OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Klimek: Chcemy Spartę i Ekstraligę. Decyzja w tym roku

Ekstraligowy klub żużlowy Betard Sparta Wrocław chce rozgrywać swoje mecze na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Od około dwóch tygodni trwają negocjacje w sprawie warunków wynajmu obiektu. Szanse na porozumienie są duże.

+

Decyzja ma zapaść do końca roku. Betard Sparta to aktualny wicemistrz kraju. Co wiadomo na ten moment? Obie strony nie będą mieć problemu, żeby dojść do porozumienia w kwestiach finansowych. Do uzgodnienia pozostają jednak ciągle inne kwestie. – Obiekt musi żyć i być wykorzystywany, niezależnie od tego, jakiego rodzaju wydarzenia będą się na nim odbywać. To gwarantuje nam Sparta. Na obiekcie będzie się coś dziać, a możemy zyskać też znakomity produkt marketingowy. Dostaniemy Ekstraligę i promocję miasta. Mówimy przecież o ogólnopolskich transmisjach telewizyjnych i materiałach promujących Ostrów. Radość będą mieć także mieszkańcy, bo obejrzeliby wyścigi żużlowe na najwyższym poziomie – tłumaczy prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Wiadomo, że w Ostrowie w sezonie 2016 nie będzie żużla w ligowym wydaniu. To problem dla miasta, bo na Stadionie Miejskim działoby się niewiele. Może go rozwiązać właśnie porozumienie ze Spartą, która ma wprawdzie także inne opcje, ale Ostrów Wielkopolski jest dla niej z wielu powodów bardzo atrakcyjny.

Beata Klimek uważa, że jest duża szansa na współpracę. Zapowiada, że będzie walczyć o żużel na najwyższym poziomie dla ostrowian. W tej chwili największą przeszkodą są kwestie logistyczne. Warto bowiem pamiętać, że na Stadionie Miejskim swoje mecze rozgrywa także piłkarska Ostrovia. – Skorelowanie klubów może być trudne, ale uważamy, że jest to możliwe – przekonuje jednak prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na ten moment nie wiadomo, jaką rolę odegrałby w całym przedsięwzięciu nowy klub żużlowy, który powstał niedawno w naszym mieście. Beata Klimek tłumaczy, że ewentualna współpraca pomiędzy nim a Betard Spartą wykracza poza kompetencje miasta, dla którego celem jest zagospodarowanie Stadionu Miejskiego. Wiadomo jednak, że wrocławianie nie będą robić problemu działaczom nowego klubu z organizacją turniejów indywidualnych. Jednym z nich miałby być Łańcuch Herbowy.

Więcej na temat występów Betard Sparty w Ostrowie w wywiadzie z prezydent Beatą Klimek.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania i wyrażania swoich opinii w komentarzach pod materiałem.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/12/klimek-betard.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/12/klimek-rynek.jpg”]

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
beniej
4 lat temu

kobito wez sie schowaj bo małpa dzieci szuka

B
odpowiada  alojz
4 lat temu

Stadion będzie milczał? hahaha myśl trochę człowieku i nie pisz głupot. Wrocław nie ma co robić nikomu łańcucha, bo chce wynająć stadion w sumie na kilkanaście dni w roku. W ROKU. Jak ostrowscy działacze będą chcieli, to sobie taką imprezę zorganizują. Trzeba tylko od miasta na jeden dzień czy dwa wynająć stadion. Tak jak to chce zrobić Sparta. Osobiście bym te stowarzyszenia totalnie odciął od miejskiej kasy i miejskich obiektów. Nich płacą ze swojej kasy, w końcu zarabiają na biletach i reklamach w dniu zawodów. Ale nie, bo jak oni nie jadą to nikt nie ma prawa jechać, tak? Wypad trzodą handlować a nie miastu wstyd przynosić!

alojz
4 lat temu

Dla tych co tak kochają Spartę w Ostrowie to pani prezes Kloc jeszcze się nie określiła gdzie Sparta będzie startować i ciekawe czy im zorganizuje turniej o Łańcuch Herbowy a nawet jeśli tak to w 2017 roku to na żużel jeżdzić do Wrocławia bo w Ostrowie stadion będzie milczał.Ludzie ochłonijcie bo 2016 rok może być ostatnim sezonem żużlowym w Ostrowie jeżeli w ogóle będzie ktoś tu jeżdził.

do wyborcy
odpowiada  Wyborca
4 lat temu

Rety, łączę się z Tobą w bólu… 😉

dawny kibic żężla
odpowiada  Miłośnik żużla
4 lat temu

To prawda. Kraksy to sól żużla, po to się chodziło. Ale i kraksy tracą smaczek, jak w przepisach mieszają.

Miłośnik żużla
4 lat temu

Ekstraliga? To już nie będzie na co popatrzeć. W żużlu, to najbardziej lubię najniższą klasę, bo więcej ciekawych kraks i wypadków.

arci
odpowiada  zmęczeni żużlem ostrowiacy
4 lat temu

Niby dlaczego do ….Raszkowa??? Wyrażasz opinię swoją czy jakiejś zbiorowości?

zmęczeni żużlem ostrowiacy
4 lat temu

Idźcie se z tym żużlem do Raszkowa.

Wrażliwa na piękno i sztukę
odpowiada  Wyborca
4 lat temu

Ja znam jeszcze lepszych wokalistów po występie których nie można się powstrzymać przed płaczem. https://www.youtube.com/watch?v=n-i0EgZO5ck

Wyborca
4 lat temu

Szczerze powiem gdy usłyszałem wykonanie tego utworu przez wokalistę o nazwisku Klimek, to wiedziałem, że będę już zawsze głosował na obecną Panią Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego bez względu, czy nazwisko jest spokrewnione, czy tylko zbiegiem okoliczności. https://www.youtube.com/watch?v=6tZJ_5OBjRA

28
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x