Maraton uśmiechu 2017 – galeria zdjęć

Udostępnij
Tweet

Około 250 uczestników wzięło udział w biegach głównych Maratonu Uśmiechu. Ten zorganizowano po raz trzeci w Ostrowie Wlkp. Dodatkowo w parku przy ZUS-ie rozegrano biegi dodatkowe.

+

Ideą biegu jest przede wszystkim sam udział i integracja. Zawodowcy przemierzali trzy dystanse na nogach, a pełnosprawni inaczej pokonywali krótszy dystans na wózkach inwalidzkich.

Trasę znowu wyznaczono w centrum miasta zaczynając od Rynku i dalej ul. Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, Ledóchowskiego aż do Pruślińskiej. Po zawróceniu zawodnicy wracali ul. Ledóchowskiego, Kościelną do Rynku. Jak co roku trasa wzbudzała kontrowersje, ponieważ przecinała w pół Ostrów Wielkopolski. Mieszkańcy zwracali uwagę by tego typu imprezy odbywały się na przystosowanych do tego typu rekreacji Piaskach-Szczygliczce.

Jedna pętla wymierzona była na 5 kilometrów. Zawodnicy mogli przebiec ją odpowiednio do swoich sił jednokrotnie lub zwiększając dystans do 10 czy 15 km.

W Parku Marcinkowskiego przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wytyczono trasę, po której rozegrano sztafetę rodzinną. Odcinek wynosił 550 metrów. Ciekawostką jest, że suma długości wszystkich tras wynosi 42 195 metrów, czyli tyle ile długość maratonu.

Najlepsi w poszczególnych dystansach zostali:

5 km: Piotr Werner (Malanów), Katarzyna Werner (Malanów),

10 km: Robert Werner (Malanów), Agnieszka Michalska (Ostrów Wlkp.)

15 km: Andrij Pavelko (Ostrów Wlkp.), Olga Kazimirowa (Kalisz)

Na końcu odbyła się oficjalna dekoracja najlepszych uczestników. Organizatorami byli Zespół Szkół Specjalnych, Stowarzyszenie Promyk oraz Klub Sportowy MARATON Ostrów Wlkp.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zastanów się
7 lat temu

Zrobiliście sobie „Piaski” to biegajcie sobie tam zamiast blokować normalnym ludziom ulice. Co ja pisze biegać? Przecież co drugi IDZIE nie biegnie z jęzorem na wierzchu i potem się czeka kilka godzin zanim ulice odblokują. Ale co tam nikt nie pyta po prostu ” BĘDĄ BIEGI” i tyle ŻENADA!

kierowca
7 lat temu

Uprawianie sportów oraz podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu …ale nie k…u..rrr utrudnia ruch na drodze publicznej stać korku nie powiem jak…pozdro dla Samorządu !!!

Spocony
7 lat temu

Na starcie, to może nie, ale wyobrażam sobie jaki fetor musiał być na mecie.

Ekolog
odpowiada  Spocony
7 lat temu

A potem się rozwiesza plakaty z napisem „chcemy oddychać w Ostrowie”.

głupek z greenpeace
odpowiada  Ekolog
7 lat temu

nikt nikomu nie broni. Niech oddycha se kto chce w Ostrowie czy gdzie indziej. Głupszych plakatów dawno nie widziałem.

Wrr
odpowiada  Spocony
7 lat temu

Bardziej mi śmierdzi w Ostrowie lenistwo osób krytykujących wszelkie tego typu imprezy.

ja
7 lat temu

Ostrowskie kluby biegowe niech się uczą jak przygotować bieg 😉 Profesjonalizm pod każdym względem takich organizatorów !! Brawo dla ORGANIZATORÓW

Janusz Kowalski
odpowiada  ja
7 lat temu

Akurat klub z Ostrowa Wlkp. pomagał to wszystko przygotować. Zorientuj się w temacie zanim coś napiszesz 🙂

Ostro
7 lat temu

Pięknie, super, że ludzie z domu wyszli.

hiqlevel
odpowiada  Ostro
7 lat temu

z takimi ryjami to lepiej by w nich zostali

Maciej
odpowiada  hiqlevel
7 lat temu

No Ty mistrzu to masz pewnie wyglad modela. Stul pysk z takimi komentarzami, bo to że są żenujące to mało powiedziane, a trafniej ich określić mi tu nie wypada. Nosz k. . . Brad Pit się znalazł, Apollo je**ny. . .

11
0
Napisz co o tym sądziszx