OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policja kontra kibice. Co się stało po meczu z KKS Kalisz?

W minioną sobotę piłkarska Ostrovia 1909 musiała uznać wyższość zawodników z KKS-u Kalisz. Bezpośrednio po meczu kaliscy kibice opuścili w policyjnej eskorcie sektor gości. Natomiast kibiców ostrowskich znajdujących się na trybunie głównej Stadionu Miejskiego policja postanowiła przytrzymać. Co się wtedy wydarzyło?

+

W internecie pojawiło się kilka filmików, na których widać jak policyjny szpaler odgrodził fanów piłkarskiej Ostrovii od wyjścia z trybuny, do czasu opuszczenia stadionu przez kaliskich kibiców. Ostrowscy kibice stali ściśnięci. Nagle doszło do kontaktu fizycznego pomiędzy kibicami i policją.

Policja użyła gazu obezwładniającego. W ruch poszły też policyjne pałki. Jak informuje Małgorzata Łusiak z ostrowskiej policji:

– W związku z agresją kibiców wobec policjantów, zostało zatrzymanych 13 osób. Po weryfikacji monitoringu oraz przesłuchaniu 10 osób zostało zwolnionych i ukaranych mandatami karnymi m.in. za zakłócanie porządku publicznego, natomiast 3 osoby zostały zatrzymane, jako osoby podejrzane o czynny udział w zbiegowisku, w którym dopuściły się znieważenia funkcjonariuszy. Każda z tych 3 osób notowana była wcześniej o popełnianie przestępstw pospolitych m.in. kradzieże, uszkodzenia mienia, a nawet rozboje.

Osoba prowadząca Fan Page Ostrovii 1909 opisuje te wydarzenia tak:

ostrovia-wpis

Policjanci odnotowali również, że jeden z kibiców w czasie przemarszu z ostrowskiego Rynku na Stadion Miejski opluł funkcjonariusza. Postawiono mu zarzut znieważenia policjanta.

Jeden z kaliskich kibiców otrzymał mandat za nieobyczajny wybryk. Natomiast jeden z ostrowian zeskoczył z trybuny głównej, po czym pobiegł w stronę sektora kaliskich kibiców, jakby próbując ich sprowokować. Bezpośrednio przed ich sektorem, został obezwładniony przez ochronę.

52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
igor
4 lat temu

Takiego widowiska jeszcze nie widziałem.

KOzak
5 lat temu

O jakich fanach mowa? Fan przychodzi na mecz ogląda, kibicuje, wygrana lub przegrana, na piwo z kolegami pogadać i do domu, a na tych filmikach tylko huje muje dzikie węże, wyzwiska i tylko czekanie na zadymę bo po to tu Patałachy przyszły

he he
5 lat temu

no i znowu w plecy!! tym razem Koperniki z Torunia klepią michę ovii pińcset lat tradycji na zawsze ovia tradycji pińcset pińcset ha ha ha ha 4 liga tradycja pińcset 500 !!! 500 set lat tradycji ha ha ha

odpowiedź do Trochę rozumu ludzie...
5 lat temu

Kolego nie gorączkuj się tak. Dzieci i kobiety były na stadionie ale wyszły zaraz po meczu, wstrzmani zostali tylko kibole,( byłem, widziałem ) aby nie prowokowali i nie było bijatyk z kibicami KKs – u, chyba lepiej że kibole z Ovi, Gostynia, Jarocina, Krotoszyna zostali dłużej na stadionie niż żeby doszło do bójek wzorem lat poprzednich.

PanKtosTam

Widać jak byłeś na meczu skoro twierdzisz, że byli “kibole” z Jarocina.

Trochę rozumu ludzie..
5 lat temu

Wy naprawdę nie macie co robić tylko płakać przed komputerem jacy to są inni ludzie? Popatrzcie na siebie i swoje błędy a nie wyżywacie się na fanach, może im zazdrościcie czegoś? Zostali zagazowani i spałowani za co? Za to że zarząd chciał sobie zrobić kpinę z nich i ich nie wypuszczać ze stadionu? To oni powinni wyjść przed Kaliszem, to był zwykły gest upokorzenia i prowokacja. Wielu jest takich co napiszą “nie żałować gazu na tych żałosnych kiboli, pałować ile się da”, więc ja wam przemawiam do rozsądku: tam były dzieci i kobiety! Może i ktoś z waszej rodziny! Wypisując takie rzeczy w komentarzach pokazujecie jakimi jesteście podludźmi. 😉

czytam bo potrafię
5 lat temu

A, gdzie p. Małgosia mówi, że pałki poszły w ruch?

52
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x