Millage załatwił Siarkę

Do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania pomiędzy BM Slam Stalą Ostrów a Siarką Tarnobrzeg. Ostatecznie lepsi okazali się ostrowianie, którzy wygrali 71:67. Była to ich szósta wygrana w tym sezonie.

+

Pierwsze trzy kwarty spotkania wskazywały, że będzie ono jednostronnym widowiskiem. Gospodarze prowadzili bardzo wysoko. Przez cały czas to oni nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Nawet w ostatniej odsłonie meczu ich przewaga sięgała 16 punktów. Na własne życzenie koszykarze BM Slam Stali zgotowali sobie jednak nerwową końcówkę. Przez ponad trzy minuty „Stalówce” nie wychodziło kompletnie nic i goście odrobili praktycznie wszystkie straty.

W decydujących momentach Stal mogła jednak liczyć na Curtisa Millage`a. To on zdobył kluczowe punkty i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W całym meczu Amerykanin uzbierał 17 „oczek”. Bardzo dobre zawody rozegrał także środkowy Alexis Wangmene. W ekipie gości najskuteczniejszy był z kolei Jakub Zalewski, który zdobył 18 punktów.

Dla BM Slam Stali była to szósta wygrana w rozgrywkach. Zespół, który prowadzi Zoran Sretenović, zajmuje obecnie dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem ostrowian będzie Trefl Sopot. To spotkanie odbędzie się w Arenie Kalisz już 3 stycznia.

BM Slam Stal Ostrów WielkopolskiSiarka Tarnobrzeg 71:67 (20:10, 14:12, 23:18, 14:27)

BM Slam Stal: Wangmene 18, Millage 17, Ochońko 8, Kaczmarzyk 7, Nikołow 6, Delaney 6, Sroka 6, Suliński 3, Żurawski 0.
Siarka: Zalewski 18, Robbins 16, Bell 13, Patoka 12, Harris 3, Młynarski 3, Strzelecki 2, Pandura 0.