Nie lada gratka dla miłośników żużla

Udostępnij
Tweet

Zabytkowe motocykle, sportowe wspomnienia i niesamowite zdjęcia. Zapraszamy na WIELKĄ WYSTAWĘ z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronat Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

– Ta wystawa to pozycja obowiązkowa dla miłośników czarnego sportu. Ostrów Wielkopolski to zdecydowanie żużlowe miasto. Każdy mecz to tysiące kibiców na Miejskim, którzy zagrzewają do walki o zwycięstwo naszych żużlowców. Teraz czas na wspomnienia i kawałek historii, a więc Wielką Wystawę z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Zapraszamy gorąco! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W dniach od 1 do 4 marca Ostrów Wielkopolski będzie gospodarzem historycznej, żużlowej wystawy. Wystawę będzie można oglądać w godzinach od 10:00 do 18:00 w Forum Synagoga przy ulicy Raszkowskiej 21.

Ponad 100 lat temu odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii w 1923 roku. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle; najstarszy z 1934 roku oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory, ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu.

Ceny biletów:

– grupowy szkolny (tylko przedsprzedaż online, minimum 15 osób) – zwiedzanie w godzinach 10:00 – 12:30 po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu: 56 45 10 310 – 12 złotych,

– ulgowy (dzieci od 8 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny) – 15 złotych,

– normalny – 25 złotych,

– rodzinny (4 bilety) – 45 złotych,

CZYTAJ  Incydent na basenie miejskim?

– dzieci do lat 7 – wejście darmowe.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie będzie możliwa stacjonarnie, przy wejściu do budynku Forum Synagoga w godzinach otwarcia obiektu.

Organizatorem jest Warszawskie Towarzystwo Speedway’a. Partnerami wydarzenia są: Miasto Ostrów Wielkopolski, Ostrowskie Centrum Kultury, TŻ Ostrovia i Mercedes-Benz Garcarek.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
....
4 miesięcy temu

Innej lokalizacji na taką wystawę nie było ? To jednak Synagoga !

Kibic rzórzla
4 miesięcy temu

Masz p.Prezydent 4000 głosów w wyborach,że miasto zorganizowało i poparło taką imprezę !

2
0
Napisz co o tym sądziszx