Kibice Ostrovii zatrzymani przez policję

Zakazy stadionowe, grzywna i ograniczenie wolności to sankcje jakie nałożył na dwóch ostrowskich kibiców Ostrovii Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, rozpatrując ich sprawę w trybie przyspieszonym. W czasie trwania środowego meczu piłki nożnej pomiędzy Ostrovią 1909 a Ruchem Chorzów, z trybuny zajmowanej przez ostrowskich kibiców zostały odpalone dwie petardy. Policjanci zatrzymali dwóch kibiców odpowiedzialnych za ten incydent.

+

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczali w środę pucharowy mecz piłki nożnej pomiędzy Ostrovią 1909 a Ruchem Chorzów. Kolejna runda rozgrywek o piłkarski Puchar Polski zgromadziła na ostrowskim stadionie zdecydowanie większą rzeszę sympatyków tej dyscypliny niż zazwyczaj podczas meczów ligowych. Zapewne wpływ na to miał pojedynek miejscowej drużyny z zespołem ekstraklasy Ruchem Chorzów.

Na stadionie miejskim w Ostrowie Wielkopolskim nie pojawili się kibice drużyny przyjezdnej, nie mniej nie obyło się bez incydentów. W trakcie trwania meczu z jednej z trybun zajmowanych przez ostrowskich kibiców zostały odpalone dwie petardy. Jedna z nich została rzucona w kierunku murawy boiska.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy już po kilku minutach ustalili jednego ze sprawców. Szybka interwencja policjantów spowodowała, że został on zatrzymany jeszcze podczas trwania meczu. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Policjanci znaleźli przy nim kolejne 4 petardy oraz nóż. Posiadanie tych przedmiotów podczas trwania imprezy masowej jest zgodnie z ustawą zabronione. 21-latek usłyszał zarzut wnoszenia i posiadania na imprezie masowej niebezpiecznego narzędzia i materiałów pirotechnicznych.

Właściwe rozpoznanie środowiska kibiców pozwoliło kryminalnym jeszcze tego samego dnia ustalić tożsamość drugiego kibica, który odpalił i rzucił petardę w stronę murawy boiska. 19-latek z Ostrowa Wielkopolskiego został zatrzymany następnego dnia. Ostrowski kibic usłyszał dwa zarzuty: posiadanie wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej oraz rzucania przedmiotem, który może stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie, gdzie odbywa się impreza masowa.

CZYTAJ  Zderzenie audi z fordem (ZDJĘCIA)

Zatrzymanie sprawców i zebranie przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego, pozwoliło na skierowanie wniosku do sądu o rozpatrzenie sprawy kibiców w trybie przyspieszonym. Sąd orzekł wobec zatrzymanych kibiców 2-letnie zakazy stadionowe wstępu na mecze piłkarskie Ostrovii. Ponadto 21-letni kibic został ukarany grzywną w kwocie 3 tysięcy złotych. Z kolei wobec 19-latka, sąd zastosował ograniczenie wolności polegające na tym, że przez 8 miesięcy będzie musiał wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze 35 godzin miesięcznie. Ponadto oboje podczas meczu Ostrovii są zobowiązani stawić się w ostrowskiej komendzie.

 

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
LESZEK TOPOLAN
8 lat temu

Dobrze ze za moich czasów szkieły nie rozpracowały Cyntry Zacharzew, nasi hoolies mogą spac spokojnie

oloso
8 lat temu

A ja popieram te harty z 4 pietra nie ch robia porzadek z tymi gnojami z raszkowskiej.Pamietam tych emoli jak byli gowniarzami na chleb nie mieli robili laski w bramach by przezyc. Brak slow Waldek Buma Emolek jeden drugi to sa tajni informatorzy PROSTE. Waldek kogo sie puszcza ze 100 gramami do domu co???
Pozniej nastepni zdziwieni skad to wszystko policja wie..
Lubie dobrych chlopakow a tu akurat sa harty z 4 pietra bo sa sztywniejsi od was kazdy sie sadzi a widzi ze jedzie kijanka i siusiiu sie zachciewa:-)

jp
odpowiada  oloso
8 lat temu

aloso a ty pewnie do milicji chcialeś ale testy z wuefu oblałes i nie pojezdzisz kijanką.Co za wesz z ciebie!!!

obserwator
odpowiada  oloso
8 lat temu

aloso ,ty pewnie chciałes do milicji i kijanką po miescie jezdzic.Niestety marzenia nie zawsze sie spełnieją.

widz
8 lat temu

„właściwe rozpoznanie środowiska kibiców przez kryminalnych pozwoliło na zatrzymanie sprawcy”…., większego kitu dawno nie słyszałem, harty z 4 piętra mają rozpoznanie ?! buhahha

Real
odpowiada  widz
8 lat temu

Jeszcze wiele musi wody upłynąć zanim zrozumiesz czym jest praca operacyjna:). W sumie…nie…nie zrozumiesz….:D:D:D:D

widz
odpowiada  Real
8 lat temu

real widać i czuć, ze hart z 4 pietra jesteś ,wiec nie pisz słów których nie rozumiesz, bo nie można nazwać wasze wożenie się kijankami i napinanie po mieście pracą, a tymbardziej operacyjną !

Real
odpowiada  widz
8 lat temu

Niestety mylisz się, co do mojej pracy – nie jestem „hartem z 4 piętra”, ale z pewnością wiem więcej o tej pracy niż Ty. Gdyby nie ich jazda po mieście, to nie wiedzieli by np., kto przesiaduje na „śląsku”, kto z kim się lasuje po mieście, jakimi autami jeździ itp. A to co się dzieje na 4 piętrze, to wiedzą pewnie tylko oni:).

pozdro
8 lat temu

j**ać ostrovie 🙂 psełdo kibice silni w kilku na jednego, a jak sam idzie to jak pizda boi sie wysapać, bo wie że sam na sam sobie rady nie da…

kefir
odpowiada  pozdro
8 lat temu

O co Ci chodzi? Kibice Ostrovii normalnie pracują, uczą się, chodzą sobie po mieście. W wolnych chwilach kibicują swojemu ukochanemu klubowi. O co Ci właściwie chodzi? Jeśli zależy Ci na próbie sił z jakimś kibicem to go zaczep. Nie wiem, w parku, w bramie. I przestań zasmradzać poważne forum swoim sapaniem.

pozdro
odpowiada  kefir
8 lat temu

ja pisze o psełdo kibicach co przebywają na raszkowskiej blisko rynku niby kibice w kilku sapią na jednego w ch*j a jak sam idzie to zaden nie wysapie do nikogo 🙂 pizdy

pozdro
odpowiada  pozdro
8 lat temu

oczywiście do kibiców normalnych ludzi nic nie mam bo każdy moze być kibicem każdy moze iść na stadion ale są też tacy niby kibice a ściany itd wymalowane i wielce kim oni nie są 🙂

POZdro
odpowiada  pozdro
8 lat temu

za to ja proponuje Tobie wysapac skoro taki odwazny jestes pizdo;)

pozdro
odpowiada  POZdro
8 lat temu

pizdy to wy jesteście jeden na jednego a w kilku na jednego to juz odwazniejsi 😉

alex
8 lat temu

Jak można w barwach Lecha przyjść na mecz Ovii

alex
8 lat temu

Całkiem całkiem ta grzywna

mim
8 lat temu

Amber gold – wyciszone
afera podłsuchowa – wyciszona
za korupcje śmieszne kary
temat zastępczy – kibice
ludzie wy naprawdę nie widzicie co się dzieje w tym kraju, nie bronię chłopaka bo nie powinien tak robić, ale jakie kary za drobne rzeczy a jakie za poważne przestępstwa, dlaczego ekipa rządząca nie odpowiada za swoje grzechy, dlaczego policja i sądy potrafią łapać i skazywać tylko za drobne przewinienia i to jest nagłaśniane a inne rzeczy wyciszane

metanol w moich żyłach
8 lat temu

Małe te grzywny, strach pomyśleć gdyby byli kibice gości.

rudy komisarz UE
odpowiada  metanol w moich żyłach
8 lat temu

strach pomyśleć co zamiast mózgu jak metanol zamiast krwi

metanol w moich żyłach
odpowiada  rudy komisarz UE
8 lat temu

mam szlakę zamiast mózgu.

kefir
odpowiada  metanol w moich żyłach
8 lat temu

Weź metanol nie odzywaj się jak tu jest rozmowa o poważnych sportach. Lepiej szykuj kasę na finał play offu. Trzeba bilet kupić, program, kiełbasę. Panowie żużlowcy chcą zarobić, więc się postaraj.

kefir
8 lat temu

Prawidłowe wyroki wreszcie. Tylko w taki sposób można zaprowadzić porządek na stadionach.
Do „jaja”: Polska jest faktycznie państwem policyjnym i to mi się wcale nie podoba, ale rzucanie przedmiotów niebezpiecznych na murawę musi być karane. To jest mecz, a nie zadyma pod remizą.

jaja
odpowiada  kefir
8 lat temu

ja wcale nie napisałem, że dobrze zrobił

kefir
odpowiada  jaja
8 lat temu

Ok, rozumiem. Jaka zatem karę byś proponował? 100 złotowa nawiązka na zieleń miejską? To na następnym meczu będą co chwile obrzucać przeciwnika petardami, kamieniami itd.
Nie mam nic przeciwko robieniu zamieszania na trybunach, wywieszaniu niepoprawnych politycznie haseł, bo to jedyna niecenzurowana możliwośc. Ale teren boiska musi być święty i ani rzucać ani włazic na ten teren nie można. Jak byś proponował tego dokonać?

meczu
odpowiada  jaja
8 lat temu

Napisałeś za to, że dostał zbyt wysoki wyrok… Według mnie dostał wyrok adekwatny… Żadnego pozbawienia wolności, żadnych zawiasów. Dostał karę bardzo uciążliwą dla niego i o to w tym chodzi 🙂

dddsa
8 lat temu

Piotrus Pan? 😀 idiota

37
0
Napisz co o tym sądziszx