Kibice przeciwko LGBT. Klub wydał oświadczenie

Udostępnij
Tweet

W niedzielę część kibiców Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 zademonstrowała w Parku Miejskim swój sprzeciw wobec ideologii LGBT. Prezes klubu wydał oświadczenie, w którym odciął się od tej inicjatywy i wyraził szeroko rozumianą tolerancję dla mniejszości czy ideologii.

+

„W imieniu Towarzystwa Piłkarskiego OSTROVIA 1909 oświadczam, że manifestacja homofobiczna, mająca miejsce 23 sierpnia 2020 roku, w parku miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, w trakcie której użyty został herb naszego Klubu a jej uczestnicy ubrani byli w charakterystyczne biało-czerwone koszulki, będące symbolem OSTROVII, nie była w żaden sposób inspirowana przez działaczy, trenerów, zawodników czy członków Klubu Towarzystwo Piłkarskie OSTROVIA 1909. Herb Klubu został użyty bez zgody i wiedzy kogokolwiek, kto jest związany z działalnością T.P. OSTROVIA 1909.

T.P. OSTROVIA 1909 kategorycznie potępia wszelkie działania obejmujące szerzenie negatywnych postaw i uczuć wobec dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, płeć, wyznanie, kolor skóry itp.

Wśród naszych zawodników, zawodniczek, pracowników, działaczy, kibiców mogą być osoby homoseksualne, biseksualne lub transpłciowe, które mogły poczuć się szczególnie dotknięte przedmiotową manifestacją. W imieniu Zarządu Oświadczam, że OSTROVIA 1909 jest „Strefą wolną od homofobii, rasizmu, szowinizmu czy dyskryminacji z jakiegokolwiek innego tytułu”.

Niektórzy kibice na portalu społecznościowym skomentowali to następująco:

„skoro uderza Pan w kibiców – to ja się Pana zapytam o niedzielną kompromitację organizacyjną zaplanowania meczów drużyn jednego klubu o tej samej porze – dziewczyny o 16 w Jankowie a seniorzy o 17 w Ostrowie. Jest to dla mnie ważniejsze jako kibica niż Pana mdłe oświadczenie o wyraźnym i kontrowersyjnym ustosunkowaniu politycznym i społecznym.
Szkoda, że jako Zarząd nie jesteście tak skuteczni w budowaniu silnej drużyny, która byłaby dumą piłkarskiego Ostrowa.
To ci niedobrzy kibice zapieprzają od lat na wyjazdy, dopingują i powodują, że jeszcze tyka serce Ovii na trybunach.
Mają swoje poglądy i mają prawo je mieć. Tak jak Ci, którzy opluwają wszystko co polskie w wielu miejscach kraju od wielu tygodni hańbiąc pomniki, bohaterów czy miejsca kultu religijnego. Polskość to tradycja i duma. Barwy Ostrovii nie wzięły się z przypadku. Były odpowiedzią na germanizację Wielkopolski. Zaczniecie niszczyć swoje gniazdo – zostaniecie sami. Porządki trzeba zacząć robić od siebie.”

CZYTAJ  Zderzenie 2 x BMW i motocykla

„Następnym razem proponuję opaski w tęcze i przed meczem uklęknąć w koszulkach,, black lives matter ’. Będzie poprawnie i nowocześnie”

„Jak taki mały klubik opowiada się przeciwko kibicom to może sie skonczyc tylko w jeden sposob. Prezesiku za dychę, myślicie ze jestescie Lechia albo Legia? Zaraz bedziecie przepraszać albo wypełnicie stadion pedałami z lgbt”

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

84 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
84
0
Napisz co o tym sądziszx