Radny dopytuje o rabaty na hali Arena i ma pomysł dot. STAL LA

Radny Jakub Paduch zaproponował na Sesji Rady Miasta pomysł by miasto Ostrów udostępniło klubowi Stal LA pomieszczenie w hali Arena z 95% bonifikatą. Dodatkowo zawodnicy mogliby korzystać z pobliskiego boiska znajdującego się przy III/IV Liceum Ogólnokształcącym.

W ostatnich dniach wszyscy byliśmy dumni z sukcesów, jakie podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, wygrywając drugi rok z rzędu klasyfikację medalową, odnosili młodzi, ostrowski sportowcy z Klubu Sportowego Stal LA. Nie dalej niż w sobotę z kolei, podczas mitingu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu, ostrowscy lekkoatleci bili własne i ostrowskie rekordy.

Jednocześnie, również w sobotę, Klub poinformował, że w ciągu dwóch dni musiał odnieść się do propozycji 4-krotnej podwyżki czynszu za najem pomieszczeń przy ul. Kusocińskiego 1. W oczywisty sposób, biorąc pod uwagę chociażby to, że ten utytułowany Klub nie jest liderem, jeśli chodzi o dofinansowanie z miasta do szkolenia dzieci i młodzieży, oznaczało to, że Klub de facto w trybie natychmiastowym musiał wskazane pomieszczenia opuścić.

Powiat ostrowski i jednostki powiatowe od razu zaproponowały zastępcze pomieszczenia, jednak nie ulega wątpliwości, że to nasze Miasto, jako główny beneficjent choćby promocji, płynącej z sukcesów ostrowskich lekkoatletów, powinno przygotować propozycję niebędącą tymczasową. Oczywiście abstrahując od długofalowych planów modernizacyjnych obiektu przy ul. Kusocińskiego.

Biorąc pod uwagę powyższe, zwracam się z pytaniem i jednocześnie wnioskiem, czy biorąc pod uwagę dobrą wolę władz powiatu ostrowskiego do współpracy z Klubem, moglibyśmy zaproponować Stali LA najem pomieszczeń Areny Ostrów z możliwą zgodnie z regulaminem 95% bonifikatą? Być może takie rozwiązanie, biorąc pod uwagę nową bieżnię na pobliskim boisku IV Liceum Ogólnokształcącego byłoby dla Klubu najkorzystniejsze, do czasu powstania odpowiedniego, miejskiego zaplecza przy ul. Kusocińskiego.

Ponadto, analizując wyniki konkursów na szkolenie dzieci i młodzieży, czy rozwój sportu, w których odnoszący znaczące sukcesy Klub Sportowy Stal LA uzyskał niższe dofinansowania, niż inne, również bardzo wartościowe, lecz mniej utytułowane kluby, zwracam się z zapytaniem, czy nie uważa Pani Prezydent za stosowne, aby w tego typu konkursach wypracować jasny i czytelny algorytm podziału środków, w których największe znaczenie odgrywają m. in. odnoszone sukcesy? W oczywisty sposób pytanie nie dotyczy takich ostrowskich klubów, jak te koszykówki męskiej, żużla czy piłki ręcznej.

Proszę również o odpowiedź na pytanie, jakie podmioty skorzystały w 2021 r. najem Areny Ostrów oraz jak przekładało się to kwotowo na wpływy z najmu?

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Józwa Butrym
1 rok temu

Popatrzcie na figurę pani prezydent, to od razu widać, że preferuje kanapową wersję uprawiania sportu, a nie plenerową. I nie będzie wydawać pieniędzy na 70 mistrzów sportu, bo oni jej sukcesu wyborczego nie zagwarantują. Zrobią to za to fani żużla, koszykówki i piłki nożnej oraz oczywiście seniorzy. I tu jest sedno sprawy.

Senior
odpowiada  Józwa Butrym
1 rok temu

Jestem już raczej seniorem i Klimkowej nie popieram. Owszem, w poprzedniej kadencji ją poparłem i moje poglądy się nie zmieniły. Zmieniły się poglądy Klimkowej. Nagrody po kilkadziesiąt tys. Bo się należały?

Maratończyk
1 rok temu

Gdyby nie uwczesny właściciel K.D .może nie było by takiej sytuacji ,lepiej dać na koszykówkę dla małych dzieci ,rozumiem koszykówka żużel odnoszą sukcesy medale ale żal jest patrzeć jak młodzi leekoatleci odnoszą sukcesy i się o nich zapomina wstyd mi jest za nasze władze i Radnych Ostrowa Wlkp👎👎👎❗❗ obudzą się na wybory samorządowe 😡😡

mieszkaniec
odpowiada  Maratończyk
1 rok temu

Ówczesnym właścicielem Maratończyku był KS Stal, nie osoba prywatna. Zamiast pisać głupoty może przeczytaj komentarze poniżej? Jeśli oczywiście umiesz czytać, bo z pisaniem jak widać różnie. Natomiast zgadzam się z Twoim zdaniem dotyczącym finansowania dzieci i młodzieży. Miasto wrzuca wielkie pieniądze finansując zawodowych sportowców spoza miasta, ba spoza Polski. A swoich młodych mieszkańców traktuje po macoszemu.

czytelnik
1 rok temu

W Sportowych Faktach z 18 stycznia tego roku jest świetny wywiad z prezesem Stal LA Markiem Walczakiem na temat obecnego stanu Klubu i pomocy ze strony miasta. Warto przeczytać.

do Klasyka
1 rok temu

Dla zainteresowanych fragment wywiadu w Sportowych Faktach sprzed miesiąca. Tak to wygląda bez pudru i wazeliny: Co jeszcze mamy zrobić? – pyta Marek Walczak, prezes klubu lekkoatletycznego Stal Ostrów Wielkopolski. Jego zawodnicy odnoszą ogromne sukcesy, jednak wciąż muszą trenować w fatalnych warunkach i nie mogą liczyć na większe wsparcie od miasta. 25 metrów długości, 9 szerokości. To powierzchnia salki treningowej. Do tego jedna, wspólna szatnia. Jedna toaleta. Jednocześnie w takich warunkach musi trenować 70 młodych lekkoatletów klubu Stal Ostrów Wielkopolski. Klubu, który odnosi spektakularne sukcesy na ogólnopolskiej arenie(…) Warunki są katastrofalne. Bieżnia nie nadaje się do użytku na całej powierzchni. Meta w zasadzie nie istnieje, ale nawet w innych miejscach są wybrzuszenia, tartan wręcz się unosi i wymaga wymiany. Naszą salkę wynajmujemy od prywatnego podmiotu przez cały rok, bo na samym stadionie nie ma żadnego zaplecza – nawet toalety czy schowka na sprzęt. 25 na 9 metrów – w tym samym czasie musi na sali trenować nawet 70 zawodników – załamuje ręce Walczak.Stal musi być zdana na pomoc urzędu miasta. Władze Ostrowa Wielkopolskiego nie uznały jednak remontu stadionu za sprawę priorytetową.{…}Jako normalny obywatel chylę czoła, jednak mamy wątpliwości czy na przykład priorytetem jest budowa aquaparku, choć w mieście mamy baseny, a w pobliskich miastach, w Kaliszu czy w Krotoszynie, są już aquaparki. Dlaczego najpierw zdecydowano o przeznaczeniu pieniędzy na piłkarskie centrum treningowe, choć piłkarze rywalizują na poziomie piątej ligi? – pyta prezes Stali.{…}
Miasto odpowiedziało, że wyniki sportowe nie są kryterium przyznawania środków. Jeśli jednak nie liczą się wyniki, to co? Nie widzimy tutaj logicznego uzasadnienia. A przecież im lepsze wyniki, tym większe koszty. Musimy jeździć po całej Polsce, nie tylko po województwie. Suwałki, Karpacz, Lublin. W ubiegłym roku byliśmy aż na 71 takich zawodach! Przejazdy, noclegi – to pochłania duże pieniądze. Nie potrafimy zrozumieć, że zespół, który startuje tylko w lokalnych zawodach, otrzymuje większe dotacje.
Kolejne tłumaczenie ze strony miasta było już nie tyle mało logiczne, co wręcz poddające w wątpliwość intencje urzędników.
– Przekazano nam, że istnieje regulamin urzędu miejskiego, nagrody od prezydenta miasta za sukcesy, dla samych zawodników. I wyliczono, że nasi sportowcy otrzymali w ten sposób 23 tysiące złotych. I dano do zrozumienia, że skoro zawodnicy dostali niby tak duże pieniądze, to przecież nam już nie potrzeba…

Tomek
1 rok temu

Popieram pomysł z halą, przede wszystkim to ostrowska młodzież powinna z niej korzystać

Klasyk
1 rok temu

I najlepszy hit
Pan Radny Andrzej Kornaszewski zabiera głos i mówi ze Stal ostrow za rządów jego siostry Krystiany był prowadzony wzorowo hahahaha kto zna historie ten wie s do innych jeszcze pamperek nie doleciał

do Klasyka
odpowiada  Klasyk
1 rok temu

Masz problemy ze słuchem? Radny Kornaszewski powiedział, że za prezesury pani Kaczmarek i dyr. Drozd w 2012 roku, panie zdobyły milion zł z ministerstwa sportu na remont stadionu, tartanową bieżnię, skocznie wzwyż i w dal, tartanowe rozbiegi i wyremontowały budynek klubu. Sekcja LA dostawała wtedy z klubu nawet 90 tys. na rok, dodatkowe środki na organizację czwartków lekkoatletycznych i innych imprez. Powiedział też, ze kiedy jednego z trenerów z dnia na dzień zwolniono z pracy, to klub natychmiast podpisał z nim umowę o pracę mimo, że pozostali trenerzy dostawali ryczałt na umowę zlecenie. Że już wtedy stworzono sekcji LA przyzwoite warunki no i nie musieli jak teraz płacić za salę, szatnie, łazienki czy siłownię. I odnosili sukcesy. A kiedy Klub postanowił zakończyć działalność i wydzielić dwa inne kluby Stal Kosz i Stal LA, to nowe szefostwo klubu Stal LA mogło z majątku macierzystego klubu zabrać nieodpłatnie cały potrzebny sprzęt. To powiedział klasyku radny Kornaszewski. A nigdzie nie powiedział, że Klub prowadzony był wzorowo. Jak widzę należysz to tych kundelków, które wykorzystują każdy moment, żeby gryźć po kostkach.

Gosc
odpowiada  do Klasyka
1 rok temu

klub pozyskał w 2006 roku nie 2 mln a 3 700 000zl na remont obiektu. W 2005 – 1 000 000 mln na termomodernizację. Do 2018 czyli do czasu rozdzielenia sekcji wszyscy sportowcy Stali i sekcje korzystały z obiektów klubu bezplatnie a dotacje wykorzystywali na działalność sportowa a nie koszty utrzymania obiektu. Wszystkie inne kluby otrzymywały preferencyjne stawki wynajmu a KSStal musiał pokrywać samodzielnie koszty utrzymania obiektu. W 2018 roku z powodu rozbudowy hali sekcja koszykówki wyprowadziła się do SP 9 a LA została na Kusocińskiego. Wyremontowany stadion w 2010 roku wymaga na pewno remontu tartanowej nawierzchni tak jak to się odbywa na wszystkich takich obiektach po upływie 10 lat. A co do prowadzenia klubu i jego celów statutowych to w okresie od 2002 roku do 2018 KS Stal odnosił ogromne sukcesy w LA jak i w koszykówce… Wystarczy wspomnieć sukcesy Julii Dutkiewicz, Ewy Rosiak, Martyny Świerczek w LA.. co zaprocentowało popularyzacją królowej sportu w Ostrowie i dzisiejszymi sukcesami. W tym samym czasie sukcesy odnosiła juniorska koszykówka – V-ce mistrz Polski juniorów 2006 r, później kilkakrotne udziały w MIstrzostwach Polski juniorów, juniorów starszych a po upadku ekstraklasy w 2009 roku odbudowanie na bazie wychowanków seniorskiej koszykówki i awans do ekstraklasy. To tak po krótce

Klasyk
odpowiada  do Klasyka
1 rok temu

Masz racje dopóki w klubie była śp pani Iza to klub się rozwijał ale później za czasów panowania pani prezes i synusia czasy stali czy to koszykarskiej czy lekkoatletycznej nie wspominając ciężarowców można tylko zapłakać i na koniec tak apropo gdzie się podział sprzęt po sekcji ciężarowców i kto go spieniężył, zresztą zarządzanie w tym klubie było traktowane jak prywatny folwark

do klasyka
odpowiada  Klasyk
1 rok temu

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Sekcję ciężarowców, po dyskwalifikacji czołowego ich mistrza z powodu dopingu, zlikwidował zarząd KS Stal z panią prezes I. Kaczmarek. A ten „synuś” następnej pani prezes doprowadził koszykarzy do ekstraklasy, jeśli nie wiesz. Ekstraklasa sama się nie pojawiła w Ostrowie, choć „sympatycy” robią wszystko żeby wygumkować ten sukces. Powtórzę więc jeszcze raz. Obecną ekstraklasę w Ostrowie zawdzięczamy zarządowi KS Stal pod przewodnictwem pani K. Drozd i trenerowi Mikołajowi Czai, który po rozwiązaniu ekstraklasowej drużyny SSA Stal z trenerem Andrzejem Kowalczykiem, doprowadził drużynę koszykarzy od II ligi do ekstraklasy. Wtedy przejęła ją nowo powstała spółka BM Slam Stal. Płacz dalej klasyku.

Mirko
odpowiada  do klasyka
1 rok temu

Z II ligi do I ligi awans był przy stoliku po wykupieniu dzikiej karty, bo awansu sportowego nie było

do Mirka
odpowiada  Mirko
1 rok temu

A to może nielegalny awans był? A trenerowi Kowalczykowi dzikiej karty jakoś nikt do dziś nie wytyka, a też raz zaliczył zamiast spaść o ligę niżej. Wszystko było zgodne z regulaminem ligi, a późniejsze sukcesy w I lidze wskazują na to, że to była trafna decyzja. Przypomnę decyzja PLK!!! No i na koniec pytanie- czy to znaczy, że nie było awansu do ekstraklasy? Jakie jeszcze chamskie argumenty wyciągniecie?

Nienauczycielka
1 rok temu

A kiedy zostanie wyjaśniona sprawa srebrnej folii za 400.000zł ?

kibic kometki
1 rok temu

W całym mieście jedyna bieżnia 400 m jest na K1 ze zniszczonym tartanem. Od kilku lat królowa opowiada o pomocy, ale póki co 15 mln ładujemy w żużlowy, 7 mln za parowozownią, a na K1 200 tys. Ale chce wystąpić o środki rządowe. Teraz kiedy romansuje z PiS, zawarła z nimi nieformalną koalicję, to może jej się uda?

Mieszkaniec
1 rok temu

Po obejrzeniu Sesji Rady Miejskiej śmiech człowieka ogarnia. Z jednej strony wszyscy zatroskani losem ostrowskiej młodzieży a z drugiej strony najlepiej kasę miejską eksportować w zawodowy sport nawet nie związany z rdzennie naszym miastem. Czy to jednak nie jest biznes.

Ostrowiak
1 rok temu

Paduch to wizjoner na wszystkim się zna. Chciałbym się dowiedzieć co konkretnie w życiu dokonał. Proszę podać choć jeden konkret.

Kokosz
odpowiada  Ostrowiak
1 rok temu

to odwagi napisz do niego to ci odpowie

26
0
Napisz co o tym sądziszx