Tylko 99 dni na wielką modernizację stadionu miejskiego

Udostępnij
Tweet

Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolski zamienił się w plac budowy. Jednocześnie trwa tam modernizacja oświetlenia, remont parku maszyn, modernizacja trybun i wiele innych zadań – łączny koszt ich wszystkich to ponad 14 mln złotych. Tak przygotowywany jest obiekt do wymagań PGE Ekstraligi. Na wykonanie wszystkich zadań mamy 99 dni!

– Przygotowanie Stadionu Miejskiego do wymagań żużlowej PGE Ekstraligi to jedna z najtrudniejszych inwestycji – nie z uwagi na technologię, a czas! Wyścig ruszył! Na realizację tego zadania mamy 99 dni. Plan inwestycyjny jest wymagający i napięty, ale robimy wszystko, by terminy zostały dotrzymane. Wierzę, że damy radę! – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W budżecie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zabezpieczono ponad 14 mln złotych na realizację tego zadania. To środki, które pozwolą na realizację wymagań nałożonych przez PGE Ekstraligę.

Zakres zaplanowanych prac to:

modernizacja trybun – etap VI,

modernizacja oświetlenia toru, płaty boiska (do 1800 lux) i parku maszyn (1200 lux),

wykonanie odwodnienia toru wraz z zakupem plandeki przykrywającej tor żużlowy,

remont parku maszyn wraz z zakupem tymczasowych pomieszczeń dla organizacji zawodów (biuro zawodów, sanitariaty, pomieszczenie lekarza, pomieszczenia na metan, MIX ZONE TV, pomieszczenie dla mediów),

wykonanie utwardzeń przed trybuną główną , pasa bezpieczeństwa i wjazdów na stadion,

montaż nowego nagłośnienia,

zakup nowego telebimu,

nowa organizacja terenu wokół stadionu i trybuny głównej polegająca na ogrodzeniu terenu, wydzielanie parkingów dla obsługi zawodów i zawodników, wymianie ogrodzenia parku maszyn,

drobne prace remontowe.

– Niewątpliwie największym wyzwaniem będzie modernizacja oświetlenia – zarówno oświetlenia samego toru, płyty boiska oraz parku maszyn. To duże zadanie modernizacyjne o wartości blisko 6 mln złotych. W ramach zaplanowanych prac wykonane zostanie także nowe nagłośnienie, zakupiony zostanie duży telebim, powstanie nowy monitoring. Sporym wyzwaniem będzie także zorganizowanie na nowo parku maszyn – dodaje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Prawo serii dało o sobie znać

Od 2017 roku Miasto Ostrów Wielkopolski przeznaczyło na ostrowski Stadion Miejski 26 mln złotych. Przebudowa trybun, schodów i ścian oporowych, odwodnienie trybuny głównej, montaż windy dla osób z niepełnosprawnością, warsztat żużlowy dla młodzieżowców z modernizacją pomieszczeń i wyposażeniem – to efekt wieloletniego wsparcia i inwestowania w stadion przy ulicy Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Przed Miastem kolejne wyzwanie. Przygotowanie obiektu do wymagań PGE Ekstraligi. Większość prac musi zakończyć się już w połowie marca 2022 roku. Taki termin pozwoli również zawodnikom na treningi na własnym torze.

– W drużynie nastroje są bojowe. Dla starszych chłopaków możliwość zmierzenia się w najwyższej klasie rozgrywkowej to ogromna szansa i wielki zaszczyt. Natomiast nasi młodzieżowcy palą się do działania – to zaangażowanie dobrze widać na treningach.Wszyscy chcemy zdążyć z pracami, więc jak będzie trzeba to przyjeżdżamy, bierzemy łopaty i pomagamy – zaznacza trener Arged Malesa TŻ Ostrovia Mariusz Staszewski.

Dobra współpraca klubu TŻ Ostrovia i Miasta pozwala na sprawną realizację podejmowanych przedsięwzięć. Przed nami jedno z najważniejszych – po historycznym awansie ostrowskiego klubu, czas na przygotowanie i realizację wyznaczonych wymagań przez PGE Ekstraligę, a następnie – zwycięstwa żużlowców.

– Dziękuję Miastu, prezydent Beacie Klimek, zastępcy prezydent Mikołajowi Kostce, Ewie Torzyńskiej, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta, a także przyjacielowi naszego klubu radnemu miejskiemu Arkadiuszowi Sodkiewiczowi – bez wsparcia finansowego, bez zaangażowania ze strony Miasta i jego przedstawicieli nie dalibyśmy sami rady. Dzięki nim wierzę, że damy radę i 10 kwietnia zmierzymy się z rywalami w obiekcie gotowym do ekstraligowych zmagań – zapewnia Waldemar Górski, prezes Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Już 10 kwietnia 2022 roku na ostrowskim Stadionie Miejskim rozegrany zostanie pierwszy mecz zawodników TŻ Ostrovia w ekstralidze.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek
1 rok temu

Stadion będzie gotowy, ale tor nie będzie nadawał się do jazdy. Trzeba było pozagatunkową i starą sklejkę, zniszczoną sklejka szalunkową ułożyć na torze, żeby ciężki sprzęt nie zdewastowal toru.

Ryś
1 rok temu

Pierwszy mecz w Łodzi będzie i oby tylko jeden , bo tempo remontu jest śmieszne.

AdamTKMK
1 rok temu

Ktoś kiedyś napisał ze największymi wrogami klubów sportowych są działacze. Lans, wywiady, fotki w gazetach a szary kibic kupuje bilet I tym właśnie pomaga klubowi.Tak anonimowo i bez błysków fleszy.

zdziwiony
1 rok temu

Przepraszam, o co come on? Przecież królowa realizuje wyłącznie priorytety mieszkańców. A mieszkańcy chcą: żużla na wyremontowanym stadionie, koszykówki w nowej hali, krytego basenu zwanego aquaparkiem, wyremontowanego kolejny raz ratusza i urzędu, przewróconej do góry nogami nawierzchni na Rynku i krótkiej Raszkowskiej (tzw rewitalizacja), koncertów, festynów, jarmarków i miejskiej gazetki wydawanej ku chwale królowej. A mają gdzieś remonty ulic, budowę ramy komunikacyjnej, usprawnianie ruchu w mieście, porządek na ulicach i zadłużanie miasta po kokardę. Coś pominąłem? No może jeszcze mieszkańcy chcą likwidacji małych osiedlowych przedszkoli, a budowy wielkich molochów na obrzeżach miasta. W końcu każdy ma auto i może dzieci dowieźć. Pozdrawiam malkontentów.

leonek
1 rok temu

14 milionów na stadion dla żużlowców ale kasy na dokończenie północnej ramy komunikacyjnej nie ma. I to są priorytety naszego miasta – mistrzowie inwestycji ( to jest ten pociąg inwestycyjny naszego miasta ) ile ta inwestycja przyniesie naszemu miastu korzyści; nie poprawi komunikacji w mieście, nie stworzy dodatkowych miejsc pracy ale wszyscy będą wdzięczni pani prezydent, że ostrowia pojeździ jeden rok w ekstralidze

iga
1 rok temu

O wjazd do polewaczki ścięty, wyprofilowany, zabierający miejsca siedzące. Czyżby wyścig pokoju był planowany z metą na stadionie?

atom
1 rok temu

zaproście ekipę nasz nowy dom z katarzyną dowbor to zrobią remont w 5 dni

17
0
Napisz co o tym sądziszx