Dwie różne połowy Stali

Postawa w drugiej połowie sprawiła, że BM Slam Stal Ostrów przegrała z Asseco Gdynia 72:81. Do przerwy drużyna Zorana Sretenovica grała znakomicie i prowadziła 47:34. Później wszystko się posypało. Gdynianie zaczęli lepiej bronić i grać bardziej zespołowo.

+

W całym meczu zanotowali aż 22 asysty, imponowali także wysoką skutecznością. Zupełnie inaczej było w przypadku ostrowian, u których szwankowały przede wszystkim rzuty z dystansu (3 na 21). Najwięcej punktów w ostrowskim zespole zdobył po raz kolejny Curtis Millage. Amerykanin zapisał na swoim koncie 17 „oczek”. W ekipie gości na uznanie zasługuje przede wszystkim gra Przemysława Frasunkiewicza, który grał jak natchniony i rzucił łącznie 23 punkty.

Dla Stali była to czwarta porażka w tym sezonie. Ostrowianie zajmują aktualnie 11 miejsce w tabeli. Następnym przeciwnikiem drużyny Zorana Sretenovica będzie w poniedziałek 30 listopada WKS Śląsk Wrocław.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Asseco Gdynia 72:81 (22:19, 25:15, 10:24, 15:22)

BM Slam Stal: Millage 17, Delaney 13, Sroka 11, Kaczmarzyk 9, Zębski 8, Wangmene 7, Żurawski 5, Ochońko 2.

Asseco: Frasunkiewicz 23, Matczak 16, Parzeński 12, Kowalczyk 10, Hickey 10, Szczotka 4, Czerlonko 3, Kaplanović 3, Morozow 0.