Na dwa dni przed meczem żużlowym pozostało 19 punktów do zrobienia

Na dwa dni przed inauguracyjnym meczem w żużlowej ekstraklasie zostało jeszcze 19 punktów na liście z rekomendacjami i zaleceniami , które muszą zostać poprawione do dnia meczu. 11 z nich leżą po stronie miasta, a 8 po stronie klubu. Prezydent Klimek zadeklarowała, że wszystkie te które są po stronie miejskiej zostaną zrealizowane.

Wykonano 2318 sztuk odchylanych siedzisk plastikowych, powstało okrawężnikowanie z odwodnieniem na długości 366 metrów, 304 nowe oprawy ledowe (nie ma wszystkich zamontowanych z powodu wojny na Ukrainie oraz porywistych wiatrów), 14 nowych słupów oświetleniowych o wysokości 23 metrów, 37 kamer monitoringu, wcześniej były cztery, nowy telebim o wymiarach: 8×4.8 m; nowe 34 głośniki, nowy park maszyn, 9 sztuk kontenerów, zakupiono za ponad 300 tys. złotych plandekę, która ma uchronić nawierzchnię toru przed deszczem.

Wykonawcą prac modernizacyjnych była ostrowska firma PBO, a ta podnajmowała także inne firmy. Zaangażowanych było 120 pracowników. Na wykonanie robót jest 79 dni w niekorzystnej atmosferycznie porze roku.

Na modernizację stadionu miejskiego wydano łącznie 26 milionów złotych, z czego na ostatni etap aż 16 milionów. Może on pomieścić 8 tysięcy kibiców, którzy zasiądą na krzesełkach oraz niecałe dwa tysiące na stojąco.

CZYTAJ  Wypasiony radiowóz trafił do Ostrowa

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alicja
7 miesięcy temu

Zamiast słupy oświetleniowe umieścić na koronie stadionu nasi mądrale ustawili je przy torze. Genialne. Gratuluję ,,myślenia”…

Finis coronat opus
odpowiada  Alicja
7 miesięcy temu

Lampy mają oświetlać tor a nie publikę!

M43
odpowiada  Alicja
7 miesięcy temu

Wiedzieli co i dlaczego tak robią. Tym zajmowali się spece od oświetleń.
Słupy mają doświetlać tor a nie trybuny.
Do doświetlania trybun służą maszty umieszczone na koronie stadionu. 🙂

Adi
7 miesięcy temu

Brawo Becia!!! Wszystko własnymi ręcoma, w czynie społecznym, w wolnym czasie i za własne pieniądze. Teraz będzie śmietankę spijać. Jakieś wybory idą???

andrus
7 miesięcy temu

czyli 2000 na kibica….każdy na najbliższym meczu wpłacić do kasy

Alicja
7 miesięcy temu

16 milionów na stadion, a na farbę za 10 tysięcy nie stać miasta żeby pomalować rdzę na dachu trybuny głównej od alei Powstańców Wielkopolskich? Ot taka wizytówka???

fizol
7 miesięcy temu

nie porozumienie z tymi światłami 2 raz zrobili ten sam błąd słupy postawione w tych samych miejscach przed trybunami tylko zasłaniają widoczność taka inwestycja za tyle kasy a takie błędy. Takie wysokie słupy mogły być spokojnie na koronie albo za stadionem tak jak choćby w częstochowie a tak drożyzna bilety najdroższe w Polsce i jeszcze słupy zasłaniają i jak tu nie wybrać tv

Xyx
odpowiada  fizol
7 miesięcy temu

1. Czym dalej tym gorsze światło
2. Nie chcesz płacić to nie idziesz

fizol
odpowiada  Xyx
7 miesięcy temu

jakoś większość stadionów mają za trybunami i światło jest dobre jak sie robi inwestycje za 16 baniek to się myśli. To tak jak byś budował dom na całe swoje życie a zaoszczędził na dachu i ci całe życie cieknie na łeb. Po dzisiejszym przegranym meczu zobaczymy ile będzie kibiców za 2 tygodnie 🙂

Finis coronat opus
odpowiada  fizol
7 miesięcy temu

Tak tak najlepiej za stadionem – gdzieś w okolicach Wysocka!

cba
7 miesięcy temu

O dziś przykręcili krzesełko, o dziś wykopali dołek, o dziś zasypali dołek, kabaret ala becia i klata do przodu

.,.,
7 miesięcy temu

Już się rzygać chce tym waszym śmiesznym żużlem

Czytelnik
odpowiada  .,.,
7 miesięcy temu

Śmieszne są twoje komentarze od nich też się chce rzygać

Iryk
7 miesięcy temu

Nie robią wszystkiego nie zdąży

ZUS
7 miesięcy temu

Wszytko Becia ryncami….. Parszywe babsko

Wielki Ptak
7 miesięcy temu

Dlaczego krzesła są w barwach biało – czerwonych a nie w w barwach niebiesko – żółtych ? Przecież to teraz takie modne.

NIE DLA SOWIECKIEGO FASZYZMU
odpowiada  Wielki Ptak
7 miesięcy temu

Ruski agent, ślepy wyznawca mordercy piutina czy pożyteczny idiota. Ze względu na pamięć o ofiarach faszystowskiej rosji mógłbyś zachować powagę, chyba że prawdą jest początek komentarza.

WOJCIECH
odpowiada  NIE DLA SOWIECKIEGO FASZYZMU
7 miesięcy temu

Faszystowskiej Rosji? Rosja była komunistyczna. Chyba faszystowskiej Ukrainy. Bo ta jest taka do dziś. Tam nie ma alternatywy w myśleniu i działaniu. Tylko faszyzm z Banderą na czele. Mylisz fakty historyczne kolego.
A kolega piszący o barwach miał dobry zamiar pisania ironicznego. Bo upa-inska flaga i jej barwy wylewają się na każdym kroku, podczas gdy nasze narodowe, od czasu do czasu i to nie u wszystkich, jedynie od święta.
Jestem z Częstochowy. Trzymam za beniaminka kciuki jak zawsze.
Pozdrawiam

NIE DLA SOWIECKIEGO FASZYZMU
odpowiada  WOJCIECH
7 miesięcy temu

Twoje argumenty dowodzą, że jesteś ruskim agentem „szperającym” w lokalnych portalach, albo zaślepiony sowiecką narracją. Nie wiadomo co gorsze?
Powtarzasz słowa tego ludobójcy o faszyzmie Ukrainy i Banderze, na pewno ten kremlowski przestępca jest zadowolony z twojej pracy. Dzielenie narodów sąsiadujących z CCCP było priorytetem tych oprawców od setek lat.Ruska swołocz wymordowała miliony obywateli różnych narodowości, w tym nieustaloną liczbę Polaków. Oczywiście ruski nie mówią o swoich zbrodniach, ale przy pomocy takich „Wojciechów” chętnie powiedzą o Banderze i Wołyniu. A skala ludobójstwa, za które odpowiadają te dwa państwa jest nieporównywalna.
A jeżeli chodzi o faszyzm to wg. Wikipedii, następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.
Dodatkowo to doktryna sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy (źródło: Wikipedia)

Czy coś z tego nie pasuje do rosji? Może antykomunizm faszystów, ale sam napisałeś, że rosja była komunistyczna, więc już nie jest. W takim to tylko ewentualnie jeden element sporny. Reszta cech idealnie pasuje do tego zbrodniczego państwa.
Gdzie tu pomylone fakty? No tak, jesteś tak wyszkolony albo totalnie zaślepiony

marrr
odpowiada  Wielki Ptak
7 miesięcy temu

Niebiesko żółte barwy w polsce to barwy Mistrza Polski i Zdobywcy Pucharu Polski w koszykówkę. No bo chyba żaden Polak nie zmienił barw na Ukraińskie .

Zenon
odpowiada  marrr
7 miesięcy temu

Wielki [email protected]
Żółto-niebieskie.

RKP
odpowiada  Wielki Ptak
7 miesięcy temu

Jak niebiesko-żółtych? Przecież w niedzielę jedziemy z Grudziądzem, to oni mają niebiesko-żółte barwy. Krzesełka na naszym stadionie mają być w barwach gościa? Tego jeszcze nie widziałem nigdzie.

26
0
Napisz co o tym sądziszx