Porażka? Miasto może stracić szansę na dużą kasę

Udostępnij
Tweet

Ostrów Wielkopolski złożył wniosek w konkursie „Modelowa Rewitalizacja Miast” organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju. Władze naszego miasta wnioskowały o 1 343 430 zł, ale na razie są poza dwudziestką ośrodków, które będą mogły liczyć na wsparcie.

+

W drugim etapie konkursu Мodelowa Rewitalizacja Miast spośród 57 wniosków wybrano 20 projektów. Ostrów zajął 22 miejsce. Oferta naszego miasta nie spotkała się z odpowiednim uznaniem ze strony ministerstwa i uzyskała 473 punkty. Teoretycznie już teraz można mówić by o porażce. Należy jednak dodać, że teoretycznie nie wszystko jest jeszcze przegrane. Dlaczego?

– Pula środków finansowych  przeznaczonych na sfinansowanie umów dotacji (wybranych do dofinansowania podczas II etapu konkursu) w ramach całego konkursu wynosi 70 mln złotych. Suma dotacji miast, które na dzisiaj znajdują się w zwycięskiej 20 wynosi 43,7 mln złotych. Zatem nie zostało przyznanych jeszcze 26,3 mln złotych. Liczymy zatem na to, że ministerstwo przychylnie spojrzy na pozostałe, również bardzo dobre projekty. Należy jednak pamiętać, że według regulaminu konkursu dotacji „Modelowa Rewitalizacja Miast”, stanowisko Komisji Konkursowej dotyczące listy wybranych fiszek jest ostateczne i nie przysługuje od niego odwołanie – wyjaśnia Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Na razie nie wiemy, kiedy zapadną ostateczne decyzje w tej sprawie. Z całą pewnością będziemy jednak uważnie się jej przyglądać.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Skradziono motocykl. Był kultowy
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kefir
8 lat temu

Cały ten program to kolejne krojenie podatnika w dupala. Powołuje się Ministerstwo Rozwoju napycha kabzy ministerialnym urzędnikom, którzy kombinuje komu dac trochę kasy zagrabionej podatnikom. Inne urzedasy, tym razem z miast, kombinują swoje plany żeby z kolei uzasadnić napychanie własnej kabzy. I tak to się kręci. Podatnik płaci, urzędniki kabzy nabijają, zwykły człowiek nic z tego nie ma.

Marek
8 lat temu

HALLO.
Ostrów jest na 42 miejscu!!!

2
0
Napisz co o tym sądziszx