Wyróżnienia dla sportowców i działaczy

Najwybitniejsi sportowcy Ostrowa Wielkopolskiego w jednym miejscu? Tak, to jest możliwe! Za nami Doroczne Spotkanie Prezydenta Miasta ze Sportowcami, Trenerami i Działaczami, podczas którego wyróżniono kilkudziesięciu ostrowskich sportowców, trenerów i działaczy sportowym za sukcesy z 2023 roku.

– Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wręczyłam kilkudziesięciu sportowcom, trenerom i działaczom za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w 2023 roku. Z dumą gratulowałam ostrowianom ich osiągnięć sportowych! To był czas ważnych, spektakularnych zwycięstw i sukcesów naszej ostrowskiej sportowej rodziny. To im kibicowaliśmy! I za nich trzymaliśmy kciuki!- mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i dodaje – Jestem z Was bardzo dumna i wszystkim ogromnie – raz jeszcze – gratuluję! Moje serce bije mocno dla ostrowskiego sportu! Brawa dla Was!

Ostrów Wielkopolski stawia na sport. To jednak nie tylko docenienie i wsparcie ostrowskich sportowców. W ostatnich latach miasto postawiło na rozwój i modernizację infrastruktury sportowej. Dzięki tym krokom dziś Ostrów jest miastem z lodowiskiem miejskim, czy halą widowiskowo – sportową, czyli naszą Areną Ostrów. To także gruntowne remonty, czy przebudowa już istniejących obiektów, jak Stadion Miejski, centrum treningowo – sportowe “Za parowozownią”, czy Basen Miejski “Olimpijska”. W Ostrowie trwa również modernizacja stadionu przy ulicy Kusocińskiego. 

– Rola sportu jest niezwykle istotna w społecznym życiu, zwłaszcza dla młodzieży. To nie tylko sposób na zdrowy rozwój fizyczny, ale także na kształtowanie charakteru, naukę współpracy, zdobywanie umiejętności przywódczych oraz budowanie więzi społecznych. Każdego roku, poza inwestowaniam w infrastrukturę sportową, przeznaczamy znaczną kwotę na szkolenie dzieci i młodzieży. W tym roku zarezerwowaliśmy w budżecie miejskim 1,5 mln złotych na ten cel – zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Ostrów Wielkopolski to zdecydowanie miasto z sercem do sportu.

ZESTAWIENIE SPORTOWCÓW

DO PRZYZNANIA NAGRODY PREZYDENTA MIASTA

ZA WYSOKIE WYNIKI WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM

W 2023 ROKU

 

Imię i nazwisko Klub Osiągnięcia
Witold Olejniczak  

KS Maraton Ostrów

2. miejsce w Champion Man Duathlon (Mistrzostwa Polski)
Patryk Kowalewski Klub Piłki Ręcznej „OSTROVIA” 2. miejsce w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Zofia Kujawska Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS” 2.miejsce w IX European Championship 2023 (młodzicy no gi)

3. miejsce w IX European Championship 2023 (młodzicy gi)

2. miejsce w XIII Pucharze Polski Jiu Jitsu 2023 (brazylijskie Jiu Jitsu

Stanisław Kujawski Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS” 3. miejsce w IX European Championship 2023 (kategoria 7-9 lat gi)

3. miejsce w IX European Championship 2023 (kategoria 7-9 lat no gi)

3.miejsce w XIII Pucharze Polski Jiu Jitsu 2023 (brazylijskie Jiu Jitsu

Paweł Piekielny Ostrowskie Towarzystwo Szachowe 1. miejsce w Olimpiadzie Szachowej FIDE dla Osób  z Niepełnosprawnością  – Belgrad – Serbia

1. miejsce w V Indywidualnych Mistrzostwach Świata FIDE dla  Osób z Niepełnosprawnością  – Lublin (kat. osoby niesłyszące)

1. miejsce I miejsce w V Indywidualnych Mistrzostwach Świata FIDE dla  Osób z Niepełnosprawnością –  Lublin (kat. U-20)

3. miejsce V Indywidualnych Mistrzostwach Świata FIDE dla  Osób z Niepełnosprawnością  – Lublin klasyfikacja generalna

3. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących Mężczyzn –  Kielce

Igor Majcher Ostrowskie Towarzystwo Szachowe 4. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich – U14

4. miejsce W Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich kategoria 1601-1800 ELO

Dawid Marciniak Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS” 3. miejsce w 9. Mistrzostwach Polski w MMA
Kordian Grzesiak Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS” 2. miejsce w ALMMA 235 Oborniki Śląskie  (Mistrzostwa Polski Młodzieżowców)
Marcin Malina Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS” 2. miejsce ALMMA 235 Oborniki Śląskie (Mistrzostwa Polski)

2. miejsce FU GETSU (Super Puchar)

Kacper Sobczak Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS” 3. miejsce ALMMA 235 Oborniki Śląskie (Mistrzostwa Polski)

3. miejsce ALMMA 235 Oborniki  Śląskie (Mistrzostwa Polski MMA Młodzieżowców)

Julian Worobiec Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS”
  1. miejsce ALMMA 235 Oborniki Śląskie Mistrzostwa Polski                 (dyscyplina MMA kat. wiekowa młodzieżowa )
Marcel Maroszek UKS „Piątka” przy Szkole Podstawowej Nr 5 2. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Przemyślu (koszykówka, kat. młodzieżowa)
Iga Jasik UKS „Piątka” przy Szkole Podstawowej Nr 5 1. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Łańcut (koszykówka dziewcząt, kategoria młodzieżowa)

nagroda indywidualna w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Łańcut (koszykówka dziewcząt, kategoria młodzieżowa)

1. miejsce Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 dziewcząt Szkolny Związek Sportowy, Łomża  (kat. Młodzieżowa, koszykówka dziewcząt)

MVP turnieju Nagroda Indywidualna Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 dziewcząt Szkolny Związek Sportowy, Łomża

Maja Chmielecka UKS „Piątka” przy Szkole Podstawowej Nr 5 1. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Łańcut (koszykówka dziewcząt, kategoria młodzieżowa)

1 miejsce Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 dziewcząt Szkolny Związek Sportowy, Łomża  (kat. Młodzieżowa, koszykówka dziewcząt)

Jakub Poczta TŻ Ostrovia S.A. 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Częstochowie (kat. U 21)
 

Sebastian Szostak

 

 

TŻ Ostrovia S.A. 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Częstochowie (kat. U 21)
Paweł Sitek TŻ Ostrovia S.A. 8. miejsce w Mistrzostwach Europy w klasie 250 cc w Rydze (kat. U 15)

2. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie 250cc 3 finały w Łodzi, Gdańsku i Świętochłowicach (kat.  U 15)

Jakub Krawczyk TŻ Ostrovia S.A. 1. miejsce w Mistrzostwach Europy Par Juniorów U19-Finał w Pardubicach ( kat. U 19)

3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Częstochowie (kat. U 21)

Maksymilian Latajka KPR „Ostrovia” 2. miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Dziwnówek 2023 (piłka ręczna, kategoria młodzieżowa)
Aleksandra Andraszak KS STAL LA 6. miejsce w Mistrzostwach Polski w Słubicach (sztafeta 4×100 m, kategoria młodzieżowa u 16)
Kacper Cegła KS STAL LA 2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 Lublin (sztafeta 4×100,  kategoria wiekowa U20)

3. miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (sztafeta 4×100, kategoria wiekowa senior)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (sztafeta 4×400,  kategoria wiekowa U20)

Tomasz Jankowski KS STAL LA 1 miejsce 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu (4x200m, kat. senior)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (4×2100 m, kat. senior)

Eryk Krakowski KS STAL LA 2. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, kat. młodzieżowa)

4. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (100 m, kat. młodzieżowa)

8. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (skok w dal, kat. młodzieżowa)

Amelia Płócienniczak KS STAL LA 3. miejsce  Halowe Mistrzostwa Polski U20 Rzeszów (4×400 m, kat. młodzieżowa)

4. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 Lublin (4x400m, kat. młodzieżowa)

Tymoteusz Nowak KS STAL LA 2. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, U16)

11. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (300 m, U16)

Dagmara Adamcio KS STAL LA 2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4x100m, U 20)

3. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U20 Rzeszów (4×400 m mix, U20)

6. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (skok w dal, U 20)

Michał Jopek KS STAL LA 2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x100m, U20 młodzieżowa)
Olga Szlachta KS STAL LA 1. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów  (skok w dal, U18)

1. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (trójskok, U18)

Karol Błaszczak KS STAL LA 6. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 Lublin                   (4x100m, U 20)
Dawid Grząka KS STAL LA 2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (100 m)

2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×100 m)

2. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 20 Rzeszów (60 m)

11. miejsce 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (bieg na 100m)

Zofia Losy KS STAL LA 4. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 18 Rzeszów (trójskok)

4. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal)

4. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (sztafeta 4×100 m)

4. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (trójskok)

Oliwia Płonka KS STAL LA 4. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (sztafeta 4×100 m)

5. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18,

U 20 Rzeszów (skok w dal)

6. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal)

Lena Kanicka KS STAL LA 2. miejsce  29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal)

3. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 18 Rzeszów (skok w dal)

4. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 (sztafeta 4x100m)

Marcin Karolewski KS STAL LA 3. miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim (4 x100 m kat. senior)

15. miejsce w 14 Mistrzostwach Europy U 23 (ESPOO) (200 m)

4. miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (200 m)

Ewa Piaszczyńska KS STAL LA 1. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 Lublin (sztafeta 4x100m)

2. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 20 Rzeszów (200 m)

3. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (100m)

3. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (200m)

4. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 20 Rzeszów (60 m)

5. miejsce w 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (sztafeta 4×100, młodzieżowa)

Jakub Adamek KS STAL LA 2. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego sztafeta 4×100 m) (kat. młodzieżowa)

 

Weronika Dudzińska KS STAL LA 3. miejsce w Mistrzostwach Polski U 16 w Słubicach Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (2 000 m)
Patryk Wykrota KS STAL LA 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (sztafeta 4x200m, senior)

3. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (200m, senior)

3. miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (200 m, senior)

3. miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (sztafeta 4x100m, senior)

6. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (60m, senior)

Dawid Borowski KS STAL LA 1. miejsce Mistrzostwa Polski w biegach Przełajowych Zielona Góra ( bieg przełajowy 4 km, senior)

7. miejsce 99.PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów (bieg stadionowy 1500 m) Gorzów Wielkopolski

Nikodem Zimniak KS STAL LA 4. miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (4 x 100m, kat. młodzieżowa)

5. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 (4×100 m, młodzieżowa)

Oliwia Klar KS STAL LA 2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x100m, U20)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4x400m, U20)

Gabriela Galusińska KS STAL LA 6. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16 Mały Memoriał Janusz Kusocińskiego Słubice
Kacper Zimniak KS STAL LA 3. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 20 Rzeszów (4×400 m, U20)

4. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x400m, U20 młodzieżowa)

6. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x100m, U20 młodzieżowa)

Szymon Jańczak KS STAL LA 6. miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego jaki dystans (kat. młodzieżowa U16)
Julia Podruczna KS STAL LA 2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x100m, kat. młodzieżowa)

4. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x400m, kat. młodzieżowa)

8. miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U20 Rzeszów (skok w dal, kat. młodzieżowa)

Bartłomiej Łuczak KS STAL LA 4. miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim (4x100m, kat. senior)

6. miejsce PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 18 Rzeszów (skok w dal, kat. U18)

Cyprian Adamcio KS STAL LA 1. miejsce 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Toruń (4×200 m,  kat. młodzieżowa

4. miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (4x100m,  kat. młodzieżowa)

5. miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (4x400m,  kat. młodzieżowa)

Piotr Stojanowski KS STAL LA 2. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (sztafeta 4×100 metrów, kat U20 młodzieżowa)

3. miejsce PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U20 Rzeszów (4×400 m, U20 młodzieżowa)

Hubert Brudło KS STAL LA 3. miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (bieg 1500 m, kat. U18 młodzieżowa)

4. miejsce Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Drzonkowie (3 000m, kat. U18 młodzieżowa)

5. miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (sztafeta 4x400m, kat. U18 młodzieżowa)

Bartosz Polak KS STAL LA 4. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x400m, kat. U20)

6. miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x100m, kat. U20)

Bartosz Nowicki Aeroklub Ostrowski 1. miejsce Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski, Jutrosin (motoparalotnie, kat. senior)
Radosław Oleksy Aeroklub Ostrowski 2. miejsce Puchar Polski klasa F4H – klasyfikacja generalna (modelarstwo, senior)

3. miejsce Modelarskie Mistrzostwa Polski w klasie F4H; Ostrów Wielkopolski (modelarstwo, senior)

6. miejsce Modelarskie Mistrzostwa Polski w klasie F4G, Ostrów Wielkopolski (modelarstwo, senior)

Bogusław Małota Aeroklub Ostrowski 4. miejsce Modelarskie Mistrzostwa Polski w klasie F4C, Ostrów Wielkopolski (modelarstwo, senior)

5. miejsce Puchar Polski Klasyfikacja Generalna Kategoria F4H (modelarstwo, senior)

Maciej Idczak Aeroklub Ostrowski 3. miejsce Modelarskie Mistrzostwa Polski w klasie F4G, Ostrów Wielkopolski (modelarstwo, senior)

3. miejsce Klasyfikacja generalna Pucharu Polski w klasie F4G (modelarstwo, senior)

Julia Wałowska Aeroklub Ostrowski 6. miejsce w 51. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Standard Ostrów Wielkopolski (szybownictwo, junior)
Łukasz Błaszczyk Aeroklub Ostrowski 7. miejsce 37. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie STANDARD, Norromine-Australia (szybownictwo, senior

6. miejsce 13. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15 metrowej, Grudziądz (szybownictwo, senior)

Kordian Sitko Aeroklub Ostrowski 8. miejsce w 51. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Standard Ostrów Wielkopolski (szybownictwo, junior)
Radosław Nogal Aeroklub Ostrowski 3.miejsce w 51. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów   w klasie KLUB-B Ostrów Wielkopolski (szybownictwo, junior)
Michał Felisiak Aeroklub Ostrowski 7. miejsce w 51. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Standard Ostrów Wielkopolski (szybownictwo, junior)
Tomasz Guździoł niezrzeszony 3. miejsce w Mistrzostwach Europy TAEKWON-DO TTFU w Las Rozas de Madrid, Hiszpania (taekwondo – walki, młodzieżowa)
Martyna Guździoł niezrzeszony 3. miejsce w Mistrzostwach Europy TAEKWON-DO TTFU w Las Rozas de Madrid, Hiszpania (taekwondo – walki, młodzieżowa)
Maria Chmielewska UKS Maratończyk Ostrów Wielkopolski 7. miejsce w Zimowych mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu (100 m stylem dowolnym, kat. młodzieżowa)

7. miejsce w Zimowych mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu (200 m stylem zmiennym, kat. młodzieżowa)

Jacek Rutecki BM SLAM STAL 5. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów U17 w koszykówce 3×3, Grecja (koszykówka, kat. młodzieżowa)

2. miejsce w Mistrzostwach Polski w koszykówce 3×3 juniorów U17, Warszawa (koszykówka, kat. młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Polski w koszykówce 5×5 – rozgrywki Energa Basket Ligi (koszykówka, senior)

Alan Sroka Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 5. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków U 6, Leszno (speedrower, kat. młodzieżowa)
Bartosz Grabowski Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 2. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Wrocław (speedrower, senior)

2. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, senior)

4. miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Leszno

Dariusz Pilas Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 2. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, senior)

2. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów Wrocław (speedrower, senior)

4. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Leszno (speedrower, senior)

Dawid Lis Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 1. miejsce Drużynowy Puchar Polski Juniorów Żołędowo (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Juniorów Leszno (speedrower, młodzieżowa)

2. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, senior)

3. miejsce Młoda CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Młodzieżowców Leszno (speedrower, młodzieżowa)

7. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

Igor Domagała Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 8. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów Adelajda, Australia (speedrower młodzież)

1.miejsce Drużynowy Puchar Polski Juniorów Żołędowo (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Juniorów (speedrower, młodzieżowa)

2. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, senior)

3. miejsce Młoda CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Polski par Klubowych Młodzieżowców Leszno (speedrower, młodzieżowa)

4. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

6. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

Marcel Komorski Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 1. miejsce Drużynowy Puchar Polski Żaków U8 Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

2. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków U8 Leszno (speedrower, młodzieżowa)

Paweł Kuświk Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 1. miejsce Drużynowy Puchar Polski Żaków U12 Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków CS Superliga Żaków (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków U12 Leszno (speedrower, młodzieżowa)

Maja Rembiok Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 1. miejsce Drużynowy Puchar Polski Juniorów Żołędowo (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Kobiet Ostrów Wielkopolski (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Kadetów Ostrów Wielkopolski (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Młoda CS Superliga Rozgrywki ligowe (speedrower, młodzieżowa)

Paweł Szkudlarek Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 1. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Świata do lat 16, Adelajda

1. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów Adelajda

3. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów Adelajda, Australia (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Świata Par Juniorów Adelajda, Australia (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Drużynowy Puchar Polski Juniorów Żołędowo (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Juniorów Leszno (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetów Częstochowa (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

2. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, senior)

3. miejsce Młoda CS Superliga Rozgrywki ligowe (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Młodzieżowców Leszno (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Kadetów Ostrów Wielkopolski (speedrower, młodzieżowa)

4. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Leszno (speedrower, młodzieżowa)

4. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Wrocław  (speedrower, młodzieżowa)

Tymon Winiarski Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 8. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków U6 Leszno (speedrower, młodzieżowa)
Tymoteusz Wenzel Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 1. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków U8 Leszno (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Drużynowy Puchar Polski Żaków U8 Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

Wojciech Małecki Ostrowskie Stowarzyszenie „OMEGA” 1. miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

2. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski CS Superliga Rozgrywki ligowe (speedrower, senior)

3. miejsce Młoda CS Superliga Rozgrywki ligowe (speedrower, młodzieżowa)

Wiktor Ławrynowicz Klub Ju-Jitsu MOHIKAN 3. miejsce Mistrzostwa Polski w Ju-JItsu

4. miejsce Puchar Polski w Ju- Jitsu Sportowym (Ju-jitsu, kadet U12)

ZESTAWIENIE TRENERÓW

 KTÓRYM PRZYZNANE ZOSTAŁY NAGRODY PREZYDENTA MIASTA ZA WYSOKIE WYNIKI

ICH PODOPIECZNYCH WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM W 2023 ROKU

 

 

 

Trener Klub Uzasadnienie
Rafał Zawidzki Stowarzyszenie Sztuk
i Sportów Walki „LEONIDAS”
2.miejsce Pucharze Polski Ju- Jitsu kategoria no-gi (Zofia Kujawska)

2.miejsce w IX European Championship 2023 CBJJ w Luboniu

3.miejsce w IX European Championship 2023 CBJJ w Luboniu (kat. gi)Stanisław Kujawski

3.miejsce w IX European Championship 2023 CBJJ w Luboniu(kat. no -gi)

Jacek Wawrzyniak Uczniowski Klub Sportowy „PIATKA” 2. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Przemyślu
Joanna Zemska Uczniowski Klub Sportowy „PIATKA” 1.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łańcucie (koszykówka dziewcząt)

1.miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łańcucie

Pierwsza Piątka Turnieju – Iga Jasik

1. miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 dziewcząt w Łomży

1. miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 dziewcząt w Łomży MVP – Iga Jasik

Łukasz Olejnik UKS „Piątka” 7 miejsce Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci Mistrzostwa Polski w koszykówce chłopców Szkolny Związek Sportowy, Stargard (koszykówka chłopców)
Mariusz Staszewski Towarzystwo Żużlowe Ostrovia S.A 1.miejsce w Mistrzostwach Europy Par Juniorów U19 w Pardubicach

3.miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  Par Klubowych w Częstochowie

2. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie 250cc – 3 finały w Łodzi, Gdańsku i Świętochłowicach

8.miejsce w Mistrzostwach Europy w klasie 250cc w Rydze

Kamil Brzozowski Towarzystwo Żużlowe Ostrovia S.A 2. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie 250cc – 3 finały w Łodzi, Gdańsku i Świętochłowicach

8.miejsce w Mistrzostwach Europy w klasie 250cc w Rydze

Kamila Grzegorowska Klub Sportowy Stal LA HUBERT BRUDŁO:

3 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (bieg 1500 m, kat. U18 młodzieżowa)

4 miejsce Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Drzonkowie (3000 m, kat. u18 młodzieżowa)

5 miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (sztafeta 4×400 m, kat. U18 młodzieżowa)

WERONIKA DUDZIŃSKA:

3 miejsce w Mistrzostwach Polski u 16 w Słubicach (2 000 m)

BARTOSZ POLAK:

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×400 m, kat. U20)

6 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×100 m, kat. U20)

 

Katarzyna Walczak

 

 

Klub Sportowy Stal LA

 

Patryk Wykrota:

VI m w Światowej Uniwersjadzie w Chengdu (Chiny) (sztafeta 4×100 senior)

VI m Drużynowy Puchar Europy(sztafeta 4×100 m – senior)

1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (sztafeta 4×200, senior)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (200 m, senior)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (sztafeta 4×100 m, senior)

3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (200m, senior)

6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (60 m, senior)

 

Dawid Grząka:

7 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (bieg na 4×100 m)

11 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (bieg na 100 m)

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (100 m)

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×100 m)

2 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (60 m)

 

Ewa Piaszczyńska:

5 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U20 Jerozolima (bieg na 4×100 m)

1 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (sztafeta 4×100)

2 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (200 m)

3 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (100 m)

3 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (200 m)

4 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (60 m)

 

Marcin Karolewski:

15 miejsce w 14 Mistrzostwach Europy U 23 (ESPOO) (200 m)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim (4 x100 m kat. senior)

4 miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (200 m)

 

Amelia Płócienniczak:

3 miejsce  Halowe Mistrzostwa Polski u20 Rzeszów (4×400 m, kat. młodzieżowa)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×400 m, kat. młodzieżowa)

 

Bartłomiej Łuczak:

4 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim (4×100 m, kat. senior)

6 miejsce PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 18 Rzeszów (skok w dal, kat. U18)

 

Cyprian Adamcio:

1 miejsce 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Toruń (4×200 m,  kat. młodzieżowa)

4 miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (4×100 m,  kat. młodzieżowa)

5 miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (4×400 m,  kat. młodzieżowa)

 

Dagmara Adamcio:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×100, u 20)

3 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (4×400 mix, u20)

6 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (skok w dal, u 20)

9 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (skok w dal, u20)

 

Eryk Krakowski:

2 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, kat. młodzieżowa)

4 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (100 m, kat. młodzieżowa)

8 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (skok w dal, kat. młodzieżowa)

 

Jakub Adamek:

2 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, kat. młodzieżowa)

 

Kacper Cegła:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (sztafeta 4×100,  kategoria wiekowa u 20)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (sztafeta 4×100, kategoria wiekowa senior)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (sztafeta 4×400,  kategoria wiekowa u 20)

 

Kacper Zimniak:

3 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 16 i U 20 Rzeszów (4×400 m, U20)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×400 m, U20 młodzieżowa)

6 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x100m, U20 młodzieżowa)

 

Karol Błaszczak:

6 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×100, u 20)

 

Lena Kanicka:

2 miejsce  29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal)

3 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 18 Rzeszów (skok w dal)

4 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 (sztafeta 4×100)

 

Maria Błaszczyk:

6 miejsce w Mistrzostwach Polski w Słubicach (sztafeta 4×100 m, kategoria młodzieżowa u 16)

 

Michał Jopek:

1 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów  (skok w dal, u18)

 

Nikodem Zimniak:

4 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (4 x 100 m, kat. młodzieżowa)

5 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 (4×100 m, młodzieżowa)

 

Oliwia Klar:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×100 m, U20)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×400, U20)

 

Piotr Stojanowski:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (sztafeta 4×100 metrów, kat U20 młodzieżowa)

3 miejsce PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U20 Rzeszów (4×400 m, U20 młodzieżowa)

Tomasz Jankowski:

1 miejsce 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu (4×200 m, kat. senior)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (4×2100 m, kat. senior)

 

Tymoteusz Nowak:

2 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, kat. młodzieżowa)

 

Marek Walczak

 

Klub Sportowy Stal LA

 

OLGA SZLACHTA:

2 miejsce Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Maribor (EYOF) (trójskok,  u18)

6 miejsce Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Maribor (EYOF) (skok w dal,  u18)

9 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (trójskok)

1 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (trójskok, u18)

1 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal, u18)

1 miejsce Halowe Mistrzostwa Polski U18 PZLA (trójskok, u18)

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4x100m, u 20 młodzieżowa)

ZOFIA LOSY:

4 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal)

4 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (sztafeta 4×100 m)

4 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 18 Rzeszów (trójskok)

4 miejse 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (trójskok)

JULIA PODRUCZNA:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×100 m, kat. młodzieżowa)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×400, kat. młodzieżowa)

8 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (skok w dal, kat. młodzieżowa)

OLIWIA PŁONKA:

4 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (sztafeta 4×100 m)

5 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u18, u 20 Rzeszów (skok w dal)

6 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal)

ALEKSANDRA ANDRASZAK:

6 miejsce w Mistrzostwach Polski w Słubicach (sztafeta 4×100 m, kategoria młodzieżowa u 16)

GABRIELA GALUSIŃSKA:

6 miejsce w Mistrzostwach Polski w Słubicach (sztafeta 4×100 m, kategoria młodzieżowa u 16)

Michał Walczak Klub Sportowy Stal LA

 

Patryk Wykrota:

6 m w Światowej Uniwersjadzie w Chengdu (Chiny) (sztafeta 4×100 senior)

6 m Drużynowy Puchar Europy(sztafeta 4×100 m – senior)

1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (sztafeta 4×200, senior)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (200 m, senior)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (sztafeta 4×100 m, senior)

3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (200m, senior)

6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023 (60 m, senior)

 

Olga Szlachta:

2 miejsce Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Maribor (EYOF) (trójskok,  u18)

6 miejsce Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Maribor (EYOF) (skok w dal,  u18)

9 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (trójskok)

1 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (trójskok, u18)

1 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal, u18)

1 miejsce Halowe Mistrzostwa Polski U18 PZLA (trójskok, u18)

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4x100m, u 20 młodzieżowa)

 

 

Dawid Grząka:

7 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (bieg na 4×100 m)

11 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U 20 Jerozolima (bieg na 100 m)

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (100 m)

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×100 m)

2 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (60 m)

 

Ewa Piaszczyńska:

5 miejsce 27 Mistrzostwa Europy U20 Jerozolima (bieg na 4×100 m)

1 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (sztafeta 4×100)

2 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (200 m)

3 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (100 m)

3 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (200 m)

4 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (60 m)

 

Marcin Karolewski:

15 miejsce w 14 Mistrzostwach Europy U 23 (ESPOO) (200 m)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim (4 x100 m kat. senior)

4 miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (200 m)

 

Amelia Płócienniczak:

3 miejsce  Halowe Mistrzostwa Polski u20 Rzeszów (4×400 m, kat. młodzieżowa)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×400 m, kat. młodzieżowa)

 

Bartłomiej Łuczak:

4 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim (4×100 m, kat. senior)

6 miejsce PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 18 Rzeszów (skok w dal, kat. U18)

 

Cyprian Adamcio:

1 miejsce 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Toruń (4×200 m,  kat. młodzieżowa)

4 miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (4×100 m,  kat. młodzieżowa)

5 miejsce 40 PZLA Mistrzostwa Polski U 23 Włocławek (4×400 m,  kat. młodzieżowa)

 

Dagmara Adamcio:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×100, u 20)

3 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (4×400 mix, u20)

6 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (skok w dal, u 20)

9 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 20 Rzeszów (skok w dal, u20)

 

Eryk Krakowski:

2 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, kat. młodzieżowa)

4 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (100 m, kat. młodzieżowa)

8 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice  (skok w dal, kat. młodzieżowa)

 

Jakub Adamek:

2 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, kat. młodzieżowa)

 

Kacper Cegła:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (sztafeta 4×100,  kategoria wiekowa u 20)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (sztafeta 4×100, kategoria wiekowa senior)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (sztafeta 4×400,  kategoria wiekowa u 20)

 

Kacper Zimniak:

3 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U 16 i U 20 Rzeszów (4×400 m, U20)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×400 m, U20 młodzieżowa)

6 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4x100m, U20 młodzieżowa)

 

Karol Błaszczak:

6 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×100, u 20)

 

Lena Kanicka:

2 miejsce  29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów (skok w dal)

3 miejsce w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski u 18 Rzeszów (skok w dal)

4 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 (sztafeta 4×100)

Maria Błaszczyk:

6 miejsce w Mistrzostwach Polski w Słubicach (sztafeta 4×100 m, kategoria młodzieżowa u 16)

 

Michał Jopek:

1 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Chorzów  (skok w dal, u18)

 

Nikodem Zimniak:

4 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (4 x 100 m, kat. młodzieżowa)

5 miejsce 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 (4×100 m, młodzieżowa)

 

Oliwia Klar:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (4×100 m, U20)

4 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski u 20 Lublin (4×400, U20)

 

Piotr Stojanowski:

2 miejsce 77. PZLA Mistrzostwa Polski U 20 Lublin (sztafeta 4×100 metrów, kat U20 młodzieżowa)

3 miejsce PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U20 Rzeszów (4×400 m, U20 młodzieżowa)

 

Tomasz Jankowski:

1 miejsce 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu (4×200 m, kat. senior)

3 miejsce 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Gorzów Wielkopolski (4×2100 m, kat. senior)

Tymoteusz Nowak:

2 miejsce PZLA Mistrzostwa Polski U16, Słubice – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (4×100 m, kat. młodzieżowa)

Karol Skarżyński Aeroklub Ostrowski 6 miejsce 51. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie STANDARD, Ostrów Wielkopolski (Julia Wałowska)

6 miejsce 13. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15 metrowej, Grudziądz (Łukasz Błaszczyk)

7 miejsce 37. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie STANDARD, Norromine-Australia (Łukasz Błaszczyk)

3 miejsce w  51. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie KLUB-B, Ostrów Wielkopolski(Radosław Nogal)

3 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4H; Ostrów Wielkopolski (Radosław Oleksy)

Modelarskie Mistrzostwa Polski w klasie F4G; Ostrów Wielkopolski (Radosław Oleksy)

Jakub Stefaniak UKS Maratończyk Ostrów Wielkopolski 7 miejsce 100 m stylem dowolnym Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu (Maria Chmielewska)

7 miejsce 200 m stylem zmiennym Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu (Maria Chmielewska)

 

Andrzej Urban

 

BM SLAM STAL 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w koszykówce
Marcin Pławucki BM SLAM STAL  

2. miejsce Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 juniorów U17

5. miejsce Mistrzostwa Europy w koszykówce 3×3 juniorów U17, Grecja

 

Vadim Czeczuro BM SLAM STAL  

2. miejsce Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 juniorów U17

 

Mateusz Jess OS OMEGA 2. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski CS Superliga Rozgrywki Ligowe (speedrower, senior)

3. miejsce Młoda CS Superliga Rozgrywki ligowe (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków CS Superliga Żaków (speedrower, młodzieżowa)

1.miejsce Drużynowy Puchar Polski Juniorów Żołędowo (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Drużynowy Puchar Polski Żaków u 8 Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

3. miejsce  Drużynowy Puchar Polski Żaków U12 Wrocław (speedrower, młodzieżowa)

1. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów (nieligowe) Gmiezno (speedrower, młodzieżowa)

3 Drużynowe Mistrzostwa Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (nieligowe) Gniezno (speedrower, młodzieżowa)

4. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych Leszno

ZESTAWIENIE DRUŻYN

KTÓRYM PRZYZNANO NAGRODY PREZYDENTA MIASTA  ZA WYSOKIE WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM W 2023 ROKU

 

Lp. Nazwa Kategoria              wiekowa/ dyscyplina Osiągnięcia Kapitan
1. Szkoła Podstawowa

Nr 5

igrzyska dzieci / koszykówka chłopców 7. miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci Mistrzostwa Polski w koszykówce chłopców Szkolny Związek Sportowy, Stargard Julian Marcinkowski
2. Szkoła Podstawowa
Nr 5
młodzieżowa/

koszykówka dziewcząt

1.miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 dziewcząt Szkolny Związek Sportowy,  Łomża Lena Dusza
3. OTSz Ostrów Wielkopolski senior/szachy 2. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Liga Jastrzębia Góra
4. OS. OMEGA INFORNET.EU Ostrów Wielkopolski żak/speedrower

 

 

 

młodzik/

speedrower

 

 

 

 

 

 

 

 

 

senior/speedrower

2. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Żaków Ostrów Wielkopolski

 

3. miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Młodzików Ostrów Wielkopolski

 

 

 

 

2. miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski CS Superliga Rozgrywki Ligowe

2 miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Weteranów Leszno

4 miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Leszno

 

Paweł Szóstakowski

 

 

 

Aleksandra Kuświk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szymon Kowalczyk

5. OS. OMEGA INFORNET.EU Ostrów Wielkopolski senior kobiety/

speedrower

3 miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Kobiet Ostrów Wielkopolski

 

6. OS. OMEGA INFORNET.EU Ostrów Wielkopolski kadet/

speedrower

3 miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Kadetów Ostrów Wielkopolski(Rembiok, Szkudlarek)

 

7. OS. OMEGA INFORNET.EU Ostrów Wielkopolski junior/speedrower 1 miejsce Drużynowy Puchar Polski Juniorów Żołędow

1 miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Juniorów Leszno

 

8. OS. OMEGA INFORNET.EU Ostrów Wielkopolski młodzieżowiec/

speedrower

3 miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych Młodzieżowców Leszno

 

9. ARGED BM STAL Ostrów Wielkopolski seniorzy/koszykówka 3 miejsce w Mistrzostwach Polski                   w koszykówce

 

 

Damian Kulig
10. ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal juniorzy U17/koszykówka 2 miejsce Mistrzostwa Polski                         w koszykówce 3×3 – juniorzy U17 Warszawa Maksymilian Banasiak

ZESTAWIENIE DZIAŁACZY,

KTÓRYM PRZYZNANO NAGRODY PREZYDENTA MIASTA ZA WYSOKIE WYNIKI ICH PODOPIECZNYCH
WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM W 2023 ROKU

 

Lp. Imię i nazwisko Klub
1. Rafał Zawidzki Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „LEONIDAS”
2. Szymon Pieczewski Ostrowskie Towarzystwo Szachowe
3. Waldemar Górski Towarzystwo Żużlowe Ostrovia S.A.
4. Piotr Kucharski Aeroklub Ostrowski
5. Marcin Kłokowski UKS Maratończyk Ostrów Wielkopolski
6. Bartosz Karasiński BM SLAM STAL S. A.
7. Włodzimierz Frąszczak KPR „Ostrovia”
POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Potrącenie rowerzysty na przejeździe (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
1 miesiąc temu

Propagandowa czerwona żenada przed wyborami! Po ile ogrzewanie?

Piotr Kuźma
1 miesiąc temu

Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych zawodników i zawodniczek, trenerów oraz działaczy sportowych, bo tylko oni tak naprawdę wiedzą ile za tymi wyróżnieniami kryje się wyrzeczeń i poświęcenia w drodze do sukcesu, którego owocem są później właśnie tytuły i te wyróżnienia. Szczególne gratulacje kieruję w stronę Pana Marka Walczaka, który moim skromnym zdaniem jest najwybitniejszym trenerem rodem z Ostrowa Wielkopolskiego. Jeszcze raz WIELKIE BRAWA!

Ryszard
1 miesiąc temu

Korelacja czasowa z kampanią wyborczą pewnej fałszywej, sztucznej baby zupełnie przypadkowa?

WYBORCA1
1 miesiąc temu

i znowu przytulanka pierwsza do zdjec a moze tak spotkac sie z mieszkancami w sprawie cen za cieplo ? PRZYPOMNE ZE ODMOWILA SPOTKANIA, A TANCZYC I LANSOWAC SIE TO ZAWSZE UMIE !

Belfer
1 miesiąc temu

Dostała Becia przedwyborczy elementarz. Ale mina uśmiechnięta.

Inka
1 miesiąc temu

Pomimo tej promocji pani Klimek głosu nie oddam już nigdy

75thecrow
1 miesiąc temu

Jeżeli swoim zastepcą przyznawała po 50000 premii to mam nadzieję że wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym przyznała równie wysokie nagrody a nie tylko symboliczne ochłapy aby tylko się promować na ich sukcesach

ZK®️
1 miesiąc temu

Promocji ciąg dalszy. 🤮

Mieszkaniec wioski Smerfów
1 miesiąc temu

Sportowcom gratulujemy,a teraz pytanie – co z remontem hali przy ul.Kusocinskiego? Czy miliony złotych z ministerstwa sportu zostały rozliczone? Bo Arena na której gra Stal jest za pieniądze podatników,klub płaci miastu za użytkowanie hali 1% a kibice płacą za bilety 100%… Po drugie, dlaczego lokalni politycy lansują się na nasz koszt przed samymi wyborami? Becia to już w ogóle wstydu nie ma. Wszystko co wymieniła jest za pieniądze podatników (do tego pożyczone).

9
0
Napisz co o tym sądziszx