UKS „SZCZYPIORNIAK” – SP9 z medalem

Od piątku do niedzieli 21-23 listopada 2014 roku piłkarze ręczni UKS „Szczypiorniak” ze Szkoły Podstawowej nr 9 prowadzeni przez trenera Pawła Staszaka uczestniczyli w XV Wilanowskim Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców, który odbył się w Warszawie. W bardzo silnie obsadzonym turnieju wystartowało dwanaście drużyn z całej Polski. Turniej rozgrywany byłw dwóch grupach po sześć zespołów systemem „każdy z każdym” z obowiązkowym kryciem „każdy swego” w pierwszej połowie meczu. Zawodnicy z „Dziewiątki” wygrali wszystkie spotkania w swojej grupie i spotkali się w półfinale z zespołem, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce w całym turnieju MUKS „21” Płock nieznacznie przegrywając 16:12. W meczu o trzecie miejsce zespół UKS „Szczypiorniak” Ostrów Wielkopolski po bardzo dobrym spotkaniu wygrał wysoko w UKS „Wilanowia” Warszawa 16:9. Zawodnicy ostrowskiej „dziewiątki” wywalczyli więc brązowe medale oraz okazały puchar zajmując w całym turnieju trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że królem strzelców całego turnieju został zawodnik UKS-u Szczypiorniak z Ostrowa Wielkopolskiego Łukasz Wołowicz. Natomiast najlepszym zawodnikiem zespołu okazał się Dawid Molski.

+

W turnieju wystartował też drugi zespół UKS Szczypiorniak z rocznika 2003. W całym turnieju chłopcy o rok młodsi zajęli VII miejsce, startując w bardzo okrojonym składzie. Należy dodać, że królem strzelców w całym turnieju w roczniku 2003 został Dawid Pawlak z UKS „Szczypiorniak” Ostrów Wielkopolski. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Dominik Połomski.

Jestem bardzo zadowolony z występu moich podopiecznych. W turnieju wystartowały bardzo silne i wyrównane zespoły. Chłopcy spisali się bardzo dobrze minimalnie przegrywając w półfinale z zespołem z Płocka, który to zespół ostatecznie zwyciężył w całym turnieju. Słowa pochwały za postawę należą się wszystkim moim zawodnikom. Jest to bowiem nasz kolejny sukces, który pokazuje, że szkolenie w ostrowskiej „dziewiątce” jest na bardzo wysokim poziomie – powiedział po turnieju trener Paweł Staszak.

Oprócz zmagań sportowych została zorganizowana wycieczka na basen, aby zregenerować siły.

Zespół rocznika 2002 wystąpił w składzie: Wiktor Brzeziński, Kacper Cebulski, Łukasz Kaplicki, Maksymilian Koclejda, Nikodem Marczak, Dawid Molski, Marcel Pawlak, Łukasz Wołowicz, Jakub Zimny. Trenerem drużyny jest Pan Paweł Staszak.

Zespól rocznika 2003 wystąpił w składzie: Aleks Grzelczyk, Kacper Krzywda, Dawid Pawlak, Piotr Pływaczyk, Dominik Połomski, Szymon Radziszewski, Fryderyk Rybak, Dawid Szymkowiak.

WYNIKI SPOTKAŃ

UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – SP „16” Płock                             16:13

UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – UKS „Borowiak” Czersk             12:11

UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – UKS „23” Płock                             17:8

UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – UKPR Agrykola Warszawa          22:9

UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – UKS „Sprint” Ulan-Majorat         9:4