Policja zatrzymała dwóch kibiców żużla

Udostępnij
Tweet

Dwóch kibiców żużlowej Ostrovii wpadli w kłopoty podczas zawodów organizowanych w Rybniku, gdzie odpalili w swoim sektorze świece dymne. Jak się okazało byli mocno pijani.

Jeszcze w trakcie meczu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 42 lat. Złamali oni przepisy Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.

Na swoim sektorze mężczyźni odpalili środki pirotechniczne, czym dopuścili się przestępstwa z art. 59 ust. 1 Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili wizerunek podejrzewanych mężczyzn, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Po wytrzeźwieniu mężczyźni w wieku 31 i 42-lat usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Młodszy z mężczyzn wydmuchał 1,56 promila, starszy – 1,83.

Mundurowi przypominają, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych.

Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
yhmmmy
11 miesięcy temu

Jak to jest ,że udało im się wnieść piro na stadion ? Ochrona tak ochoczo spisuje dane z dowodów osobistych a nie potrafi przeszukać ? Teraz chłopaki powinni pozwać klub z Rybnika za wyłudzanie danych osobowych ! Chyba jedyny stadion, gdzie przed wejściem spisują dane z dowodu ! Na jakiej podstawie prawnej to robią ? Kto jest administratorem tych danych i gdzie są one przechowywane ? Kto dał upoważnienie do takich działań ?

DRON
11 miesięcy temu

Jak ich ochrona wpuściła na stadion , widać chcieli sami zadymy jak byłem w Rybniku na meczu to ochroniarze bili kibica z Ostrowa za friko aby się wyżyć je**,,,,,,,,ne KRZYŻAKI

Piotr H
11 miesięcy temu

Też dawniej byłem kibolem , bandytą stadionowym i oddał bym życie za swoją drużynę Ostrovia.

Inteligencją to ty nie grzeszysz
odpowiada  Piotr H
11 miesięcy temu

Dziki, ty to zawsze miałeś 💩💩💩💩 w deklu.

Rosół
odpowiada  Inteligencją to ty nie grzeszysz
11 miesięcy temu

A Ty zawsze anonimowa ci**a

Narodowe przywary
11 miesięcy temu

Ale o co chodzi? W tym kraju nie ma alkoholu nie ma zabawy.

Ladacznica proboszcza
11 miesięcy temu

Karać surowo ile się da. Jeszcze pokazać twarze tych zwyrodnialcow żeby społecznie byli skreśleni. Mogli doprowadzić do czyjegoś uszczerbku na zdrowiu lub nawet zgonu. Zero tolerancji dla tej patolii

osw
11 miesięcy temu

a ile grozi komendantowi za odpalenie bazuki na komisariacie 😛

Przedstaw się
odpowiada  osw
11 miesięcy temu

Nic. Aparatczycy PiS są bezkarni. Niestety. Nawet PZPR miała wyższe standardy w służbach niż obecna banda złoczyńców.

NO RESPECT
odpowiada  osw
11 miesięcy temu

Jemu to akurat grozi podwyżka, premia czy jakaś dodatkowa nagroda. Za psią WIERNOŚĆ i POSŁUSZEŃSTWO. A że głośniki bluetooth strzelają granatami to skąd miał wiedzieć…

39
0
Napisz co o tym sądziszx