Szybowcowe zawody zakończone

Zakończyły się zawody szybowcowe w Michałkowie. Gratuluję wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników – powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak.  XI Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Regionalne Zawody Szybowcowe o Puchar Prezydenta Ostrowa oraz I Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie 18 metrowej odbyły się od 11 do 20 lipca 2014 roku. 

+

Do trzech organizowanych w tym roku imprez zgłosiło się w sumie 77 zawodników z całej Polski. Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w niedzielę 20 lipca.

– Zawody szybowcowe w Michałkowie  od wielu lat cieszą ogromną popularnością i sympatią wśród pilotów szybowcowych. To Państwa prawdziwe święto. Cieszę się, że w tym roku pogoda dopisała i można było rozegrać jak najwięcej lotów. Z relacji zawodników wiem, że w każdy dzień były organizowane konkurencje, a to nieczęsto się zdarza – powiedział podczas uroczystości zamknięcia zawodów Prezydent Jarosław Urbaniak.

W klasie standard najwięcej punktów uzyskał Jakub Puławski z Aeroklubu Ostrowskiego, na drugiej pozycji jest Mateusz Szymbara z Rzeszowa, a trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Siodłoczkowi.

– Bardzo przyjemnie wygrywa się w Ostrowie, zawsze było to moim marzeniem. Co prawda nie są to Mistrzostwa Świata, ale zawsze, jak spoglądałem na Łukasza Błaszczyka lub na Macieja Całkę, którzy zazwyczaj byli na podium – zawsze też chciałem zająć to miejsce, szczególnie w klasie standard. Czy trudno było wygrać? I  tak i nie.  Pogoda wcale nie była taka łatwa.  Na dodatek miałem awarię szybowca, przez co  latałem dużo cięższym szybowcem,  co w ostatnich dniach,  przy bardzo silnej  pogodzie, utrudniało  mi pracę  – powiedział Jakub Puławski.

W klasie Klub pierwsze miejsce zajął również reprezentant Aeroklubu Ostrowskiego Maciej Całka, drugi był Artur Lonczuk, a trzeci Jakub Winiarski.

Zawody wyglądały nadzwyczaj dobrze.  Nie pamiętam, abyśmy kiedykolwiek rozgrywali tyle konkurencji podczas zawodów w Ostrowie. Mieliśmy tylko jeden dzień przerwy, który bardzo się wszystkim przydał na odpoczynek, a pozostałe konkurencje były rozgrywane na maksimum możliwości. Codziennie  każdy z zawodników średnio przeleciał 400 km. Najtrudniejsze było momentami dotarcie do lotniska. Nie wszystkim się to udało i niektórzy z nas zwiedzali okoliczne rejony. Ale generalnie było bardzo przyjemnie.  Myślę, że  zawody stały na bardzo wysokim poziomie – wyjaśnił Maciej Całka, uczestnik zawodów i jeden z organizatorów imprezy.

CZYTAJ  Oferty pracy – czerwiec 2023 – cz. 1

W klasie 18-metrowej zwycięzcą został Zdzisław Bednarczuk z Bielska-Białej, na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Łuniewski, a na trzecim miejscu skalsyfikowano Marka Szumskiego.

Wśród pań tryumfowała znana już w Ostrowie Wielkopolskim Joanna Biedermann, tuż za nią znalazła się na drugiej pozycji Judyta Czyż, a srebro zdobyła Agata Kaszczuk.

Organizatorem imprezy był Aeroklub Ostrowski. Zawody finansowo wsparło Miasto Ostrów Wielkopolski.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx