Rozpoczął bicie rekordu w lodowatej wodzie

Udostępnij
Tweet

Rekord Polski, wynoszący obecnie 6 godzin w lodowatej wodzie, jest właśnie pobijany w Przygodzicach. Jacek Dryjański z Pleszewa przesiaduje w balii, gdzie temperatura nie przekracza 2 stopni Celsjusza.

Rywalizacja ruszyła o godzinie 12.04.

Na czym będzie polega wyzwanie?

Pierwsze dwa wejścia będą trwały 30 minut, a kolejne 15. Po każdym pobycie w lodowatej wodzie nastąpi 30 minut przerwy. I tak naprzemiennie przez 24 godziny. – Jeżeli chodzi o wytrzymałość w zimnie, to myślę, że nie będzie problemu. Jestem bardzo dobrze przygotowany fizycznie, a psychicznie mam poukładane w głowie przez Kasię Jakubowską, która jest rekordzistką Guinnessa w kontakcie całego ciała z lodem. – przekonuje Jacek Dryjański.

Ile wynosi obecny rekord i do kogo należy?

Obecny rekord należy do Valeriana Romanowskiego i trzech innych osób z jego ekipy. Każdy z nich przebywał w lodowatej wodzie 6 godzin i tyle oficjalnie wynosi obecnie rekord. Będę zatem chciał ich pobić i w tym skromniejszym wariancie chcę poprawić wynik o dwie godziny, a jak to wszystko uda się rozbudować tak jakbym chciał to będzie czas lepszy o sześć godzin.

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach przygotowano atrakcje w postaci kiełbasek z grilla czy dmuchany zamek.

Po pierwszych 30 minutach zawodnik był purpurowy, mocno trząsł się z zimna.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Biegacz półmaratonu
4 miesięcy temu

Przydałoby się schudnąć

babcia Zosia
4 miesięcy temu

jeszcze sobie wacusia odmrozi

Seweryn
4 miesięcy temu

Kurła ten wlazł do lodu a w drugim końcu ostrowa jeden bił rekord ile wysiedzi w ognisku tez chyba rekord ustanowił tylko zmarł z przegrzania i jak go wyciągało to nogi mu z dupy wypadly. Zawsze mówiłem ze sport wyczynowy prowadzi do kalectwa

17
0
Napisz co o tym sądziszx