Pierwsze nazwiska nowego składu TŻ Ostrovia na sezon 2021

Towarzystwo Żużlowa Ostrovia ogłosiło pierwsze nazwiska zawodników, którzy będą jeździć w biało-czerwonych barwach. Z drużyną przedłużyli kontrakty Nicolai Klindt, Tomasz Gapiński, Adrian Cyfer. Nowy, zaskakujący kontrakt został podpisany z 27-letnim Olivierem Berntzonem.

+

27-letni Oliver Berntzon został żużlowcem Arged Malesa TŻ Ostrovia na sezon 2021. Szwed jest uczestnikiem cyklu Grand Prix 2021. W tym roku zajął bowiem drugie miejsce w Grand Prix Challenge. Pozyskanie żużlowca z cyklu SGP jest transferowym hitem ostrowskiego klubu!

W przypadku Olivera Berntzona można przytoczyć powiedzenie, że co się odwlecze, to nie uciecze. Filigranowy Szwed już w poprzednim okresie transferowym był na celowniku Ostrovii i chciał startować w tym klubie. – Wówczas jednak na drodze stanął ważny kontrakt w Gnieźnie. Po roku już nic nie stało na przeszkodzie, by wrócić do rozmów i starty Olivera w Ostrowie staną się faktem – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

– Cieszymy się z pozyskania uczestnika Grand Prix. Rzadko w przeszłości bywało, żeby aktualny żużlowiec, który ściga się w cyklu SGP startował w Ostrowie. Oliver Berntzon chciał jeździć w Ostrowie, a my go również widzieliśmy w naszym klubie. Dziękujemy serdecznie za pomoc w zakontraktowaniu Szweda braciom Janowi i Andrzejowi Garcarkom z Auto Partner Garcarek Mercedes z Ociąża – dodaje Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.

Oliver Berntzon w przeszłości w lidze polskiej startował w klubach z Piły, Gdańska, Daugavpils, Opola, a od 2017 roku cztery kolejne sezony spędził w Gnieźnie. – Z Gnieznem rozstaję się w dobrej atmosferze. To były dobre cztery lata dla mnie. Potrzebował jednak zmiany. Uznałem, że warto jeździć na domowym torze, który po prostu lubię. Nie jest tajemnicą, że nie przepadałem za owalem gnieźnieńskim, natomiast kocham ścigać się w Ostrowie. Zawsze, gdy tu przyjeżdżałem, notowałem dobre występy. Po prostu bardzo pasuje mi ten tor – podkreśla 27-letni żużlowiec.

CZYTAJ  Złodziejaszek poszukiwany

Ostatnie dwa sezony w Gnieźnie Berntzon miał udane. Ustabilizował formę na poziomie średniej około 2 punktów na bieg. W 2019 roku miał średnią biegową 1,980, a miniony sezon zakończył z przeciętną 2,017 na 13 miejscu wśród żużlowców eWInner 1. Ligi. Co ciekawe, miał zdecydowanie lepszą średnią wyjazdową 2,233 niż domową 1,793.

Nieco ponad dwa tygodnie temu Oliver Berntzon został szczęśliwym ojcem. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego świeżo upieczonym rodzicom. Jednocześnie witamy na pokładzie TŻ Ostrovia uczestnika cyklu Grand Prix 2021!

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
12
0
Napisz co o tym sądziszx