OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kolejny etap remontu stadionu na ukończeniu

Kończą się prace kolejnego etapu prac modernizacyjnych na ostrowskim Stadionie Miejskim – od trybuny gości do przejazdu polewaczek. Dla kibiców powstało tu blisko 1950 nowych krzesełek.

+

Modernizacja stadionu, ze względu na duże koszty prac, prowadzona jest etapami. Realizowany jest właśnie trzeci etap dotyczy sektorów pomiędzy wyremontowaną wcześniej trybuną gości a wjazdem polewaczek.

– Pod koniec 2018 roku zakończyliśmy modernizację odcinka od trybuny głównej do trybuny gości i już 28 grudnia podpisaliśmy umowę na kolejne prace. Minęło nieco ponad pół roku i za kilka tygodni będziemy odbierać następny etap tej modernizacji. Wyremontowane sektory prezentują się znakomicie, a kibice zyskają blisko 1700 nowych krzesełek – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przed montażem siedzisk zdemontowano betonowe nogi i drewniane ławki oraz, jak w trakcie poprzednich etapów, zajęto się odwodnieniem trybun. Wykonano także utwardzenie korony stadionu, schody, a także balustrady i ogrodzenia. Wartość prac w tym etapie to 2 892 124,16 zł oraz 25 000 zł kosztów nadzoru inwestorskiego. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego.

Modernizacja ostrowskiego stadionu jest niezwykle ważną inwestycją dla obecnych władz Miasta. W 2017 roku przeznaczono na ten cel niemal 1,5 mln zł, w 2018 ponad 2 mln. Wcześniej zakupione zostały bandy piankowe i bandy pneumatyczne, a w poprzednich latach zmodernizowano ogrodzenie toru i pas startowy. W listopadzie 2018 roku zakupione zostało 1000 ton granitowej nawierzchni toru. Rok 2019 to kolejne blisko 3 mln zł na ostrowski stadion.

– Stadion Miejski jest niezwykle istotnym punktem na mapie ostrowskich obiektów sportowych. Każdy kolejny etap jego modernizacji jest doskonale widoczny, a obiekt robi coraz większe wrażenie. Pozostaje już tylko odcinek pomiędzy wjazdem polewaczek a parkiem maszyn oraz niewielki sektor za parkiem. To nasz kolejny cel. Ostrowianie zasługują na godne warunki pasjonowania się sportowymi wydarzeniami, a jako prezydent Miasta chcę im takie warunki zapewnić – przekonuje Beata Klimek.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator
1 rok temu

A co z kawałkiem przy samym dojazdem dla polewaczek ? Tam się nic nie robi.

Jasnowidz
1 rok temu

Nie lubię komuchów, ale jeśli chodzi o stadion to wielkie dzięki dla pani Klimek. Pierwszy prezydent Ostrowa, który coś robi dla mieszkańców. Basen tez na plus. Mógłby być kryty i przez cały rok otwarty, ale ten też ma swoje uroki. Największa wtopa to ta z tym centrum przesiadkowym czy Halą bez miejsc parkingowych, ale i tak na plus. Do tej pory pinidzy nie było i miało nie być a jak się tylko chce to są.

Do pana rzezbickiego
1 rok temu

I tu sie Pan myli… Socjalizm buduje sie w Polsce od nowa. Na początek rozdajemy majątek…

pchła
odpowiada  rafał
1 rok temu

Za darmo to możesz się podrapać…?

rzeźbicki
odpowiada  rafał
1 rok temu

Socjalizm w Polsce skończył się 4 czerwca 1989 roku teraz sport wyczynowy powinien sam zarabiać na siebie ponosząc przy tym wszystkie koszty.

rafał
1 rok temu

Szkoda tylko ,że miasto nie udostępnia tego obiektu za darmo. Przecież ma służyć mieszkańcom oraz promocji miasta poprzez nazwę TŻ Ostrovia.

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x