70. Turniej o Łańcuch Herbowy – relacja

Bartosz Smektała okazał się najlepszy w 70. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zawodnik Włókniarza Częstochowa wygrał w niedzielę z 14 punktami i wyprzedził swojego kolegę klubowego, Fredrika Lindgrena, który wywalczył 13 punktów. Na trzecim miejscu na podium uplasował się Oliver Berntzon z Arged Malesy Ostrów.

-Bardzo się cieszę, że dołączyłem do tylu gwiazd, które od 1950 roku wygrywały Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zawsze chciałem wygrać to trofeum i cieszę się, że dopiąłem tego. Cztery lata temu stałem na najniższym stopniu podium. Dziś udało mi się zwyciężyć – podkreślał Bartosz Smektała.

Drugi był Fredrik Lindgren, który przyjechał do Ostrowa z nadzieją powtórzenia sukcesu z 2013 roku. Szwed jednak już na inaugurację przegrał z Sebastianem Szostakiem, który zaliczył całkiem udany występ i zakończył zawody na siódmym miejscu.

Po trzech seriach niepokonanym liderem był Oliver Berntzon. Szwed jednak w 14 biegu przyjechał do mety trzeci, a w 20 wyścigu przegrał ze Smektałą i miejsca na podium ułożyły się bez konieczności rozgrywania biegów dodatkowych. Tuż za podium uplasował się kapitan Arged Malesy, Tomasz Gapiński.

70. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wspierała Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, a także Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego.