OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niepełnosprawna ostrowianka jechała przy okazji Tour de Pologne

Trzeci etap największej kolarskiej imprezy w Polsce w tym roku miał wyjątkowe przesłanie. W Zabrzu, kilka godzin przed finałowym wjazdem kolarzy biorących udział w wyścigu, odcinek specjalny dedykowany osobom niepełnosprawnym przejechało ośmioro cyklistów na trójkołowych rowerach. Wśród nich ostrowianka Kamila Wysota. Ich przygoda z Tour de Pologne była możliwa dzięki organizatorom tego wyjątkowego przejazdu – Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi oraz Fundacji Eco Textil.

+

Osoby z niepełnosprawnościami też mogą mieć swój Tour de Pologne!
Radość, wzruszenie i ogromne emocje – tak można podsumować ten szczególny przejazd, w którym wzięli udział beneficjenci Fundacji Eco Textil oraz PCK. Ci wyjątkowi cykliści z dumą przejechali „odcinek specjalny” przy ogromnym wsparciu rodzin, znajomych, nauczycieli oraz pozostałych kibiców, którzy licznie przybyli w okolice mety. Przejazd miał pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Wydarzenie było również formą podziękowania osobom, które oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To właśnie dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów trójkołowe rowery przekazywane są osobom niepełnosprawnym.

W tym wyjątkowym przejeździe udział wzięli: Jerzy Blinda z Katowic, Wiktoria Suchecka oraz Andrzej Jabłoński z Kalisza, Martyna Mazurowska z Lednogóry, Kamil Wojciechowski z Gniezna, Kamila Wysota z Ostrowa Wielkopolskiego, Justyna Tyszer i Paweł Kucy ze Skarżyska-Kamiennej. Swoją siłą, zaangażowaniem i optymizmem pokazaliście, że pomimo trudności można pokonywać przeszkody i bariery, a najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Dzięki Wam ten dzień był wyjątkowy! – mówił Andrzej Antoń, koordynator projektu Tekstylia PCK podczas wręczania pamiątkowych medali i upominków.

Przejazd to początek wyjątkowej akcji

Przejazd osób niepełnosprawnych podczas 76. edycji Tour de Pologne to wydarzenie, które wpisuje się w cykl działań prowadzonych przez Fundację Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż mających na celu aktywizację osób niepełnosprawnych. Na terenie całego kraju funkcjonuje już ponad 160 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, w których poza rowerami dostępne są również wózki balkoniki czy kule.
Choć emocje jeszcze nie opadły, Fundacja Eco Textil już intensywnie pracuje nad zupełnie nowym projektem.
Jeszcze jesienią tego roku chcemy uruchomić bezpłatną, internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Będzie to największa tego typu wypożyczalnia w Polsce. Wypożyczyć będzie można m.in. łóżka rehabilitacyjne, chodziki i wózki – dodaje Monika Lipnicka.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
fanroweru
1 rok temu

Każdy jeżdżący na rowerze, zasługuje na szacunek. Niepełnosprawny tym bardziej.

Asia
1 rok temu

Brawo Kamilka jak zawsze uśmiechnięta.??????

Muszka
1 rok temu

Brawo! Gratulacje!

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x