Kontenery dla młodych sportowców

Udostępnij
Tweet

Na centrum treningowo – sportowym “za parowozownią” stanęły trzy kontenery. Dwa z nich to kontenery szatniowo-sanitarne, z których będą korzystać młodzi sportowcy, natomiast jeden przeznaczony jest na cele magazynowe. Piłkarze czekają na III etap modernizacji centrum, czyli właśnie budowę budynku: zaplecza szatniowo – sanitarnego dla naszych sportowców, trenerów, czy sędziów. Na tę część inwestycji Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało dofinansowanie zewnętrzne.

Wcześniej kontenery stały przy stadionie przy ulicy Kusocińskiego, ale na czas trwającej tam inwestycji, zawieszono treningi lekkoatletów oraz piłkarzy w tym miejscu.

Centrum treningowo – sportowe “za parowozownią” – to kultowe miejsce odzyskuje swój blask. Gotowe są już boiska, trybuny i wiele innych elementów. Przed nami III etap, czyli budowa budynku: zaplecza szatniowo – sanitarnego dla naszych sportowców, trenerów, czy sędziów. Dodatkowo zostanie utwardzony teren, wykonane oświetlenie i kanalizacja deszczowa, a przestrzeń zagospodarowana na miejsca parkingowe. Na tę inwestycję pozyskaliśmy 5 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Ten etap to koszt 7,8 mln złotych.

Na centrum treningowo – sportowym „za parowozownią”, trenują już setki małych i dużych ostrowian. Gotowe są tu dwa boiska – ze sztuczną, ale i naturalną nawierzchnią. Obiekt zyskał nowe ogrodzenie, zbiornik retencyjny, instalacje wodociągowe, nowe trybuny dla kibiców. Dwa etapy tej inwestycji są już domknięte. Czas na kolejny – trzeci! Kiedy? Chcemy rozpocząć realizację tego zadania jak najszybciej, by zakończyć je do końca 2025.

Budowa centrum „za parowozownią” w rejonie ulic Okólnej, Składowej i Kilińskiego, a więc wszystkie trzy etapy, to koszt ponad 20 mln złotych.

Dotację Miasto pozyskało również na rozbudowę ulicy Kilińskiego. Kwota dotacji to 1,9 mln złotych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anty
7 miesięcy temu

Ale szoooow,niech jeszcze ToiToja przeniosą z „balastem” ale będzie wyczyn

Ostrowianin
7 miesięcy temu

Centrum treningowo – sportowe “za parowozownią” jest na wyłączność klubu piłkarskiego Ostrovia. Piłkarze z innych ostrowskich klubów nie mają tam wstępu. Chyba, że mecz jest właśnie z Ostrovią. Dlatego dziwi mnie zdanie, że trenują tam setki małych i dużych ostrowian. Zapomniano dopisać trenujących w Towarzystwie Piłkarskim Ostrovia.

Zyta
odpowiada  Ostrowianin
7 miesięcy temu

Zgadza się…tylko Ostrovia

racja
7 miesięcy temu

Nie Dla Referendum! Nie bierz karty! Pozwól nam zdecydować za ciebie! I teraz właśnie tak się stanie. Teraz lemingu doświadczysz czym skutkuje naiwność i wiara w Niemcy.

Kali
odpowiada  racja
7 miesięcy temu

Zanim to sie stanie trzeba poczekac az pis nakradnie ile sie da w ostatnie swoje, ponoc juz nowe dotacje zlozyli do ojca dyrektora na jego fundacje, bo jak wszyscy wiemy pis „dba” o swoich.

bienkowska
7 miesięcy temu

Ostatnio dużo mówi się że Polska nie może kłócić się z unią europejską że musimy być bardziej wyrozumiali dla naszych sąsiadów stąd moje pytanie czy powinniśmy rozwijać port przeładunkowy w Świnoujściu które jest wbrew interesów Niemiec czyli nasze stosunki z Niemcami i unią nie poprawią się czy lepiej zrezygnować z tych inwestycji i Hamburg niech zarabia ? Czy budować cpk czy lepiej nie drażnić sąsiadów ? Wydobywać węgiel brunatny czy zamknąć kopalnie bo Niemcy wydobywają najwięcej w Europie a my ich trujemy ? Ot takie mam pytanie . Dziękuję za odpowiedzi .

tusk
7 miesięcy temu

Umowa jest ale bez 60.000 wolnej od podatku , ani slowa o kredytach 0% na mieszkania , ani skowa o podwyżkach 30% dla nauczycieli , ani słowa o aborcji na życzenie. Za to dużo słów o jakimś uzdrawianiu państwa . Co na to wyborcy elitarni totalnej opozycji – tak zostaliście wyd***ni :):). Dalej oglądajcie TVN . Bedzie dobrze 🙂

Gjyra
7 miesięcy temu

Tam powinni bezdomni mieszkać

Senior z PRLu
odpowiada  Gjyra
7 miesięcy temu

Bezdomni śpią w domu brata Alberta

jorgo
7 miesięcy temu

Od powietrza, głodu, wojny
tvn-u i platformy
WYBAW NAS PANIE!

W wcale mnie to nie dziwi...
odpowiada  jorgo
7 miesięcy temu

A nas wybaw panie od takich elementów jak ty i pis

duset
7 miesięcy temu

koko dżambo i do przodu.

12
0
Napisz co o tym sądziszx