Sponsorzy TS Ostrovia czekają na reakcję miasta

TS Ostrovia wywalczyła awans do Tauron Basket Ligi Kobiet. Gra w najwyższej klasie rozgrywkowej wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Już teraz wiadomo, że kluczowe przy podjęciu ostatecznej decyzji będzie stanowisko władz miasta.

+

Prezes TS Ostrovia Alicja Płóciennik jest już po spotkaniu w Cetniewie i ma pełną wiedzę dotyczącą warunków licencyjnych dla klubów w sezonie 2016/2017. Działacze naszej drużyny muszą podjąć decyzję, czy będzie ich stać na grę z najlepszymi. Wiele wyjaśni najbliższe spotkanie z prezydent Beatą Klimek. – Oczekuję na jego termin – mówi Alicja Płóciennik.

– Do tej pory nie mówiono o wysokości wsparcia finansowego, ponieważ władze TS Ostrovia przygotowywały się dopiero do spotkania organizacyjnego Tauron Basket Ligi Kobiet. Tam przedstawiono władzom klubów warunki licencyjne w sezonie 2016/2017. Zarząd Klubu posiada już pełną informację w tym zakresie, zatem na przyszły tydzień planowane jest spotkanie Prezes TS Ostrovia Alicji Płóciennik z Prezydent Beatą Klimek, by zapoznać władze miasta z przedstawionymi przez Tauron Basket Ligę Kobiet wymaganiami – tłumaczy nam Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Już teraz wiadomo, że przebieg rozmów z władzami miasta może okazać się kluczowy dla przyszłości ostrowskiej koszykówki żeńskiej. –  Moi sponsorzy – zarówno aktualni i przyszli – czekają na hasło, na ile nasze miasto jest zainteresowane żeńską koszykówką. To od klimatu w mieście zależy akces bądź jego brak ze strony sponsorów. Myślę, że pierwszy rok rozgrywkowy w ekstraklasie jest najtrudniejszy, dlatego liczymy na pomoc miasta w szczególności na początku. Dalej rolą klubu jest uzyskanie jak najwyższej wartości medialnej, marki i rozpoznawalności, a co za tym idzie zbudowanie siatki sponsorskiej w przyszłych latach. Jasnym jest, że rozmowy zaczyna się od największego sponsora i zainteresowanego czyli władz miasta. Myślę, że dziewczyny wreszcie zostaną potraktowane sprawiedliwie. Długo na to czekaliśmy – tłumaczy Alicja Płóciennik.

Czy miasto powinno przeznaczyć znacznie większe pieniądze na żeńską koszykówkę? Jaka powinna być to kwota? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

POLECANE NEWSY
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
arek
6 lat temu

Ostrovia powinna dostać jakieś 200 max 300 tys przy swoim budżecie stal dostaje 500 liczę że jednak miasto zwiększy kase na sport są jeszcze ręczni

Jaro
6 lat temu

Jak się chce grać w ekstralidze to trzeba mieć sponsora strategicznego ,a nie wyciągać łap do miasta.

ann
odpowiada  Jaro
6 lat temu

dokladnie! pieniadze miasta powinny pojsc na cele spoleczne, remont drog, szkol, placow zabaw, tereny zielone, sport i wyplaty dla sportowcow powinny byc od sponsorow

@ann
odpowiada  Jaro
6 lat temu

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

ostrowiak
6 lat temu

Ostrow to wiocha zabita dechami miejcie ich w dup… niech Kalisz ma co ogladac grajcie na arena Kalisz albo na stadioonie miejskim w ostrowie .

Sceptyk
6 lat temu

Figa z makiem bedzie niestety…juz wielkie inwestycje zastepuje sie lataniem uszkodzen a nie jak zapewniano na poczatku…ale mam nadzieje ze sie myle…

Wojciech Matuszczak
6 lat temu

Odpowiedź (fragment) p.Prezydent na moją interpelację w tej sprawie: „Sugeruję, aby w roku 2017 przeznaczyć większe środki finansowe z budżetu miasta na sport”. – Zróbmy ostrowski sport wizytówką Miasta na mapie Polski.

wacek
6 lat temu

400000

8
0
Napisz co o tym sądziszx