Zacięta walka w hali mistrzów Polski. Było blisko!

BM Slam Stal w minioną sobotę walczył z mistrzami Polski ile było sił, lecz to ostatecznie Stelmet BC Zielona Góra triumfował u siebie w hali CRS 76:65. Ostrowska drużyna zostawiła na parkiecie wiele zdrowia, prowadziła nawet 31:17 i przez trzy kwarty toczyła zacięty bój. O wszystkim zadecydowała czwarta partia, gdzie lepiej spisywali się jednak obrońcy tytułu.

+

Ostrowianie zaskakiwali od początku spotkania – po trafieniach Aarona Johnsona i Shawna Kinga prowadzili nawet 13:2. Mistrzowie Polski mieli w pierwszej kwarcie spore problemy z atakiem, a rywale świetnie to wykorzystywali. Mimo trochę lepszej końcówki Stelmetu, to ekipa trenera Emila Rajkovicia prowadziła 23:12 po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie można było zauważyć wzmożoną aktywność Armaniego Moore’a, ale to ciągle było za mało na BM Slam Stal, która po rzutach Marca Cartera miała 14 punktów przewagi. Sytuację bardzo starał się zmieniać James Florence – jego wysiłki również nie wystarczały. Rzut wolny Johnsona ustawił wynik rywalizacji na 38:29 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Artura Gronka krok po kroku starał się odrabiać straty. Mimo prób Thomasa Kelatiego i Jamesa Florence’a nadal nie potrafił doprowadzić chociażby do remisu. Dopiero późniejsze trafienia Vladimira Dragicevicia dały Stelmetowi prowadzenie 50:49. M.in. dzięki Łukaszowi Majewskiemu to BM Slam Stal po 30 minutach rywalizacji nadal wygrywała – 55:52. Wszystko zmieniła ostatnia kwarta. Na jej początku zielonogórzanie objęli prowadzenie po rzutach Moore’a i to był wyraźny sygnał do ataku. Później Stelmet zanotował niesamowitą serię 14:0 i po kolejnej akcji Moore’a było już 73:60. Tego ostrowianie nie mieli już szans odrobić. Ostatecznie mistrzowie wygrali różnicą 11 punktów.

Armani Moore był najlepszym strzelcem Stelmetu – zanotował 17 punktów i pięć zbiórek. 15 punktów, sześć zbiórek i trzy asysty dodał Vladmir Dragicević. W ekipie gości wyróżniał się Marc Carter z 14 punktami.

Stelmet BC Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:63 (12:23, 17:15, 23:17, 22:8)

Stelmet BC: Moore 17, Dragicević 15, Florence 11, Koszarek 11, Kelati 9, Hrycaniuk 4, Vaughn 4, Gruszecki 3, Zamojski 2, Djurisić 0.

CZYTAJ  Skradziono słodziutkiego psa. Wszystko nagrała kamera

BM Slam Stal: Carter 14, Johnson 13, Majewski 10, Nikołow 8, Szewczyk 7, King 7, Ochońko 3, Chanas 3, Troupe 0, Zębski 0.