OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
To już pewne. Żużlowa Ostrovia żegna ekstraligę. Co na to kibice?

To już pewne. Żużlowa Ostrovia żegna ekstraligę. Co na to kibice?

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pod każdym względem był zespołem zdecydowanie lepszym od ostrowian i wygrał w piątkowy wieczór 68:22. To najgorszy mecz beniaminka w PGE Ekstralidze w tym sezonie. Arged Malesa definitywnie straciła szanse na utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata.

Ostrowianie nawet nieźle wychodzili spod taśmy, ale od pierwszych wyścigów gubili punkty na trasie. – Włókniarz jest naprawdę mocny, a my jesteśmy jednak najsłabszą drużyną tej ligi. Jedzie się na tyle, na ile rywal pozwala. Częstochowianie byli naprawdę szybcy. Nie zgodzę się z tym, że my byliśmy wolni. Po prostu obieraliśmy złe ścieżki. Zmiany taktyczne? Co by to zmieniło? Jeden punkt w tą, czy w tą. Dałem pojeździć młodzieży, co powinno zaowocować w przyszłości – podsumował trener Mariusz Staszewski.

Tor w Częstochowie był bardzo szybki. Kacper Woryna bił w piątkowy wieczór aż dwa razy rekord toru. – Szanujemy każdego rywala, a dla nas prawdziwym testem będzie mecz z Motorem Lublin. Ostrów odstaje, ale ja sam wiem, jak to prowadzić taką drużynę beniaminka, bo przerabiałem to kiedyś w Rybniku. Jedzie się tak, jak rywal pozwala – mówił po meczu trener gospodarzy, Lech Kędziora.

„Od pewnego czasu wszyscy wiedzieliśmy jak to się skończy” – Paulina K-P

„OstroPoSpadek” – Krzysztof K.

„Niech już zakończą tą agonię trwajaca od samego początku sezonu bo nie da się tego oglądać zero walki jadą aby odjechać 4 kółka od czasu gdy że Spartą przegrali u siebie!” – Leszek L.

„Taki wynik to sorry takiego wstydu nie ma nawet w 3 lidze kurwa chińskiej Sorry ale lepiej w piłkę inwestujcie a nie w leniwych obcokrajowców trzema Klinda żeście wywalili a ,, bertzon zawalił pierwszy meczu i cały sezon taka prawda tor u siebie zawsze przygotowany pod przeciwnika co Wy myślicie ze kibice ślepi są” – Paweł M.

CZYTAJ  Nie żyje mężczyzna. Wypadek na obwodnicy. Kurier zamiast ratować życie wolał przepakowywać paczki (ZDJĘCIA)

„Fajnie było spróbować tej ekstraligi przynajmniej mogliśmy obejrzeć na naszym torze najlepszych zawodników na świecie. Cenna lekcja na przyszłość moze w przyszłości uda sie awansowac i bedziemy juz wiedziec wiecej i stadion juz bedzie gotowy. Przyszłym sezonie trzeba dużej przemiany w składzie i oby było jak rok temu ” – Kacper Z.

„Brawo! Gratulacje! Mega zawody, tyle walki i emocji. Widać było ambicje i wolę zwycięstwa w każdym biegu… a potem zadzwonił budzik ” – Antoni A.

Najlepszym zawodnikiem ostrowskiej drużyny był Grzegorz Walasek, który zdobył 7 punktów. – Dobrze się czułem na tym torze. Ta nawierzchnia przypominała taki stary, dobry częstochowski tor – ocenił doświadczony żużlowiec.

Arged Malesie pozostały jeszcze do odjechania dwa mecze. W piątek, 22 lipca o godzinie 18:00 z For Nature Solutions Apatorem Toruń oraz 5 sierpnia w Grudziądzu z ZOOleszcz GKM-em.

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – 68
9. Leon Madsen – 14+1 (3,3,2*,3,3)
10. Bartosz Smektała – 13+1 (2,2*,3,3,3)
11. Kacper Woryna – 11+1 (2*,3,3,3,-)
12. Jonas Jeppesen – 6 (3,1,1,1)
13. Fredrik Lindgren – 10+4 (2*,2*,2,2*,2*)
14. Mateusz Świdnicki – 4+3 (2*,1*,1*)
15. Jakub Miśkowiak – 10+2 (3,3,2*,2*)
16. Kajetan Kupiec – ns

Arged Malesa Ostrów 22

1. Oliver Berntzon – 3 (1,1,1,0,-)
2. Jakub Poczta – 1 (-,-,0,1)
3. Tomasz Gapiński – 5 (0,0,3,1,1)
4. Grzegorz Walasek – 7 (3,2,0,2,0)
5. Chris Holder – 5 (1,1,2,0,1)
6. Jakub Krawczyk – 1 (1,0,0,0)
7. Kacper Grzelak – 0 (0,0,0)
8. Tim Soerensen – 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. (63,39) Madsen, Woryna, Berntzon, Gapiński – 5:1 – (5:1)
2. (62,82) Miśkowiak, Świdnicki, Krawczyk, Grzelak – 5:1 – (10:2)
3. (63,22) Jeppesen, Lindgren, Holder, Soerensen – 5:1 – (15:3)
4. (63,05) Walasek, Smektała, Świdnicki, Krawczyk – 3:3 – (18:6)
5. (63,22) Woryna, Walasek, Jeppesen, Gapiński – 4:2 – (22:8)
6. (63,09) Miśkowiak, Lindgren, Berntzon, Soerensen – 5:1 – (27:9)
7. (62,90) Madsen, Smektała, Holder, Grzelak – 5:1 – (32:10)
8. (63,18) Gapiński, Lindgren, Świdnicki, Walasek – 3:3 – (35:13)
9. (63,08) Smektała, Madsen, Berntzon, Poczta – 5:1 – (40:14)
10. (62,40) Woryna, Holder, Jeppesen, Krawczyk – 4:2 – (44:16)
11. (63,42) Madsen, Walasek, Jeppesen, Berntzon – 4:2 – (48:18)
12. (62,34) Woryna, Miśkowiak, Poczta, Grzelak – 5:1 – (53:19)
13. (63,42) Smektała, Lindgren, Gapiński, Holder – 5:1 – (58:20)
14. (63,92) Smektała, Lindgren, Gapiński, Krawczyk – 5:1 – (63:21)
15. (62,89) Madsen, Miśkowiak, Holder, Walasek – 5:1 – (68:22)

CZYTAJ  Święto Gminy i SŁAWOMIR na scenie - zapowiedź

Wyniki za www.sportowefakty.pl

Udział drużyny Arged Malesy Ostrów w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski dofinansowany jest z Gminy Miast Ostrów Wielkopolski i Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
51 komentarzy
Done Dine
3 lat temu

Oby tylko Becia nie wzięła się za pomaganie ostrowskim lekkoatletom. Jest na to szansa, bo zawodnicy z naszej rodzimej Stali nie są rozkapryszonymi emerytami na motocyklach, niedoszłymi gwiazdami sportu żużlowego i koszykarskiego, itd.
Jest dokładnie odwrotnie, bo w ramach awantur z koszykarskimi zawodowcami rzucano (bardzo skutecznie) Ostrowskiej Stali kłody pod nogi, ze zniszczeniem bieżni włącznie, a ci jak na złość odnoszą sukcesy na arenie polskiej i europejskiej.
Sukcesy, o których szanowna redakcja się nie zająknęła, żeby broń Boże nie drażnić włodarzy miejskich. Więcej odwagi ostrow24.tv. Właśnie trwają mistrzostwa Polski, gdzie mamy już medal, a tu patałachy na żużlu notabene w kółko.
Brawo Ostrowska młodzież. Gonić żużlowych emerytów i zagraniczne gwiazdy zarówno tych żużlowych jak i koszykarskich.

Stary kibol
odpowiada  Done Dine
3 lat temu

Lubię żużel, mniej niż przed laty, ale dalej lubię, ale to prawda. Ostrowscy lekkoatleci miażdżą osiągnięciami żużlowców, piłkarzy i koszykarzy. Ostrowska lekkoatletyka to potęga! Fenomen.

Kibic
odpowiada  Done Dine
3 lat temu

I jeszcze jedna ważna rzecz: ten główny sponsor też chyba rzuca urok …. strzeżcie się bo choć ręczna idzie całkiem niezłe to od kiedy wzięli się za kosza i żużel
to tylko porażka 🙁

wolf
3 lat temu

wyłączyłem oglądanie po trzecim biegu i Dr.Pola na animal planet wolałem oglądać jak ręce w krowie dupy kładzie niż tego staszewskiego pajaca co mówi że k**wa jedziemy dalej. Spotkałem go kiedyś w sklepie 24h koło stadionu i wtedy po gadce wyczułem że to atencjusz i gówno umie

po
odpowiada  wolf
3 lat temu

Pajac,to Ty jesteś,a na żużlu gówno się znasz.

wolf
odpowiada  po
3 lat temu

fakt staszewski do zero trenerskie bez jaj

Albercik
3 lat temu

Bardzo sensownie wydane pieniądze z budżetu miasta i Holdikomu. Mieszkańcy zapłacili! Brawo Klimek i reszta! Promocja jak cholera! Tak trzymać i czekać końca.

rer
odpowiada  Albercik
3 lat temu

masz racje to nie przegrana to TOTAL porażka . ostrowiacy w kazdym biegi min 1 punkt . Lanie od startu do mety . nie ma tłumaczenia, bieznia, starty . beztalencie kazdego z zawodników. włsnie taki mecz odsłania słabość trenera i zawodników. Nie trybuny, remonty, reklamy a talenty i treningi.
Potrzebny trener, selekcjoner a nie wsparcie podatnika . mamy dosyc wydawania naszych podatków na miernoty co nikt nie oglada.

Capella
3 lat temu

Obok wspaniale odnowionego stadionu żużlowego jest mniej imponujący tor do Speedroweru. No chwilę obecną inwestycję w niego są praktycznie zerowe, koszty utrzymania nie wiele większe, a chłopaki i dziewczgny rządzą na każdych zawodach. Skoro Ostrów jest za słaby na motocykle to może chociaż w rowery warto zainwestować? 😎

Nopis
odpowiada  Capella
3 lat temu

W naszym mieście to standard że promuje się sporty zawodowe które nie powinny być dotowane ze wspólnej kasy. Zapomina się o sportach które zrzeszają duże ilości dzieci i młodzieży. Tyczy się to speed roweru czy piłki nożnej. No ale przy tych wydatkach nie można się ogrzać w blasku fleszy.

M43
3 lat temu

To było do przewidzenia już w dniu, kiedy do ekstraligi weszli. Przez ten czas byli tylko „stańczykami” oraz do robienia sobie punktów przez inne drużyny, które się z ostrowskim zespołem konfrontowały. Szkoda tylko jest wyrzuconych pieniędzy w błoto (bezproduktywnie). i naszego czasu. Na każdym meczu widzieliśmy żenadę i wstyd. Może te pieniądze wydane na ten zespół , przeznaczyć na inne, bardziej potrzebne cele, a ten „zespół” pogonić „tam, gdzie rośnie pieprz” czyli aż do Indii? 🙁

wolf
odpowiada  M43
3 lat temu

nie będzie trzeba k**wa ich wywalać bo oni to są żużlowe trupy tylko o tym jeszcze nie wiedzą a już zaczynają smierdzieć tak się skompromitowali że bardziej się nie da poczta, gapa, holder już po karierach

rtyu
odpowiada  M43
3 lat temu

masz 300% racji – ostrowski żużel to darmowa reklama wyborcza dla prezydent i jej swity … za nasze podatki .

miłośnik ,,rzórzla,,
3 lat temu

#OstropoSpadek z rekordami. Najniższa ilość punktów w meczu w 21 wieku – 22 pkt. Ponad 250 pkt. ujemnych w tabeli na dzień dzisiejszy. I perspektywa przegrania wszystkich 14 meczy. 😀

Weszli aby spaść i się rozpaść jako klub ! KRYZYS ! Bilety tańsze,koszty utrzymania stadionu większe, sponsorzy nie będą mieli też tyle kasy ! Miasto nie będzie walić kasy,bo ma swoje zwiększone wydatki w kryzysie !

A barany płacili po 60 zł za bilet. A wyjcy w pasiakach myśleli,że jak poryczą na stadionie,to miernoty staną się gwiazdami. PUSTAKI I DZBANY. Miłośnicy wychodków ! Przychodzili patrzeć,jak naszym łoją skórę !😀 Gdzie rozum ?
A dziadki,młodzież i inni z Holderem na czele, co mecz to bliżej dna !

Ale pozostała im kosztowna pamiątka,PLANDEKA – będą mogli w ramach treningu fizycznego, rozkładać i składać ! 😃

Zenek
3 lat temu

Chory to jest przede wszystkim regulamin. Jak beniaminek ma zakontraktować zawodników gdy już jest po sezonie….

miłośnik ,,rzórzla,,
odpowiada  Zenek
3 lat temu

No to zobaczymy teraz,kogo zakontraktują ? Mają czas na negocjacje. Bo inni już robią pochody.
Bo Holder,raxzej znajdzie miejsce w Ekstralidze !

wyborcy
3 lat temu

spadaja nie Ci co powinni a powinni przyjazny, przyjezdny i przeejzdny oraz obrotowi i matacze.

Stary kibol
3 lat temu

Ile Miasto i ta cała Grupa Kapitałowa w skali roku pakują kasy w Arged Malesę? Czyli ostrowski podatnik. Ktoś wie? Myślę, że to interesujące pytanie, bo później ostrowianie muszą pokrywać to w rozmaitych opłatach.

Dirty sanchez
3 lat temu

Proponuję braciom G zakręcić kurek z gotówką, tym samym skrócimy życie tej żenadzie i plonnym nadzieja na jakiś sport, a tak mamy podtrzymywanie trupa w nieskończoność

Stary kibol
odpowiada  Dirty sanchez
3 lat temu

Ich pieniądze – ich sprawa, uważam że fajnie że mają taką sportową pasję. Co innego pieniądze od Miasta i spółek miejskich. To jest forsa ostrowian wydawana bez ich zgody dla sportowców zawodowych.

51
0
Napisz co o tym sądziszx
×