Afera? Piotr Kuźma, karateka, ostrowianin roku, został zaatakowany

Udostępnij
Tweet

Piotr Kuźma od kilku lat jest znanym trenerem karate. Dwa lata temu otrzymał tytuł Ostrowianina Roku, w tym roku został wyróżniony przez ekipę starosty jako Lider życia społecznego,a do dzisiaj pełnił także funkcję prezesa Rady Nadzorczej Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. W ostatnim przyszło mu stoczyć, być może, jedną z najważniejszych walk w swoim życiu. Dotychczasowi współpracownicy czują się przez niego oszukani, a sam zainteresowany wyjaśnia skąd te wątpliwości.

+

Kuźma w Ostrowie Wlkp. prowadzi zajęcia z karate w ramach „Karate Kuźma Team”. Jak sam twierdzi, był także przedstawicielem organizacji J.K. As. Przeciwnicy Kuźmy zarzucają mu, że o organizacji nie można nic znaleźć w wyszukiwarce google, a ona sama ma nazwę różniącą się jedną literką od znanej i prestiżowej organizacji J.K. A.

– Przygotowuję się do postępowania sądowego. Zarzuca mi się, że sam robię sobie dokumenty, podobno sam je sobie wystawiam, za które podobno żądam horrendalnych sum żądam, po ludzku robi mi się przykro, bo rykoszetem dostaje wiele osób z boku. Formacja J.K. As jest organizacją o nazwie brzmiącej w pełnej nazwie Japan Karate Shotokan. Swoją siedzibę teoretycznie ma w Japonii, w Osace, ale my jako oddział w Polsce, zostaliśmy przypisani pod Niemcy, gdzie mieści się główna siedziba na Europę, a kieruje nią Ahmad Al Hasani 8 dan. Niemiecka organizacja nawiązała ze mną kontakt. Początkowo podchodziłem do tej współpracy sceptycznie. Rozmowy trwały 2 tygodnie. Wstępnie ją zweryfikowałem, ale początkowo był z tym problem. Podpisałem dokumenty i to upewniło mnie, że ta organizacja istnieje. Widziałem w internecie, że są przedstawicielstwa w Irlandii, Pakistanie czy Brazylii i w krajach azjatyckich. Zobaczyłem, że nie jestem sam. Podjąłem rękawicę i spróbowałem.

Przeciwnicy Kuźmy zarzucają, że stopnie uzyskane w ramach J. K. As nie są respektowane przez inne związki karate.

Stopnie i dyplomy uzyskane w ramach danej organizacji, są przez nią respektowane. Zdarza się, że są też  honorowane przez inne związki. Dziwi mnie, że osoby, które zdały na stopień mistrzowski w ramach J.K. As i zrezygnowały z uczestnictwa w niej, nadal chodzą w czarnych pasach. Moje stopnie nie były nigdzie weryfikowane, ponieważ nie jestem już zawodnikiem. Pełnię funkcję trenera. W Polsce zdałem egzamin na 5 dan u autorytetu Giuseppe Beghetto. – mówi Piotr Kuźma.

Kolejne wątpliwości związane są z odpłatnością za uzyskanie dyplomu/licencji w ramach organizacji J. K. As. Adwersarze mówią, że kwota była ustalana dowolnie i kształtowała się w widełkach 700 czy nawet 1100 zł. Bez jej uiszczenia zawodnicy (w tym dzieci) nie mogliby wystartować w zawodach.

– W rzeczywistości koszt dołączenia do organizacji wynosił 160 dolarów i 8 dolarów prowizji za przewalutowanie. Cała kwota była przelewana do J. K. As. Wysokość opłaty była uzależniona od wysokości stopnia karate. Całe kwoty, a nawet więcej przelewałem na konto organizacji. – tłumaczy Piotr Kuźma

W ramach Karate Kuźma Team zdobyto prawie 600 medali w ciągu ostatnich 4 lat. Zdarzało się, że w danej kategorii był tylko jeden czy dwóch przeciwników, co automatycznie zapewniało medal.

Takie sytuacje mają miejsce w całej Polsce. Są kategorie mocno obsadzone, a są też takie, że medal jest gwarantowany. – wyjaśnia Piotr Kuźma.

W całej sytuacji dziwnie wygląda, że Piotr Kuźma usunął swój prywatny profil z Facebooka, a także powiązane z nim fan page Kuźma Karate Team i J.K. As Poland Shotokan Karate.

– J.K. As Poland Shotokan Karate znikło, ponieważ było powiązane z profilem Karate Kuźma Team. Likwidacja rozpoczęła się od faktu, że zostałem powołany do komisji podziału środków grantowych na sport w ramach spółki CRK. Uważałem, że będzie etyczniej gdy się usunę z Karate Kuźma Team. Kiedy komisja kończyła pracę, rozpoczęła się nagonka na mnie i moich bliskich i to utwierdziło mnie by konta nie reaktywować. – mówi Piotr Kuźma.

Piotr Kuźma nadal prowadzi zajęcia karate na terenie Ostrowa Wlkp.

Nadal jestem członkiem J.K. As. Poprosiłem organizację o przesłanie dodatkowych dokumentów, wyjaśniających jej status. Nie powziąłem wątpliwości co do samej organizacji, ale przygotowuję się do postępowania sądowego, gdzie będę dochodzić swoich praw. To nie jest tak, że można bezkarnie kogoś oskarżać. Przygotowuję się do obrony. Ja nikogo nie atakuję. Jak każdy Samuraj przygotowuję się w ciszy i spokoju. – zdradza Piotr Kuźma.

W lipcu 2018 r. na Facebooku organizacji Asai Shotokan Association International – World pojawiło się ostrzeżenie przed fałszywymi dyplomami wydawanymi przez J.K. As:

„Znaleźliśmy kolejny fałszywy dyplom wydany przez organizację JKA w Niemczech.

Skopiowali części legalnego dyplomu Japan Karate Association of Kyushu Japan, aby stworzyć ten fałszywy dyplom. Czerwone kółko # 2 mówi „Nihon Karate Kyokai (Japan Karate Association)”. Krąg # 3 pokazuje japońskie imiona przewodniczącego i głównego instruktora. Dotarli do japońskiej JKA i ta niemiecka organizacja, JKA nie ma żadnego związku z japońską organizacją.

Ironiczną rzeczą jest twórca tego fałszywego dyplomu, nie znając japońskiego, skopiowanego dyplomu Kyu. Kanji z Kyu (級) jest oznaczone kółkiem pokazanym jako # 1. Mimo że w języku angielskim jest napisane „5 Dan”, Japończycy mówią „X Kyu”.

Podaliśmy nazwisko odbiorcy (kogoś w Brazylii) tego dyplomu, aby ukryć jego tożsamość. Bardzo nam przykro z powodu tej osoby, która nie wie, jak fałszywy jest ten dyplom z punktu widzenia Japończyków.

Oddział JKA w Niemczech w przeszłości protestował przeciwko tej organizacji, ale nie powstrzymał ich bezprawnego działania (kopiowanie bez autoryzacji), ale wygląda na to, że nie. Zamieszczamy ten dyplom, który został wydany w tym tygodniu, aby więcej osób wiedziało o tej działalności, aby zhańbić rangę karate dan.

Zarząd ASAI”

Przedstawiciel organizacji JKA Poland, legalnie działającej w naszym kraju i bez literki „s” na końcu, Mariusz Jewdokimow twierdzi, że nie ma zarejestrowanej w Japonii organizacji J.K.As. To organizacja fikcyjnie stworzona przez Pakistańczyka mieszkającego w Niemczech. Jest ścigany przez tamtejsze służby. On sprzedaje internetowo te dokumenty i każdy może sobie je kupić. Jewdokimow nie wyklucza, że sam Kuźma stał się ofiarą Pakistańczyka.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzic
5 lat temu

Co na wszytko pseudo-sensei J.? Niedawno wschodząca gwiazda ostrowskiego klubu. Nie tak dawno na jednym z portali w niebo głosy wychwalała KKT a przy okazji krytykując poprzedni klub, w którym trenowała. Pani tak samo jest współwinna zaistniałej sytuacji jak pozostała dwójka „mistrzów”- wstyd mi za Panią…

adamDo kibica sportow walki
5 lat temu

Nie chcialem urazic.Nie o to mi chodzilo.Karate uprawiane w swojej czystej formie na Okinawie na przyklad a to dla dzieci na salach treningowych to dwie rozne sprawy.Boks nie neguje wartosci ale gdyby byl az tak dobry to jednostki specjalne wlasnie jego stawialyby na pierwszym miejscu.Za kazda technika stoi czlowiek.Czasy gdy makiwary byly okladane a jedno kata cwiczono do doskonalosci odeszly w niepamiec.Wymyslono forme sportowa..dla mnie nie jest to juz karate.
Ale jak jeden z wielkich mistrzow powiedzial:drzewo ma wiele galezi..Tylko niektore z nich wypaczyly obraz tego karate z tym starym.Dzis sa medale
..pare miesiecy i zawody..przeciez nawet w postawach stac nie umieja.Za czym ta pogon?

Kibic sportów walki
odpowiada  adamDo kibica sportow walki
5 lat temu

Spoko. Świetnie Cię rozumiem. Jeśli siedzisz w tym to musisz być nieźle zdegustowany. Mnie tylko to śmieszy.
Pozdrawiam.

21
5 lat temu

dla wizerunku politycznego – wyborczego jak widac rózne rzeczy czy ludzi sie lansuje, wystawia, swieci, nadaje itp., Oby gosciu wybronił sie z tych wizerunkowych zarzutów . Inaczej Władze miasta – Prezydent miasta straci swoja wiarygodnośc a zostanie wyborczo- wizerunkowa kaszanka .
Na dzisiaj Prezysent Ostrowa juz szuka w materialach potwierdzenia tego tematu na TAK – i na dzisiaj pewnie g….. ma w ręce bo inaczej rzecznik juz by wydal stosowne oswiadczenia w / sprawie człowieka roku, funkcji, stanowisk nadanych przez Przeydenta . Pozyjemy- zobaczymy

adam
5 lat temu

Karate ni sente nashi.
Mysle ze starzy mistrzowie sie w grobach przewwracaja widzac co z niego zrobiliscie.
Skutek jest taki ze ludzie przestali je szanowac a jakis tam bokser wypisuje madrosci o wyzszosci boksu.Federacje,zawody po paru miesiacach treningu,medale..krotki okres miedzy kolejnymi stopniami..Mam nadzieje ze ta sprawa sie wyjasni. No i nie porownujcie sie do samurajow bo to juz pycha.

Kibic sportów walki
odpowiada  adam
5 lat temu

Nie jakiś tam bokser tylko sympatyk boksu. I nie wypisuje tylko realnie zestawia poważny sport jakim jest boks z wygibasami. Wystarczy popatrzeć jak wyglądają piesciarze po walce żeby uświadomić sobie rangę i klasę tego sportu. Kombinacja na wątrobę hak i soczysty sierp i sensejów samurajów czy jak ich tam nazywacie mogą zbierać z ringu razem z dyplomami i pasymi. W boksie pas trzeba sobie wywalczyć.

stepford
odpowiada  adam
5 lat temu

Do kibica: są sporty walki i sztuki walki nie mylmy pojęć bo to nie ma sensu

Ahmad Al Hasani
5 lat temu

Potwierdzam wszystko co mówił Pan Kuźwa i co pod różnymi nickami wypisuje w komentarzach.
https://www.facebook.com/alhasani.ahmad.5/videos/408948829656930/

Zbigniew
5 lat temu

takie rzeczy to tylko w Ostrowie 😀 co na to Pani Prezydent lub Pan Ziółkowski ?? mieszkańcy czekają na zabranie głosu przez Państwa w tej kompromitującej miasto sprawie, a nie jak zwykle chowanie głowy w piasek bo to zachowanie znamy już na pamięć !!! konkretnie jakie kwoty w jakich okresach zostały przekazane na ten klub oraz jakie ten Pan miał predyspozycje do zasiadania na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej CRK ??? samo karate wystarczyło czy coś więcej o tym zdecydowało ??

Michał
5 lat temu

KUZMA TEAM TO CALY OSTROW WIELKOPOLSKI I CALY REGION. POKAZMY ZE LUDZKA ZAWISC NIE MOZE WYGRAC Z TYTATANICZNA PRACA DLA INNYCH POSWIECAJAC CALEGO SIEBIE. JESTEM KUZMA CHOC NIE ZNAM PANA PIOTRA. TAK MOJA ODPOWIEDZ TO JESTEM KUZMA. I CALA MOJA RODZINA JEST RODZINA KUZMA.

Bartek K
5 lat temu

bartz, Florczak, Moszyńska, Kędzia, Nentwich, wstydźcie się! Powinniście dziękować ale wasza zawiść, zazdrość i przede wszystkim wasza małość podważyła autorytet człowieka który stworzył i ukierunkował WASZE DZIECI, a wy z dziadkiem misiem właśnie zakończyliście ich kariery. Piotr Kuźma osiągnął wiele w sporcie, niemal wszystko, WASZE DZIECI TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIEKI WAM I TEMU CO ZROBILIŚCIE NIE OSIĄGNĄ JUŻ W KARATE NIC! Historia i społeczność Ostrowa wam tego nigdy nie wybaczy…. NIGDY!

znajomy florka
5 lat temu

Przemo Florczak nie wiedziałem że z Ciebie taka szuja. ale zresztą co można oczekiwać od kibica poległej. Piotrek zrobił dla karatę w Ostrowie bardzo dużo, i jak chcieliście się go pozbyć trzeba to było zrobić po cichu a nie go oczerniać. Znam Piotrka od dziecka i wiem że on jest w tej sprawie oczerniany. „Kuzyn” trzymaj się.

Ala
5 lat temu

Widać w komentarzach, że piszą je podzieleni w klubie rodzice. To, że już są zastępcze zajęcia w tym samym klubie fitness też jest bardzo dziwne. Nie osadzajcie tak łatwo… można komuś zrobić wielką krzywdę. Z tego co wiem Ci rodzice co tak teraz plują i rozpetali ta całą „aferę” jeszcze kilka tygodni nosili Piotra na rękach. Zamiast wyjaśnić, najłatwiej jest oskarżyć i od razu skazać. Do tego w Internecie.

pytek
odpowiada  Ala
5 lat temu

A ja mam krótkich kilka pytań: 1. Czy wydane trenującym u p. Kuźmy dzieciom certyfikaty i stopnie są uznawane przez Polską Federację Karate czy nie? 2. Czy przy nadaniu stopni od 1 dana było dwóch sensejów z innych niż ostrów środowisk? 3. Czy dzieci z tego klubu, jeśli pójdą dl jakiegokolwiek innego będą mieć uznane stopnie czy zaczną od nowa? Odpowiedzi na te pytania niech sobie przemyślą szczególnie ci rodzice, którzy tak bardzo bronią p. Kuźmę.

63
0
Napisz co o tym sądziszx