Żywioł silniejszy od żużlowców

Udostępnij
Tweet

Zaplanowany na 19 lipca mecz żużlowy pomiędzy Startem Gniezno, a MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia został odwołany z powodu intensywnej ulewy, która na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu przeszła nad Gnieznem.

+

Nie mają szczęścia żużlowcy Startu Gniezno i Ostrovii Ostrów, ponieważ spotkanie pomiędzy tymi zespołami nie odbyło się w planowanym terminie. Najpierw na początku czerwca zawody przełożono na eliminacje DPŚ, a w dniu dzisiejszym zostały one odwołane ze względu na niekorzystną pogodę. Na około 2 godziny przed rozpoczęciem zawodów, nad tą częścią wielkopolski przeszła silna wichura połączona z intensywnymi opadami deszczu, które zalały tor w Gnieździe. W szczególności fragment startu i pierwszy łuk.

Sędzia wraz z komisarzem toru i przedstawicielami obu ekip długo przyglądali się nawierzchni gnieźnieńskiego toru. W pierwszej chwili po ustaniu opadów była jeszcze minimalna szansa na to, że zawody być może dojdą do skutku. Arbiter stwierdził, że wstrzyma się jeszcze z decyzją i poczeka aż tor trochę przeschnie. Jednak po około kwadransie stwierdził, że uda się na naradę z przedstawicielami obu ekip i tam zapadnie decyzja odnośnie rozegrania lub nie dzisiejszego spotkania. Ostatecznie arbiter przychylił się do decyzji obu ekip, którzy zgodnie twierdzili, ze rywalizacja w dniu dzisiejszym nie będzie bezpieczna.

Kibice ostrowscy muszą się uzbroić jeszcze w cierpliwość. Następny mecz obejrzą w Krakowie… o ile tam pogoda nie pokrzyżuje planów. Decyzję komentują Adam Giernalczyk oraz Michał Szczepaniak.

[jwplayer player=”1″ mediaid=”79809″]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Premier Morawiecki przyjeżdża do nas
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx