Historyczne zwycięstwo BM Slam Stal

Stało się! Historia napisała się na naszych oczach. Drużyna BM Slam Stal pokonała Asseco Gdynia 80:62, zanotowała 11 zwycięstwo z rzędu, bijąc rekord słynnego zespołu Andrzeja Kowalczyka z sezonu 1999/2000. Shawn King zdobył 14 punktów i 18 zbiórek, a barierę dziesięciu oczek przekroczyli też Aaron Johnson (14), Szymon Szewczyk (11) oraz Christo Nikołow (11). Co warte podkreślenia, Aaron został wybrany przez PLK MVP marca!

+

Gdyński zespół pojawił się w Ostrowie Wielkopolskim bez chorego Krzysztofa Szubargi. Brak tego doświadczonego gracza w szeregach Asseco nie oznaczał jednak, że ekipa Emila Rajkovicia będzie miała ułatwione zadanie. Być może to paradoks, ale przez tę absencję, podopieczni Przemysława Frasunkiewicza stali się bardziej nieprzewidywalni.

Pierwsza kwarta pokazała, że Asseco to młoda oraz ambitna drużyna. Goście twardo walczyli w obronie i ataku. Rezultat 19:19 był jak najbardziej sprawiedliwy. W drugiej odsłonie górą na parkiecie było doświadczenie. Uaktywnił się Szymon Szewczyk, który skutecznie rzucał i popisywał się dobrymi akcjami w defensywie. 7 punktów z rzędu dzięki świetnym asystom kolegów rzucił Christo Nikolow i BM Slam Stal w 19 minucie wygrywała 48:28. Już do przerwy Shawn King miał na swoim koncie 11 punktów i tyle samo zbiórek.

Po przerwie przyjezdni próbowali jeszcze nawiązać walkę. Na początku czwartej kwarty było 61:54. Kilkuminutową niemoc strzelecką z gry przerwał Aaron Jonhson, który wspólnie z całym teamem triumfował ostatecznie 80:62. W szeregach BM Slam Stali po 14 „oczek” rzucili Aaron Johnson i Shawn King. W Assceco najlepiej punktował Przemysław Żołnierewicz, zdobwyca 23 punktów.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Asseco Gdynia 80:62 (19:19, 29:12, 13:19, 19:12)

BM Slam Stal: Aaron Johnson 14, Shawn King 14 (18 zb), Szymon Szewczyk 11, Christo Nikołow 11, Marc Carter 8, Tomasz Ochońko 7, Łukasz Majewski 7, Kamil Chanas 3, Mateusz Zębski 3, Mateusz Kostrzewski 2, Adam Kaczmarzyk 0, Robert Tomaszek 0.

CZYTAJ  Z maczetą napadli na dom

Asseco: Przemysław Żołnierewicz 23, Filip Put 9, Mikołaj Witliński 9, Piotr Szczotka 8, Bartosz Jankowski 6, Marcel Ponitka 5, Łukasz Frąckiewicz 2, Mariusz Konopatzki 0, Wojciech Czerlonko 0, Karol Kamiński 0, Michał Kołodziej 0.