Świetne wyniki i medale na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy klubu STAL LA zostali Mistrzami Polski w sztafecie 4x200m. Dodatkowo Patryk Wykrota zdobył brązowy medal w biegu na 200 metrów. Kolejny brązowy medal wywalczył Marcin Karolewski w biegu na 200m w kategorii U23.

Po letnim zwycięstwie sztafety 4x100m po raz kolejny udowadniamy, że klub STAL LA ma najmocniejszych sprinterów w Polsce. Sztafeta w składzie: Patryk Wykrota, Tomasz Jankowski, Cyprian Adamcio i Marcin Karolewski wygrała z czasem 1.26,92. Drugie miejsce zajął AZS AWF Katowice z czasem 1.27,24 a trzecie RKS Łódź 1.27,63.

Zdaniem działaczy ostrowskiego klubu, zawodnicy mieli potencjał na jeszcze lepszy rezultat, a być może i nawet na rekord Polski, jednak zespół AZS AWF Katowice pobiegł bardzo dobrze taktycznie, skutecznie uniemożliwiając wyprzedzenie ich, przez co sporo nasi biegacze sporo stracili.

Patryk Wykrota był jednym z faworytów do medali w biegu na 200m, jednak o wszystkim zadecydowały poranne biegi eliminacyjne, gdzie niestety ostrowski zawodnik uzyskał gorszy czas o 5 tysięcznych sekundy od drugiego zawodnika i ostatecznie został rozstawiony na dużo mniej korzystnym czwartym torze.

W finale Patryk zrobił co mógł, dał z siebie wszystko i wywalczył brązowy medal, z bardzo dobrym czasem jak na czwarty tor: 20,96s zwyciężył Albert Komański z rewelacyjnym czasem 20,56s, drugi był Łukasz Żok z czasem 20,74s.

Szóste miejsce w finale zajął Marcin Karolewski, który z najgorszego pierwszego toru uzyskał czas 22,33s. Marcin był trzecim najlepszym zawodnikiem w kategorii U23, za co otrzymał brązowy medal.

Bardzo wysokie dziewiąte miejsce zajęła druga ostrowska sztafeta 4x200m w składzie: Piotr Stojanowski, Michał Tuczyński, Piotr Rak i Michał Jopek. Czas: 1.30,17.

11. lokatę w skoku w dal zajęła Natalia Benedykcińska z wynikiem 5,71m była szansa na ścisły finał niestety najdłuższy drugi skok był spalony o zaledwie centymetr.

Również 11. miejsce zajęła Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż z wynikiem 165cm byłoby na pewno wyżej gdyby nie nieumyślne przesunięcie znacznika przez jedną z zawodniczek co odbiło się negatywnie na kolejnej próbie Julki.

CZYTAJ  Wow! Zebrano dużo pieniędzy w jedną dobę

Na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu zawodnicy klubu STAL LA zdobyli łącznie 3 medale.

Teraz czas na krótki odpoczynek i ruszamy z przygotowaniami do sezonu letniego.
Wyjazd na Halowe Mistrzostwa Polski był współfinansowany ze środków Miasto/Gmina Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski.