruchu wyjazd z ulic podporządkowanych wymaga sporo cierpliwości.

– Wieloletnie starania Ostrowa Wielkopolskiego mają swój szczęśliwy finał – mówi prezydent Beata Klimek. – W styczniu podczas wizyty w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwracaliśmy uwagę na problem występujący w rejonie ulicy Krotoszyńskiej i udało się. GDDKiA ogłosiła przetarg na przebudowę tych skrzyżowań.

 

 

– W ramach zadania zrealizowana będzie sygnalizacja świetlna na obu skrzyżowaniach – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. – Będzie to sygnalizacja, która obejmie wszystkie strumienie ruchu, czyli zarówno pojazdy, jak i niechronionych użytkowników drogi. Na odcinku między skrzyżowaniami zostaną wykonane lewoskręty, co pozwoli na płynniejszy zjazd pojazdów skręcających w lewo bez blokowania ruchu na ciągu głównym.

 

 

O tym, że jest to miejsce niebezpieczne świadczy fakt, że GDDKiA zdecydowała się umieścić w tym miejscu fotoradar. W tym miejscu zdarzały się nawet wypadki śmiertelne.

Całość zadania oszacowana została na 700 tys. zł. Miasto zrealizowało dokumentację projektową, będzie również uczestniczyć w pracach przygotowawczych zarówno na etapie uzgodnień, jak i w organizacji zasilania w energię elektryczną obu tych sygnalizacji. Przebudowa tych skrzyżowań to dobra informacja nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla rodziców, których dzieci przechodzą tędy do szkoły.

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wercrrr
4 lat temu

Zaktualizujcie artykuł…. przetarg się odbył…nikt nie złożył oferty…

Kina
4 lat temu

Super! Bardzo sie cieszę!!! Dziękuję!?

mieszkaniec
odpowiada  Maniac
4 lat temu

Nie wiem skąd masz takie informacje??? Nam mieszkańcom tych ulic nic nie wiadomo o rondzie,a sprawą już od dawna się interesujemy ….

.
odpowiada  Dyzio
4 lat temu

Dokładnie, po kiego grzyba te czerwone światła na pustych skrzyżowaniach? Czyżby chodziło o to aby spalić więcej paliwa i przez to bardziej zanieczyścić powietrze którym wszyscy oddychamy?

M43
odpowiada  kierowca
4 lat temu

Rondo nie jest skrzyżowaniem bezkolizyjnym.Skrzyżowanie bezkolizyjne to skrzyżowanie dwupoziomowe,gdzie ruch odbywa się na dwóch poziomach niezależnych od siebie jezdni.

ss
4 lat temu

a kiedy zostaną włączone światła parkowa/mylna? kupę kasy w nie władowano i póki co tak sobie na pomarańczowo wesoło myrgają

Dyzio
4 lat temu

Prrzeciez w Ostrowie swiatla sa zsynchronizowane, jadac wieczorem od ul.Limanowskiego na ul wroclawska wszyskie swiatla sa czerwone mimo ze na ulicach poprzecznych nic nie jedzie i nikt nie przechodzi. Jak swiatla rozladowuja ruch w szczycie komunikacyjnym mozna zobaczyc na skrzyzowaniach Dluga Odolanowska albo Wroclawska Sadowa

Marcin
4 lat temu

Rondo zrobcie a nie swiatla

Flagowy
4 lat temu

Poprosimy wreszcie o światła odliczające czas.

somesay
odpowiada  Betroo
4 lat temu

+ 10 kilometrów 🙂 to mi każe. Ostrów dalej jest wiejskim typem miasta.

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x