Wiraż doczeka się nowego toru

Udostępnij
Tweet

Do 2 lutego 2015 roku firmy mogą składać oferty do przetargu na wykonanie robót budowlanych przy modernizacji ostrowskiego toru speedrowerowego umiejscowionego obok Stadionu Miejskiego. Osiągający znakomite wyniki w swojej dyscyplinie zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego Wiraż Ostrów od kwietnia będą mogli ścigać się na zmodernizowanym obiekcie.

+

Ostrowski Wiraż w zawodach speedrowerowych bierze udział już od 17 lat. W pierwszym sezonie, z powodu braku swojego toru, wszystkie mecze musiał rozgrywać na wyjazdach. W kolejnych sezonach klub korzystał z terenu Parafii Miłosierdzia Bożego. 15 lat temu klub doczekał się wreszcie swojego toru – miejsca przy Stadionie Miejskim. Sam tor i siatka wokół niego powstały dzięki pracy działaczy i zawodników klubu.

Przez kolejne lata tor speedrowerowy zyskiwał kolejne elementy – w czasie kadencji Jerzego Świątka klub otrzymał materiał na wiaty, podczas kadencji Radosława Torzyńskiego ogrodzenie. Zawsze jednak prace budowlane wykonywane były we własnym zakresie.

– W czasie, gdy prezydentem miasta był Jarosław Urbaniak powstał jedynie projekt modernizacji toru speedrowerowego. Prac nigdy nie rozpoczęto. Teraz przetarg został ogłoszony, zatem czekamy na początek robótmówi Andrzej Latusek, trener i prezes Wiraża Ostrów.

W ramach prac budowlanych, które powinny rozpocząć się już w lutym, rozebrane zostaną istniejące elementy toru – utwardzenia z kostki betonowej, płyty betonowe, krawężniki i obrzeża betonowe, ogrodzenie wewnętrzne wraz z fundamentami. Usunięta zostanie warstwa z kruszywa, darń i humus. Teren zostanie wyrównany i obsiany trawą. trawnik powstanie także w wewnętrznej części toru.

Tor powstanie na podbudowie z kruszyw wraz z warstwą podsypki piaskowej, natomiast nawierzchnia toru z miału granitowego oraz bentonitu. Krawężniki prefabrykowane zamontowane będą po zewnętrznym i wewnętrznym torze. Pas bezpieczeństwa toru powstanie z miału granitowego, a pole startowe z betonowych płytek.

Wokół toru ustawione zostanie ogrodzenie na słupkach z siatki plecionej z drutu ocynkowanego o wysokości minimum 115 cm.

CZYTAJ  Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym

Pozostałe prace wykonane przy ostrowskim torze speedrowerowym, to  antykorozyjne zabezpieczenie i pomalowanie stalowych konstrukcji wiat, a także wykonanie drenażu terenu.

Zmodernizowana zostanie także instalacja elektryczna i hydrantowa.


Ostrowski Wiraż na jakiekolwiek prace remontowe toru speedrowerowego czekał zbyt długo, a pamiętać należy, że zespół ten, jak i jego zawodnicy indywidualnie, od lat plasują się w czołówce tej dyscypliny sportu. Klub został Drużynowym Mistrzem Europy, co jest niesamowitym osiągnięciem. Zwiększa się poziom ostrowskiego speedrowera, zatem infrastruktura toru powinna do tego poziomu równać. Na nowym torze zawodnicy Wiraża będą mogli trenować od początku kwietnia informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W myśl specyfikacji przetargowej wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji na wykonanie prac na okres nie krótszy niż 3 lata, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Okres gwarancji jest kryterium oceny oferty w ogłoszonym przez miasto przetargu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
STUNTER
9 lat temu

wylali by gdzies kawałek placu asfaltowego bo nie ma gdzie trenowac Stuntu i trzeba na ulicach 😛 albo pozwolili by przy bema koło cmentarza

Grizli
9 lat temu

Ludzie! Powoli. Dopiero zaczęła się kadencja, a wy już chcecie wszystko i to zaraz. Dajcie się kobiecie ogarnąć, bo nie jest łatwo wskoczyć w gniazdo po kimś innym i to w takie, gdzie pałno min, które trzeba zlokalizować i rozbroić.

jachu
9 lat temu

jeszcze by sie moze przydał remont tego skateparku to se tak niszczeje za tym płotem a takie wielkie otwarcie było „_

arci
9 lat temu

Chłopaki zasługują ! Trochę mało (jeszcze) o nich się mówi , zwłaszcza o ich osiągnięciach i medalach – również na arenie międzynarodowej ! No i ważne „bajońskich ” kontraktów też nie mają- pewnie jezdżą amatorsko……

ZimyNima
9 lat temu

No proszę jednak pani Prezydent Klimek dobrze pożytkuje pieniądze z podatków na sport 🙂 Czyli jednak głos nie zmarnowany 🙂

EM KA
9 lat temu

Przyznam szczerze: nie głosowałem na panią Klimek, a raczej przeciw Urbaniakowi. Nie wierzyłem w ani jedno jej słowo, ale i tak oddałem na nia głos mając dość Urbaniaka, a tu proszę! Obiecywałą wspomagać lokalny sport i zaczyna spełniac obietnice… A ostrowskie WIRAŻ udowodnił już, że zasługuje na uwagę, choćby samymi zeszłorocznymi osiągnięciami… Pozdrawiam całe środowisko speerowerowe:) Emeryt:)

6
0
Napisz co o tym sądziszx