OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kiedy starosta rozliczy dyrektora II LO?

II Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim przeżywa kryzys. W poprawie sytuacji na pewno nie pomogły ostatnie działania dyrektora Karola Marszała, który ubiegał się o pracę w innej placówce oświatowej w Raszkowie.

+

Karol Marszał pracy ostatecznie nie dostał i pozostał w II LO. Cała sytuacja z pewnością nie jest łatwa dla Starosty Powiatu Ostrowskiego. Paweł Rajki dostał jasny sygnał, że dyrektor woli pracować w innym miejscu. W Ostrowie został tylko dlatego że nie udało mu się dostać innej posady, o którą się ubiegał.

– Ubieganie się o inną pracę przez pana dyrektora to już historia. Do 2017 roku ma ważny kontrakt. Tak jak każdy z moich pracowników czy współpracowników może ubiegać się o inne stanowisko. Przyjąłem to ze zrozumieniem – odpowiada dyplomatycznie Paweł Rajski.

Starosta Powiatu Ostrowskiego jest jednak przekonany, że sytuacja II LO już wkrótce ulegnie poprawnie. Przypomnijmy, że skonfliktowane grono pedagogiczne nie jest jedynym problemem szkoły. Najbardziej martwi niewielka liczba klas pierwszych.

– Jesteśmy w okresie, kiedy szkoły prowadzą bardzo aktywne działania promocyjne. Uważam, że II Liceum Ogólnokształcące zaczyna być coraz lepiej postrzegane po jakimś chwilowym kryzysie. Mam nadzieję, że najbliższy nabór będzie dobry – tłumaczy Rajski.

A czym w ocenie starosty jest “dobry” nabór?

– Dobry wynik to więcej klas niż do tej pory. W tym roku szkolnym były trzy klasy pierwsze. W I LO było ich sześć, podobnie jak w III LO. W IV LO mamy trzy pierwsze klasy. Uważam, że dwie szkoły, które miały ostatnio najniższy nabór, będą w stanie stworzyć po jednym oddziale więcej – dodaje na zakończenie Rajski.

Weryfikacja jego oczekiwań nastąpi już niedługo. Wtedy będzie można ocenić pracę, którą przez ostatni rok wykonali dyrektorzy poszczególnych szkół. Do tematu zatem wrócimy.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
?
odpowiada  macu
4 lat temu

Z WF-u nikt nie chce korepetycji, zazdrosny anonimie?

macu
4 lat temu

Apel do uczniów II liceum! Udzielanie korepetycji jest działalnością gospodarczą. Nie bójcie tego zgłaszać do skarbówki. Uczciwości trzeba się uczyć, z pewnością nie o od pani z chemi itp tego się nie nauczycie.

...
4 lat temu

Ooo, anonim poucza pana Starostę, brak podpisu jest dla mnie potwierdzeniem niewiarygodnosci autora listu.Na co liczy anonim? czy na to, że pan Starosta jutro wyrzuci dyrektora i powoła osobę ulubioną przez anośnika? Ktos komu zależy na szkole i na prawdzie mija się z prawdą? – nieładnie twierdzić, że Starosta nic nie zrobił w tym temacie, zachęcam do wnikliwej i autentycznie bezstronności analizy wyników kontroli w szkole anonima, cos odkryto?, dyrektor łamie notorycznie prawo a Starosta to ukrywa?oczywiście, że nie ale czy anonim bierze to pod uwagę? nie bierze bo nie chodzi o prawdę, zatem o co? o szkole o której mówi się dobrze ( poza pewnymi grupami osób o skrajnie negatywnych opiniach)bo na to wiele lat pracowało i pracuje grono wspaniałych nauczycieli?a może powodować jest bardzo prozaiczny a raczej prostacki- dowalić, komu? ,trzeźwoj myślący sami sobie odpowiedzą -podpisu nie ma bo jak inaczej rozmawiać z anonimem ?

Niesamowite
odpowiada  dociekliwy
4 lat temu

Jakoś za tych dyrektorów niby rozpuszczających młodzież i nauczycieli szkoła miała nabór na sześć oddziałów, wysokie wyniki na maturze, olimpijczyków i dobrą opinię. Więc nie pisz głupot, bo żadne robienie porządku tej szkole nie było potrzebne.

Łubu dubu
odpowiada  dociekliwy
4 lat temu

A to pisałem ja: Jarząbek

obserwator
odpowiada  dociekliwy
4 lat temu

Wiesz o dociekliwy tylko wtedy po pierwsze szkoła miała najwyższą renomę w Ostrowie, nie przyjmowała wszystkich chętnych bo brakowało miejsc, liczne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach, wysokie notowania w rankingach i jedne z najwyższych wyniki egzaminów maturalnych. Nie uciekali najlepsi nauczyciele. Nikt nie pisał anonimów, nie było tak rozbitego grona itd itp. Tak funkcjonowało II LO pod rządami poprzednich dyrektorów. Faktom nie da się zaprzeczyć. Co się zmieniło od tamtego czasu? Co spowodowało taką zapaść szkoły w ciągu 4 lat? Zmienił się dyrektor!

Ktoś komu zależy na szkole i na prawdzie
4 lat temu

List otwarty do Pana Starosty Ostrowskiego w sprawie szkoły, która umiera – II LO w Ostrowie Wielkopolskim

Zwracam się do Pana Starosty powiatu Ostrów Wielkopolski poprzez medium otwarte dla wszystkich ponieważ droga w tym zakresie, formalnie właściwa, do Pana nie przemawia w skuteczny sposób.
Robię to za pośrednictwem medium, które jest przez Pana być może nielubiane, dla mnie jest ono neutralne i dlatego uważam, że mogę mu zaufać i z niego skorzystać.
Otrzymał Pan moje pismo diagnozujące, w sposób rzetelny i zrozumiały, przyczyny zapaści II liceum. Zrobiłem pracę za Pana i to nadal nie wystarczy aby wreszcie Pan panie Starosto jako bezpośredni nadzorca tej szkoły tę pracę dokończył i umierającą szkołę naprawił i uratował. Nie wystarczy publicznie deklarować swojej woli jeśli jest ona niezgodna w prawdziwymi działaniami. Chciałbym się mylić co do tego ostatniego – niech Pan udowodni, że się mylę i uwolni mnie od dalszego wykonywania pracy, która należy do Pana. Ja chcę móc wreszcie skoncentrować się na wykonywaniu swoich obowiązków do których jestem powołany. Nie mogę tego robić rzetelnie, podobnie jak inni nauczyciele tej szkoły, dopóki Pan nie zrealizuje swoich obowiązków czyli tych, do których Pan jest powołany.

Wszyscy, którym zależy na dobru tej szkoły niech rozpropagują ten list jak najmocniej – niech dotrze on do wielu, w tym do jego adresata.
Dane nauczyciela, reprezentującego bardzo znaczącą część grona pedagogicznego II Liceum Ogólnokształcącego, znane są tym co znają sprawę.

dociekliwy
odpowiada  ja
5 lat temu

Mylisz się, wszyscy wcześniejsi byli gorsi, rozpuścili młodzież i pracowników i teraz kiedy przyszedł ktoś kto próbuje zrobić porządek podnoszą larum.

ja
5 lat temu

Tak złego dyrektora jakim jest K.Marszał to liceum jeszcze nie miało ,wiem to bo chodziłam tam przez 3\lata

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x