Co dalej z ostrowskim żużlem? (aktualizacja)

Ostrowski żużel ponownie nad przepaścią. Tym razem przyczyniła się do tego ogłoszona na świecie pandemia. Wstrzymane zostały rozgrywki ligowe, a część sponsorów ma pogorszoną sytuację finansową swoich firm. W kuluarach głośno mówi się o konflikcie w ścisłym kierownictwie klubu. Podłożem mają być finanse.

+

Jakie są fakty? Klub TŻ Ostrovia zalega miastu około 200 tys. zł opłat za wynajem stadionu. Zostało podpisane porozumienie i dług według zapewnień ma być spłacany. Na portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy na funkcjonowanie klubu. Cel wyznaczono na 700 tys. zł. Kwota ta zapewne wynika z realnych potrzeb klubu. Wynik zbiórki po dwóch tygodniach to raptem 4% zakładanego celu, czyli 28 tys. 271 zł, które wpłaciło 221 osób.

Klub ma rozliczyć się z otrzymanej z miasta dotacji. Termin został przesunięty na sierpień, z uwagi na opóźnienie startu rozgrywek ligowych. W klubie był już komornik, co pierwotnie wstrzymało przelanie pieniędzy z miasta. Klub wpłacił kwotę w wysokości ok. 80 tys. zł, by móc otrzymać 250 tys. zł z miasta.

Nieoficjalnie mówi się, że prezes Strzelczyk może ustąpić z funkcji prezesa, ale pozostała część zarządu ma wymagać od niego rozliczenia dotychczasowego funkcjonowania klubu. Czekamy na oficjalne stanowisko prezesów, ponieważ w różnych kręgach aż roi się od plotek. Kibice zasługują na informacje z pierwszej ręki.

Ostrowskie środowisko żużlowe nie ma szczęścia do dotychczasowych działaczy. Przypomnijmy, że w ostatnich latach niektórzy prezesi ustępowali z powodu zarzucanej niegospodarności, braku przejrzystości finansowej i generowania zobowiązań finansowych. Inni działacze zasłynęli nietaktownym zachowaniem, gdzie publicznie oskarżali trenera Marka Cieślaka o pracę pod wpływem alkoholu, kazali wylizać mu buta i wypominali mu biesiadowanie do 3 nad ranem w jednej z ostrowskich restauracji.

Czy obecny zarząd, zgodnie z oczekiwaniem wielu kibiców i wbrew przeciwnościom losu, pójdzie w zgodzie po kolejną serię zwycięstw? Czy może stanie się to o czym się mówi w kuluarach, że prezes Strzelczyk może ustąpić ze stanowiska? Najbliższy czas pokaże.

CZYTAJ  Najlepsi w Polsce w konkursie Samsunga

Oświadczenie klubu:
„Rada Nadzorcza, akcjonariusze i zarząd klubu TŻ Ostrovia S.A. w odniesieniu do artykułu w jednym z lokalnych portali internetowych informują, że klub normalnie przygotowuje się do rozgrywek eWinner 1. Ligi, które wystartować mają 11 lipca br. Start drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski nie jest zagrożony. Problemy finansowe w dobie pandemii w klubach sportowych nie są tajemnicą. Staramy się je rozwiązywać na bieżąco.

Pragniemy uspokoić, że wszystko odbywa się zgodnie z planem. Trwają rozmowy z władzami miasta i sponsorami. Mamy deklarację głównych sponsorów klubu o dalszym wspieraniu ostrowskiego żużla, za co serdecznie dziękujemy.

Cieszymy się bardzo, że od 19 czerwca br. stadiony zostaną otwarte dla 25 procent publiczności. Przy okazji serdecznie zapraszamy kibiców do zakupu karnetów na sezon 2020. W pierwszej kolejności na stadion wpuszczeni zostaną bowiem posiadacze karnetów.”

Nalezy zauważyć, że nie wspomniano w komunikacie o prawdopodobnym konflikcie we władzach klubu i możliwym odejściu jednego z prezesów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

62 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
62
0
Napisz co o tym sądziszx