Na dwa dni przed meczem żużlowym pozostało 19 punktów do zrobienia

Udostępnij
Tweet

Na dwa dni przed inauguracyjnym meczem w żużlowej ekstraklasie zostało jeszcze 19 punktów na liście z rekomendacjami i zaleceniami , które muszą zostać poprawione do dnia meczu. 11 z nich leżą po stronie miasta, a 8 po stronie klubu. Prezydent Klimek zadeklarowała, że wszystkie te które są po stronie miejskiej zostaną zrealizowane.

Wykonano 2318 sztuk odchylanych siedzisk plastikowych, powstało okrawężnikowanie z odwodnieniem na długości 366 metrów, 304 nowe oprawy ledowe (nie ma wszystkich zamontowanych z powodu wojny na Ukrainie oraz porywistych wiatrów), 14 nowych słupów oświetleniowych o wysokości 23 metrów, 37 kamer monitoringu, wcześniej były cztery, nowy telebim o wymiarach: 8×4.8 m; nowe 34 głośniki, nowy park maszyn, 9 sztuk kontenerów, zakupiono za ponad 300 tys. złotych plandekę, która ma uchronić nawierzchnię toru przed deszczem.

Wykonawcą prac modernizacyjnych była ostrowska firma PBO, a ta podnajmowała także inne firmy. Zaangażowanych było 120 pracowników. Na wykonanie robót jest 79 dni w niekorzystnej atmosferycznie porze roku.

Na modernizację stadionu miejskiego wydano łącznie 26 milionów złotych, z czego na ostatni etap aż 16 milionów. Może on pomieścić 8 tysięcy kibiców, którzy zasiądą na krzesełkach oraz niecałe dwa tysiące na stojąco.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Aktorka Katarzyna Figura odwiedziła Ostrów
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alicja
1 rok temu

Zamiast słupy oświetleniowe umieścić na koronie stadionu nasi mądrale ustawili je przy torze. Genialne. Gratuluję ,,myślenia”…

Finis coronat opus
odpowiada  Alicja
1 rok temu

Lampy mają oświetlać tor a nie publikę!

M43
odpowiada  Alicja
1 rok temu

Wiedzieli co i dlaczego tak robią. Tym zajmowali się spece od oświetleń.
Słupy mają doświetlać tor a nie trybuny.
Do doświetlania trybun służą maszty umieszczone na koronie stadionu. 🙂

Adi
1 rok temu

Brawo Becia!!! Wszystko własnymi ręcoma, w czynie społecznym, w wolnym czasie i za własne pieniądze. Teraz będzie śmietankę spijać. Jakieś wybory idą???

26
0
Napisz co o tym sądziszx